۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه یکی از رویکرد‌های قوه قضائیه و سازمان بازرسی پیگیری موضوع شفاف سازی در دستگاه‌های اجرایی است، گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم.

۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد

رویداد۲۴ حجت‎الاسلام والمسلمین «حسن درویشیان» رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: یکی از عمده دلایل این فرار مالیاتی نبود شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی است.

وی افزود: یکی از دیگر از رویکرد‌هایی که مورد تأکید قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور است، داشتن وظیفه نظارتی از سوی تمام مسئولان دستگاه‌ها است و نکته دیگر که حائز اهمیت بوده، آشنایی مدیران دستگاه‌های مختلف با وظایف حوزه مأموریت آن‌ها است که باید مدیران به قوانین روز آشنایی کامل داشته باشند.

رییس بازرسی کل کشور بیان کرد: برخی پرونده‌های مالی در دستگاه قضایی و سازمان بازرسی ناشی از عدم آشنایی مدیران با شرح وظایف خود است.

حجت الاسلام درویشیان سپس با اشاره به موقعیت کنونی نظام در منطقه و جهان اظهار کرد: در شرایط و وضعیتی که در کشور با آن مواجه هستیم، به جرأت می‌توان گفت در مقایسه با ۴۰ سال گذشته متفاوت بوده و از لحاظ سیاسی، امنیتی و اجتماعی با وضعیتی که داریم شرایط مطلوب و دست برتر را در منطقه داریم و با تأثیرگذاری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارد، حرف اول را در منطقه زده و نقش آفرینی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی کشور می‌توانیم مشکلات را رفع کنیم.

وی گفت: قوه قضائیه در کنار جدیت در مبارزه با فساد، شناسایی بستر‌های فساد را نیز در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و بدون ملاحظه چپ و راست و وابسته‌های آقازاده‌ها با دانه درشت‌ها برخورد کرده و در کنار این مبارزه جدی از تولید ملی و سرمایه گذاری سالم و کارآفرین نیز که سربازان جبهه اقتصادی هستند، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

حجت الاسلام درویشیان با بیان اینکه اگر امروز قوه قضائیه پرچم مبارزه با فساد را جدی‌تر از گذشته به عنوان یک گفتمان مطرح می‌کند؛ تأکید کرد: همه به آن اذعان دارند که باید با فساد بطور جدی، ریشه‌ای و ساختاری برخورد شود و اگر با فساد برخورد مناسبی نشود نمی‌توانیم سرمایه گذاری سالمی داشته باشیم، از این رو نه تنها مبارزه با فساد سرمایه گذاری را دچار خدشه نمی‌کند، بلکه اعتماد سرمایه گذاران را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که بعضاً مردم را رنج می‌دهد عدم پاسخگویی مناسب و شفافیت از سوی مسئولین است و مناقشات و بحث‌های سیاسی نباید در خدمت رسانی به مردم مانع ایجاد کند، چرا که تمام اقتدار و تداوم این نظام بواسطه مردم و ولایت است.

رییس بازرسی کل کشور همچنین خاطرنشان کرد: آمار ۱۳ درصدی بیکاری برازنده شهرستان بناب نیست و با توجه به ظرفیت‌های بالایی که این شهرستان دارد، نباید شاهد این حجم بیکاری در بناب باشیم.

حجت الاسلام درویشیان اظهار کرد: مشکلات و موانع موجود بر سر راه مرحله جدید شهرک صنعتی شهرستان بناب باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: