تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
خبر رویداد۲۴ تایید شد؛
عبدالناصر همتی رئیس کنونی بیمه مرکزیبه عنوان سفیر فوق‌العاده تام الاختیار ایران در چین منصوب شده است.
رییس کل بیمه مرکزی، سفیر ایران در چین شد
رویداد۲۴ یك منبع آگاه ضمن اعلام خبر انتصاب عبدالناصر همتی به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در چین، گفت: او تا دوهفته دیگر ماموریت خود را در پکن شروع خواهد کرد. چین شریک اول تجاری کشورمان است.

سایت انتخاب در تکمیل این خبر نوشته است: عبدالناصر همتی که دکترای اقتصاد دارد و استاد دانشگاه تهران و کارشناس رسمی دادگستری در امور سرمایه‌گذاری، پولی و اعتباری است، به مدت ۵سال در زمان حسن روحانی عضو کمیته اقتصادی شورای عالی امنیت ملی بود. از او به عنوان پدر بیمه خصوصی ایران یاد می‌شود. او برای پنج سال پیاپی مدیریت بیمه اتکایی آسیا را بر عهده داشته‌است.

همتي از سال ٥٩ تا ٧٣، ۹ سال مدیرکل خبر و ۵ سال معاون سیاسی صداوسیما بود و در دوران جنگ هشت ساله عراق علیه ایران از مسئولان تبلیغات جنگ بود.

همتي سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۵ به مدت ۱۲ سال رئیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود. عبدالناصر همتي پس از ۷ سال مدیرعاملی بانک سینا، در ۸ مهر ۱۳۹۲، با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی (علی طیب‌نیا) و تأیید مجمع عمومی بانک ملی به عنوان مدیرعامل بانک ملی ایران انتخاب شد و و جایگزین فرشاد حیدری در بانک ملی ایران شد. و در ادامه برای بار دوم با حکم طیب نیا، به ریاست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. در دوره مدیریت او بر بیمه، هرج‌ومرج‌های بیمه‌ای دهه شصت و هفتاد از بین رفت و آرامش بر اوضاع بیمه حاکم شد. در دوره ي اخير نيز، بازگشت او باعث ثبات بر شرايط بيمه كشور شد.

وی درجه دکترای اقتصاد خود را در سال ۱۳۷۲ از دانشگاه تهران اخذ و رساله خود را با حضور در دانشگاه لندن تکمیل کرد و به اتمام رساند.

پیش از این رویداد۲۴ خبر خروج عبدالناصر همتی از بیمه مرکزی و حضور او به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین را برای نخستین بار منتشر کرده بود.

رییس کل بیمه مرکزی، سفیر ایران در چین شد
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین