تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۴ تير ۱۳۹۷
در دیدار با جابری انصاری مطرح شد؛

اسد: دستاوردهای ما در درعا زمینه پایان جنگ را ایجاد می‌کند

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد، دستاوردهایی که در درعا محقق شد، بیانگر اراده محکم ارتش سوریه و نیروهای همپیمان برای آزادسازی تمامی خاک سوریه از لوث تروریسم است.
 

رویداد۲۴ بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دیدار با حسین جابری انصاری، دستیار ویژه وزیر خارجه ایران در امور سیاسی و هیات همراه وی گفت: از بین بردن تروریسم در بیشتر اراضی سوریه زمینه مناسب را برای دست یابی به نتایجی در سطح سیاسی ایجاد کرد که به جنگ علیه سوریه پایان می‌دهد اما مساله‌ای که مانع این امر می‌شود، سیاست‌هایی است که کشورهای حامی تروریسم در پیش گرفته‌اند و پیش‌شرط‌هایی است که آنها گذاشته‌اند.

در این دیدار بر اهمیت دستاوردهای حاصل شده از روابط استراتژیک میان سوریه و ایران برای مردمان این دو کشور و منافع تمامی منطقه تاکید شد.

 در این دیدار تاکید شد که توافقی میان دو کشور برای ادامه تحکیم این مناسبات وجود دارد، چراکه تقویت این روابط عامل مهم و اساسی برای برقراری ثبات در منطقه است.

درخصوص سیاست بین الملل نیز دو طرف تاکید کردند، سیاست تک‌روی که برخی ابرقدرت‌ها در دوره اخیر در اتخاذ تصمیمات در پیش گرفتند، عاملی برای برهم زدن ثبات علیه صلح و امنیت بین المللی است و هرچه که تعداد کشورهای مخالف با این سیاست‌ها افزایش یابد، فرصت‌های تحکیم ثبات در جهان نیز بیشتر می‌شود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما