تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۱۹ تير ۱۳۹۸
مائده هژبری، دختر نوجوانی که در صفحه اینستاگرامش فایل‌های تصویری از رقص خود را با موسیقی منتشر می‌کرد، مدتی از کشور خارج شد و حالا پس از بازگشت به ایران در مصاحبه‌ای از اتفاقاتی که سال گذشته برای او رخ داده صحبت می‌کند.
اولین مصاحیه مائده هژبری پس از بازگشت به ایران +فیلم
رویداد۲۴ مائده هژبری، نوجوان متولد ۱۳۷۹ با فیلم گرفتن از رقص خود و انتشار آن‌ها در فضای مجازی و اینستاگرام معروف شد. 
 
در تیرماه ۹۷ خبری مبنی بر بازداشت او توسط پلیس فتا منتشر شد. پلیس فتا برای انتشار کلیپ‌ها، مائده هژبری را دستگیر و مدتی بازداشت کرد اما با قید وثیقه آزاد شد.
 
چندی پس از این اتفاق، در شبکهٔ یک صداوسیما اعترافاتی از وی پخش شد که واکنش‌های زیادی را درپی داشت. پلیس فتا چند روز بعد از پخش اعترافات در تلویزیون، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مائده هژبری فاقد پرونده انتظامی و قضایی در پلیس فتا ناجا و پلیس فتا استان‌ها بوده و احضار و مصاحبه با وی توسط پلیس فتا صورت نگرفته‌است.
 
خبر بازداشت و پخش اعترافات او در صدا و سیمای ایران در رسانه‌های غیر ایرانی بسیاری منعکس شد. پیج اینستاگرام مائده هژبری نیز که ۶۰۰ هزار فالوئر داشت بنا بدستور مقام قضایی بسته شد.
 
پس از مدتی در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌های کوتاه و همچنین عکس در حال رقص تعدادی از زنان و دختران و حتی مردان با شعار و هشتگ «برقص تا برقصیم» در واکنش به این جنجال انتشار یافت.
 
 
تعداد بازدید : 1601
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: