نگرانی احمدی‌نژادی‌ها از حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت/ پای انتخابات ۱۴۰۰ درمیان است؟
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۱ مهر ۱۳۹۸
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:چون کاندیدا‌هایی که برای رقابت ۱۴۰۰ مطرح بودند هر کدام به نوعی آسیب دیدند، شاید آقای ناطق نوری امروز احساس می‌کند می‌تواند شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشد.
نگرانی احمدی‌نژادی‌ها از حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت/ پای انتخابات ۱۴۰۰ درمیان است؟
رویداد۲۴ ناطق نوری بعد از ۱۰ سال به جلسه جامعه روحانیت مبارز رفت، این حضور به تعبیر برخی رونمایی از نامزد این تشکل روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری بود.

مسئله‌ای که اگر واقعیت داشته باشد تمام معادلات میدان رقابت در ۱۴۰۰ را به هم می‌ریزد. اما این سئوال مطرح است چه گروه‌های سیاسی حاضرند سرنوشت خود را به نام ناطق نوری گره بزنند. علی صوفی معتقد است اگر ناطق نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود همه اصولگرایان به جز پایداری و احمدی نژادی‌ها و کل جریان اصلاحات پشت سر او صف می‌کشند.

علی صوفی درباره پیام حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز بعد از ۱۰ سال غیبت گفت: می‌تواند نشانه‌ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری باشد، چون کاندیدا‌هایی که برای رقابت ۱۴۰۰ مطرح بودند هر کدام به نوعی آسیب دیدند، شاید آقای ناطق نوری که بعد از انتخابات دوم خرداد ۷۶ در هیچ انتخاباتی ورود نکرد، امروز احساس می‌کند می‌تواند شانسی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشد.

وی افزود: حمایت جامعه روحانیت از آقای ناطق در انتخابات ریاست جمهوری موجب می‌شود که در جریان اصولگرا اجماعی روی نام او شکل بگیرد. البته طیف‌های تندرو اصولگرا مثل پایداری و احمدی نژادی‌ها حاضر به حمایت از آقای ناطق نمی‌شوند و راه خود را می‌روند، اما اصولگرایان سنتی، میانه‌رو، طیف آقای قالیباف و طیف آقای حداد عادل پشت سر آقای ناطق خواهند آمد.

این فعال اصلاح طلب یادآور شد: البته بعید نیست که اصلاح طلبان هم از آقای ناطق حمایت کنند، چون الان کارآمدی نظام در حل چالش‌های بزرگ مسئله اصلی است بنابراین حضور یک شخصیت کارآمد، باتجربه و با سابقه آن هم در کسوت روحانیت می‌تواند امیدبخش باشد و به کارآمدی نظام کمک کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: