تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۲۷ تير ۱۳۹۷
رای اعتماد کابینه به رییس جدید
غلامرضا سلیمانی امیری بجای همتی به عنوان رییس کل بیمه مرکزی انتخاب شد.
رویداد۲۴ هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری برگزار شد، به «غلامرضا سلیمانی امیری» به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رأی اعتماد داد و از خدمات رییس کل پیشین تقدیر کرد.

رئییس جمهور در این جلسه رییس کل جدید بیمه مرکزی را به گسترش چتر حمایتی بیمه و پوشش کامل آن در حوادث طبیعی و غیرمترقبه و نیز بهره گیری از نیروهای جوان و خلاق و تحول در این صنعت از طریق گسترش شفافیت و رقابت توصیه کرد.

روحانی همچنین بیمه قدرتمند و قوی را بیمه‌ای با بیشترین پوشش در زندگی روزمره مردم و بنگاه های اقتصادی دانست و بر تلاش برای کاهش هزینه ‌های مردم از مسیر توسعه حضور بیمه و تکمیل پوشش آن تأکید کرد.

تقویت آمادگی بیمه ‌ها برای مقابله با تحریم و لزوم ارتباطات منطقه ‌ای و بین ‌المللی بیمه‌ ها برای حمایت از فعالیت‌ های اقتصادی و جریان بهینه امور، از دیگر مطالبات رئیس ‌جمهور از بیمه مرکزی در این جلسه بود.

به گزارش رویداد24 سلیمانی امیری پیش از این به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر و نایب رئیس هیئت مدیره شركت گروه گسترش نفت و گاز پارسيانفعالیت کرده است. سلیمانی امیری همچنین زمانی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی بوده است.

عبدالناصر همتی رییس کل پیشین بیمه مرکزی هماکنون به عنوان سفیر ایران در کشور چین منصوب شده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین