تاریخ انتشار: ۱۷:۵۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد این کشور با تلاش های فرانسه برای کاهش تنش ها درباره توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی همراه شده است و با پاریس برای تحقق این هدف همکاری می کند.

چین برای کاهش تنش ها درباره برجام با فرانسه همکاری می کند

رویداد24 شینهوا روز چهارشنبه در گزارش خود آورده است پس از سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به چین در این هفته و گفت و گوهایش با «وانگ یی» وزیر خارجه چین، پکن تصمیم گرفته است برای کاهش تنش‌ها همکاری نزدیکی با پاریس داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید که در همین راستا وزیر خارجه چین با «امانویل بن» مشاور رییس جمهوری فرانسه در باره این توافق گفتگو کرده است.

شینهوا خاطر نشان کرد بخشی از گفتگو‌های طرفین درباره برجام بوده است توافقی بسیار مهم که بین قدرت‌های بزرگ و ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد و حالا چین و فرانسه برای همکاری مشترک به منظور کاستن از تنش‌ها در ارتباط با این توافق رایزنی کرده اند.

این گزارش سفر وزیر خارجه ایران به چین را بسیار مهم ارزیابی کرده و آن را استمرار تلاش‌های دیپلماتیک برای برون رفت از شرایط موجود دانسته است.

بنا به این گزارش وزارت خارجه چین هم دیدار مقام‌های دو کشور را در پکن مورد اهتمام قرار داده و آورده است که دو کشور به رایزنی‌های خود ادامه خواهند داد.

ظریف روز دوشنبه به منظور دیدار و گفتگو با همتای چینی خود وارد پکن شد و روز سه شنبه هم این شهر را به مقصد ژاپن ترک کرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: