تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
مصباحی مقدم:
مصباحی مقدم، درباره آخرین تحولات مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) گفت: ظاهرا هیچ عجله‌ای در مجمع برای رسیدگی به این دو کنوانسیون وجود ندارد.

رویداد۲۴ حجت الاسلام، غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آخرین تحولات مرتبط با کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) گفت: هنوز نتایج بحث‌هایی که در کمیسیون‌های مربوطه در مورد لایحه کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) بوده است به صحن مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده نشده است. ظاهرا هیچ عجله‌ای در مجمع برای رسیدگی به این دو کنوانسیون وجود ندارد.

وی درباره عاقلانه‌ترین روش برای برخورد با این کنوانسیون‌ها گفت: بهترین روش همین کاری است که مجمع انجام می‌دهد. می‌دانید که دولایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم قبلا تصویب شده است، این دو قانون داخلی است و کاملا از کفایت لازم هم برخوردار است. اگر کسانی به دلیل ضرورت مبارزه با فساد سخن از پیوستن به "اف‌ای تی اف" می‌کنند باید گفت اشتباه می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که با ایرنا گفتگو می‌کرد، افزود: ضرورت مبارزه با فساد اقتضا نمی‌کند به "اف‌ای تی اف" بپیوندیم. ضرورت مبارزه با فساد اقتضا می‌کند این دوقانون داخلی را به شکل جدی و قوی در جامعه پیاده کنیم که این موضوع ربطی هم به مناسبات بین المللی ندارد.

مصباحی مقدم تاکید کرد: پیوستن به دولایحه باقی مانده در شرایط تحریمی غلط است. اقتضا ء این دو کنوانسیون این است که تمام مبادلات ما در سطح بین المللی شفاف باشد. شفافیت مبادلات خارجی مانع از دور زدن تحریم‌ها می‌شود، پس صبر می‌کنیم تا تحریم‌های آمریکا متوقف شود، سپس می‌توانیم نسبت به این دو کنوانسیون تصمیم عاقلانه بگیریم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
0
0
بله شما حق داری نباید عجله داشته باشین چون جیباتون و حسابهای خارجی شما پر پول و دلار هستش اصلا هم واستون مهم نیست داره به این مردم چی میگذره ....بترسین از خدا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: