تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷
یک مدرسه فرسوده دیگر، قربانی گرفت؛
در دورانی که جریان رسانه ای غالبی مبنی بر اهتمام مسئولان اجرایی کشور مبنی بر بهسازی و نوسازی مدارس روستایی به وجود آمده و سالانه بودجه ای هنگفت برای این مهم اختصاص می یابد, هنوز مدارس فرسوده ای در کشور وجود دارد که ضریب امنیتی آنها صفر و حتی زیر صفر است.
فوت دنیای اول دبستانی بر اثر ریزش دیوار مدرسه در کردستان
رویداد۲۴ نوسازی و بهسازی مدارس کشور در حالی به یک رسالت خطیر و ویژه مسئولان اجرایی کشور بدل شده است که وقوع برخی سوانح دردناک در بازه‌های زمانی متفاوت بیانگر ضعف اساسی در فرایند اقدامات مربوطه در بسیاری از شهرستان‌های کشور است.

هنوز خاطره تلخ آتش سوزی در مدرسه‌ای در شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان غربی از ذهن میلیون‌ها ایرانی فراموش نشده، دوباره خبر تلخی از وقوع یک سانحه در مدارس مناطق شمال غربی کشور و اینبار شهرستان سنندج روی خروجی رسانه‌ها رفت.

حادثه‌ای تلخ و غیر قابل باور که پس از ریزش دیوار یکی از مدارس حاشیه‌ای شهرستان سنندج رخ داد و جان یک دانش آموز بیگناه را گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در همین رابطه به رسانه‌ها گفت: "دنیا ویسی" دانش‌آموز پایه اول دبستان روستای گرماش شهرستان سنندج، بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه جان خود را از دست داد.

رشید قربانی، از فوت یک دانش‌آموز بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه خبر داد و اظهار داشت: "دنیا ویسی" دانش‌آموز پایه اول دبستان روستای گرماش شهرستان سنندج، بر اثر ریزش دیوار حیاط مدرسه جان خود را از دست داد.

وی در تشریح نحوه وقوع این حادثه گفت: امروز براثر ریزش بخشی از دیوار حیاط آموزشگاه مدرسه روستایی به علت فرسوده بودن بنا، این دانش‌آموز مصدوم و بلافاصله توسط مدیر آموزگار و پدر نامبرده به بیمارستان بعثت سنندج اعزام شد، اما متأسفانه براثر جراحات وارده فوت کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه این دبستان دارای ۱۳ نفر دانش‌آموز و یک کلاس چند پایه است، تصریح کرد: متأسفانه بار‌ها در جلسات و گفتگو‌های مختلف هشدار داده‌ایم که مدارس سطح استان فرسوده هستند، اما مورد بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است.
منبع: تابناک
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: