تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۱۷ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۴۹ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

تاریخ نگاری به سبک روزنامه کیهان!/ بهروز وثوقی از تاریخ سینمای ایران پاک شدنی است؟

روزنامه کیهان در یادداشتی انتقاد کرده چرا نام بهروز وثوقی و گوگوش به عنوان بازیگران تاریخ سینمای ایران ذکر شده است. گویا این روزنامه توقع دارد هر ساله برای تکمیل این لیست، اسامی به دفتر حسین شریعتمداری ارسال شود!

بهروز وثوقی روزنامه کیهان

رویداد۲۴ کیهان در ادامه مطالب تند و تیز و منتقدانه خود نسبت به مسئولان فرهنگی کشور این بار سایت «تاریخ نگاری سینما کشور» را هدف قرار داد و در مطلبی بسیار تند به اختصاص دادن صفحه‌ای در این سایت به بهروز وثوقی و فائقه آتشین اعتراض کرد.

این روزنامه در مطلبی نوشت: «سازمان سینمایی در پایگاه تاریخ نگاری خود خواننده کاباره‌ای و معشوق اشرف پهلوی را به‌عنوان سینماگر شناسایی کرد. این سازمان در حالی فائقه آتشین مشهور به گوگوش و بهروز وثوقی و... را به‌عنوان اهالی سینما مطرح و نام آن‌ها را ترویج می‌کند که در کارنامه این افراد نقش مخرب فرهنگی و اخلاقی؛ کاملاً بدیهی و غیرقابل کتمان است.»

کیهان در ادامه مطلب خود نوشت: «در حال حاضر خواننده کاباره‌ای بطور خاص علیه هویت و باور مردم ایران مشغول به فعالیت است و مدتی پیش به یکی از مقدسات اهانتی وقیحانه کرد.»


بیشتر بخوانید: تضاد طبقاتی در فیلمفارسی


بهروز وثوقی روزنامه کیهان

مطلب کیهان را از دو منظر می‌توان تحلیل کرد؛ یکی بازیگر بودن یا نبودن چهره‌های مذکور و دیگری شکل فعالیت آن‌ها که قطعاً مورد تایید کیهان و گردانندگان آن نیست.

مشکل مطلب اعتراضی کیهان در این است که سوژه‌های مورد بحث را از زمینه خود جدا کرده و درباره آن‌ها اظهارنظر می‌کند. بهروز وثوقی، فائقه آتشین یا گوگوش، محمد علی فردین، ناصر ملک مطیعی و... به عنوان سوپراستار‌های سینمای قبل از انقلاب در بستری رشد کردند که از آن‌ها آن شکل از بازیگری را طلب می‌کرد و به صرف این‌که «این چهره‌ها در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی فعالیت می‌کردند پس شایسته نیست به آن‌ها بازیگر بگوییم» نمی‌تواند چندان مطلب درستی باشد.

سینمای ایران در برهه‌های مختلف تاریخی شکل‌های گوناگونی داشته است. این شکل‌های گوناگون کاملاً وابسته به عواملی خارج از اراده بازیگران هستند و نمی‌توان آن‌ها را مقصر وضع موجود آن زمان دانست.

کاری که یک تحلیلگر مسائل فرهنگی می‌تواند انجام دهد این است که سینمای دوره پهلوی را نقد و بررسی کند و درباره مضرات و معایب آن سینما بنویسد. 

تاریخ را می‌توان تحلیل کرد، اما نمی‌توان آن را با سلیقه شخصی حذف کرد. چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید چهره‌های فعال در فضای فرهنگی آن زمان بازیگر بودند بنابراین با این استدلال که «فیلم‌هایی که این چهره‌ها بازی می‌کردند مورد تایید ما نیست» نمی‌توان نام کسی را از تاریخ حذف کنیم.

اگر بنا باشد با چنین دیدگاهی سراغ تاریخ برویم باید نام شریعتمداری را از تاریخ روحانیت، قطب‌زاده را از صدا و سیما و مهاجرانی را از میان وزرای ارشاد حذف کنیم، چون با علائق و سلائق حاکمیت همخوانی چندانی ندارند.

بد یا خوب درست یا غلط این چهره‌ها جزئی از تاریخ سینمای ایران هستند. در فیلم‌های بد و خوبی بازی کرده‌اند. تمامی آن فیلم‌ها ارزش یکسانی ندارند، اما جزئی از تاریخ سینما هستند و وظیفه سایتی که برای تاریخ نگاری آماده شده این است که به تمام این تاریخ بپردازد. وظیفه این سایت صرفاً ثبت اطلاعات تاریخی سینمای ایران است نه چیزی بیشتر.

سایت‌های معرفی و امتیاز فیلم و بازیگر همچون «آی. ام. دی. بی» هم که اطلاعات تاریخ سینما را ثبت می‌کنند، فقط داستان فیلم‌ها، جوایزی که فیلم‌ها و لیست عوامل را ثبت می‌کند.

فرض کنیم روزی روزگاری یکی از تحلیل‌گران فرهنگی روزنامه کیهان بخواهد مطلبی درباره ابتذال سینما در عصر پهلوی بنویسد نباید برای جمع آوری اطلاعات به کتب و سایت‌هایی که وظیفه‌شان ثبت چنین اطلاعاتی است مراجعه کند؟ نباید فیلم‌ها را ببیند و درباره آن‌ها بنویسد؟ نباید بازیگران آن دوران و کارنامه کاریشان را بشناسد تا بتواند آنچه که آن را ابتذال فرهنگی می‌نامد، تحلیل کند؟

حتی خود روزنامه کیهان هم برای نقد وضعیت فرهنگی آن دوران و رسیدن به تحلیلی درست و اصولی احتیاج به یکسری اطلاعات اولیه تاریخی دارد؛ اطلاعاتی که بهروز وثوقی، فائقه آتشین، ناصر ملک مطیعی، محمد علی فردین و... جزئی از آن هستند.

اگر بنا باشد اطلاعات چنین افرادی ثبت نشود چگونه می‌خواهیم درباره آن بنویسیم و تحلیل ارائه کنیم؟ آیا اگر نام این بازیگران از صفحه تاریخ سینمای ایران پاک می‌شد، نویسنده کیهان می‌توانست بنویسد آن‌ها مروج فرهنگ منحط کاباره‌ای بوده‌اند؟

مسئله دیگری که در مطالب این چنینی به چشم می‌خورد توقعی است که این روزنامه از متولیان فرهنگی کشور دارد. روزنامه کیهان توقع دارد که متولیان فرهنگی کشور لیستی از افراد فعال در حوزه‌های فرهنگی کشور تهیه و به دفتر روزنامه کیهان ارسال کند تا دست اندر کاران این روزنامه افرادی را گزینش و برای متولیان فرهنگی کشور و وزارت ارشاد ارسال کنند تا فقط آن‌ها مجوز فعالیت داشته باشند و نام آن‌ها در تاریخ سینمای ایران ثبت شود.

دایره مخالفت کیهان هم به حدی گسترده است که از بهرام بیضایی تا علیرضا داوود نژاد را دربر می‌گیرد و بعید است لیست مورد تایید کیهان از سه چهار اسم فراتر رود. احتمالاً جواد شمقدری، ابراهیم حاتمی‌کیا، فرج‌الله سلحشور و جمال شورجه تنها کارگردانانی هستند که کیهان آن‌ها را واجد صلاحیت برای ثبت در تاریخ سینمای ایران می‌داند و از نظر این روزنامه باقی افراد حاضر در سینما مشکلاتی دارند که باید از تاریخ حذف‌شان کرد.

بعید است حتی چهره‌های مورد تاییدی مثل محمدحسین مهدویان و بهروز شعیبی در لیست کیهان قرار بگیریند. اما سوالی که باید مسئولان روزنامه کیهان از خودشان بپرسند این است که چرا بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب و در اختیار گرفتن تمام دستگاه‌های فرهنگی توسط حاکمیت جدید هنوز بازیگران، خوانندگان و نویسندگان عصر پهلوی در ایران طرفدار دارند؟

این که برای مراسم ختم محمدعلی فردین چنین جمعیتی به بهشت زهرا می‌رود، این‌که مراسم ختم ناصر ملک مطیعی بسیار باشکوه و برگزار می‌شود نشان می‌دهد متولیان فرهنگی کشور در سال‌های پس از انقلاب به خوبی وظایف خودشان را انجام نداده‌اند که اگر این وظایف به درستی انجام می‌گرفت شاهد حضور جمعیت با آن وسعت در مراسم خواننده ضعیفی مثل مرتضی پاشایی نبودیم و امیر تتلو (که زمانی مورد حمایت چهره‌های سیاسی نزدیک به کیهان هم بود) رکورد کامنت‌های اینستاگرام را نمی‌شکست.

این‌که خروجی فرهنگی کشور در سال‌های اخیر چنین چهره‌هایی باشند باید بیشتر از همه کیهان را به تفکر وا دارد که چرا نتیجه چنین شد؟

نویسندگان کیهان اگر خوب نگاه کنند می‌توانند تاثیر چنین سیاستی را در سطح جامعه مشاهده کنند. جمعیت حاضر در مراسم ختم محمدعلی فردین و ناصر ملک مطیعی و میلیون‌ها نفری که زیر پست تتلو کامنت گذاشتند نشان می‌دهد چنین سیاستی سال‌ها است شکست خورده است. با حذف نمی‌شود فضای فرهنگی را به نفع خود تغییر داد این واقعیتی است که هنوز روزنامه کیهان و هم‌فکران آن‌ها متوجه آن نشدند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
40
17
یه موی گندیده ی هنرمندان داخل ایران که سختی و جنگ و تحریم رو کنار مردمشون بودن و تحمل کردن میارزه به هزاران بازیگری که فرار رو بر موندن در وطن و کنار هموطنانشون ترجیه دادن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
ایول
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
کاملاً درست میگی
ولی از اون هنرمندای مردمی که میگی هم امروز دیگه چیزی نمونده
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
خانم گوگوش در تمام دوران جنگ، در ایران بودن. ایشون سال 80 از ایران رفتن. وقتی اطلاعات نداری حرف نزن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
دمتگرم گل گفتی ایول
شبگرد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
هنوز خیلی بچه ای راجع به این چیزا نظر بدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
همچین میگه خــانــم گــوگــوش انگار میگه برتولت برشت!!
وای به حال ما که هنرمندای مشهورمون اینان
وای به حال کیهان که کارش شده گیر دادن به این چیزا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
ناشناس15:01 هنرمندان داخلی چون میدونند اونور اب خواهان ندارند موندند وگرنه کم هنرمند فرار نکرده از کشور در ضمن مثلا سحر قریشی و بهاره رهنما که مدام دارند سفر خارجی میکنند و پزشو به ما میدن خیلی به اصول انقلابی پایبندند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
بدبختی اینه از بس به مردم فشار اومده الکی چسبیدن به گذشته ای که افتخاری درش نیست و سعی میکنن ازش بت بسازن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
حرفه قشنگی زدی گوگوش فقط تبلیغ بی دینی مکنه ننگ به گوگوش ک اصلا معلوم نیس دینش چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
11
40
کیهان حرف الکی میزنه.بهرور عشقه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
اره عشق امثال شما آدمای سطحی نگر باید باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
9
42
هیچ نیرویی نمیتونه یاد و خاطره هنرمندان قدیم و از ذهن این مردم پاک بکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
3
11
مرتضی پاشایی خواننده ی ضعیفی نبود که اگه بود طرفداراش اون همه آهنگاشو همخونی نمیکردن و حفظ نبودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
1
16
این شریعتمداری قبل انقلاب سینماهم حتمارفته...
ببینه روزنامه کیهان قبل انقلاب این دونفررومیشناخته

تازه ازکجاکاباره وسینمارومیشناسه!؟
اونقده که مردم این دوتا هنرپیشه روقبول دارن
اصلا کسی اینونمیشناسه

مانمیدونیم روزنامه س اخباربایدبده بیرون

یایه ارث پدری یه نفره وهرچی خواست بگه وبنویسه
و والله هیچی
فقط مونده به اسدالله یکتا گیربده
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
10
1
چرا الکی حرف تو دهن کیهان میذارید،هنرغیرمتعهد هنرنیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
20
6
گوگوش که تعداد ازدواجهاش تا الان که هفتادسالشه دورقمی شد حتی میگن دختری از شاه داره آقای وثوقی هم زمان جنگ و مشکلات مردم تو اونورآبها داشت خوش میگذروند حالا سرپیری هوس وطن کرده امثال شماها حتی.کسانی که تو ایران هستن وطن معنایی نداره هرجا بهتون خوش بگذره وطنتونه وطن برای اونایی وطن هستش که زن و بچه و خانواده رو براش رها میکنن و جانشونو براش میدن اینا لایق عزت و افتخار و عشق هستن نه این سابریتی های دوزاری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
با چرت وپرت نوشتن و گفتن هیچ مشکلی از شما حل نمیشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
5
5
بسیار خوب نقد کردید.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
3
3
قسمت اول این مقاله منطقیه بالاخره خوب یا بد هنرمندای قبل انقلاب هم جزئی از تاریخ هنری این کشور هستند و بعنوان تاریخ فرهنگی هرچند غیر مطلوب باید ثبت در تاریخ بشه مثل تاریخ سیاسی این کشور که پره از نامهایی که جز وطن فروشی و خیانت و جنایت نکته مثبتی تو زمامداریشون بر این کشور دیده نشد .
اما قسمت دوم این مقاله که استقبال مردم از برخی هنرمندانی که سوابق سازنده فرهنگی ندارن نمیتونه همیشه به معنای نارضایتی مطلق مردم از وضعیت موجود تلقی بشه خیلیها اصلا کاری به خوب بودن یا بد بودن سیاستهای موجود ندارند و فقط صرف هنرمند بودن شخص ازش استقبال میکنند حتی اگر بدونن طرف انسان متعالی هم نبوده ضمنا حرکت عوام هم همیشه مورد تایید نیست چرا که خیلیها جوزده میشن و حتی ممکنه برخی از نارضایتیها در حوزه های دیگه روی استقبالشون از برخی نامطلوبها تاثیر بگذاره مثل انتخاباتها که می بینیم میلیونها نفر انتخاب درستی نمیکنند و فرد ناصالحی رو بعنوان زمامدار انتخاب میکنند .
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
1
7
آقای کیهان شمادرزمان طاغوت نه منعکس کننده اخبارورویدا های طاغوت وبه به وچهچه گفتن به کارهای رژیم منحوس پهلوی بودی. کسی به شماایرادنگرفت! البته بنده کسی نیستم که اظهارنظرکنم. فقط دلم میخوادهرکاری بایدبه صاحبانش واگذارشود. وازتنش واظهارنظربی مورد درباره دیگران خوداری کنیم.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
1
8
البته خود شما هم به خواننده هاتون احترام نمی زارید به عنوان مثال مرتضی پاشایی خواننده صعیفی نبودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
1
10
تمام مشکلات کشورحل هست فقط مونده بهروزوثوقی فردین ملکمطیعی و۰۰۰اقایان دستمال به دست گم شیدبوی گندتون چندسال دست بردارملت میست
شبگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
5
16
اصلا مگه میشه تاریخ سینما رو بدون این بزرگواران در نظر گرفت مگه داریم؟؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
بزرگوارااااااان!
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
1
12
جانم فدای ایران ، ولی کیهان عزیز ، تاریخ چه خوب چه بد وجود داشته و نمیشه منکرش شد ، هر چند که معتقدم بهروز وثوق پادشاه بازیگرای ایرانه ، ولی قرار نیست چون تو نمیخای، اسمش باید حذف بشه ، اگه اینجور دل بخواهیه پس اگه کشورهای خارجی بدون توجه به تاریخ میگن خلیج عربی( نعوذ بالله) چون بدشون از اسم خلیج همیشه فارس میاد ، مقصر نیستن.
ناشناس
|
Latvia
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
4
11
بهروز وثوقی عشقه واقعا دوسش دارم آرزو میکنم از نزدیک ببینمش
ناشناس
|
Latvia
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
4
11
عاشقتم بهروز وثوقی
بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
8
اگه بخایم با انصاف صحبت کنیم امثال کیهان و شریعت مداری ها فقط حرف میزنن که بگن لال نیستیم
مگه میشه یه ادمی مثل این اقا که خیلی خوب همه مسائل رو رسد میکنه ندونه محبوبیت امثال بهروز وثوق و فردین ها بیشتره یا ادامای هم کیش وهم مسلک شون
به خوبی میدونه چه خبره
ولی اگه بخایم از باب امیال و افکار این قبیل گماشته ها صحبت کنیم که مطمئن باشید از درون خودشون هم قطعا به این مسئله اعتراف میکنن
ولی چرا فکر نمیکنید رسالت کاری و باطنی شریعتمداری ها قفط و فقط تخریب استورهای معاصر بوده وهست و خواهد بود
کلام اخر نسلها میاد و میره ولی نسلی به مانند امثال شریعتمداری ها هرگز تاریخ کفایت معکوس اونا رو فراموش نخواهد کرد
اقای شریعت مداری انچنان احساس قاضی والقضات تو کلامت موج میزنه که نعوذ به الله شاید تا چند صباحی دیگر شروع به نقد و تفسیر اصلاحی کائنات و نظم اون بکنه

گر طالب فیضی افتادگی اموز
هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
1
3
با حفظ اینکه این نظام اسلامی که دسترنج خود این مردم وخون شهداست گردی ننشیند ودستخوش حادثه ای نشه تحلیل هاداز جمله افراد خوب وبد که در تاریخ ثبت میشود جالب بود تازه شما کاری کتید وبگذارید که از پاشایی وهنرمدان مشهور دیگر بهتر تربیت شود شاید در دل مر دم جا بازکنند نه اینکه همه چیز را محو میکنید
شما با
اهم کیشان خودتان نداری
در مناطرات ومیز گردها نشان داده میشوید که اصلا فرصت به طرف مقابل نمیدهید شاید این روش جدل خود هنری باشدولی آ خر وعاقبت ظلم به این ملت باشد ولی چون نه همان مجریان ونه مسؤلین دیگر به شما تذکر اکید نمیدهن همه اش شاید قلمتان نباشد که ستم باشد اون حمایت شدن از،شماست
برای شما هم تاریخ مینویسندمینویسندمطمئن باشید
واقعیتی است مثلا
اونکس که باش مخالفید اگر همسایه زرتشتی باشد پس میگویید زرتشتی است
اگرمصاحبه ای یا ...کردند پس امریکایی وانگلیسی و..تهمتهای رایج دیگر
این فبیل رفتارهای کذایی آ موزش بی توجهی به ارزشهای عقیده به قیامت است وفتی نگاه میکنیم همه احزاب هم حق دارند هم باطل نه اینکه هرکس مخالف اندیشه شما باشد جهنمی است وخودتان بهشتی
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
0
12
با این حساب ظاهرا باید تاریخ قبل از اسلام رو هم ازین کشورحذف وبجاش دایناسور هارو گذاشت، چون آقایون ازون تاریخ خوششون نمیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
بله و باید هر 8 سال اسم رییس جمهور های تنبل و به درد نخور را هم پاک کنند تا مردم در امن و امان باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
0
5
باسلام تاریخ را نه باسلیقه میتوان نگارش کردونه بازورشما هرطورفکرکنیدامثال بهروزوثوقی وگوگوش امثال ان تاریخ سینمای ایران هستندوخواهند ماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
4
1
بهروز وثوقی هنر خاصی نداشت فقط در دوره ای مطرح شد و در نقشهایی بازی کرد که باب میل اون دوره بود همونا رو الان بازی کنه و اسمش رو از رو نقش برداری یک هنرپیشه متوسزه
محمد ابراهیم خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
5
4
شریعتمداری غلط کرد
ناشناس
|
Serbia
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
این مردک نمیفهمه هنر چیه کارنامش ونگاه کنی تو درساشم تو هنر ضعیفترین نمره رو میاورده هنر یعنی تاثیر روی مخاطب یعنی فردین یعنی وثوق یعنی ملک مطیعی مشایخی و......که یادی از خودشون به یادگار گذاشتن نه تویی که بهترین روزنامه رو به منفرورترین روزنامه تبدیل کردی.
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
0
2
اقای شریعتمدار یک سری تو جمعیت و
بین مردم برو ببین تو معروف ترومحبوبتری یا گوگوش البته جنابعالی باید میزان منفوریتت رو ببینی چقدره بهروز وثوقی رو بچه های ده نود هم میشناسند و براش احترام قایلن یعنی تمام تبیلیغات ودرو
هاتون نتیجه عکس داده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
4
2
آیا می توان اسم ابو لهب را از خاتدان بنی هاشم پاک کرد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
0
2
اوووه حالا دعوا نکنید کلا سیننای ایران و مخصوصا هنرپیشه هاش چین مگه به جز چندتا انگشت شمار که با عزت و احترام و پایبندیشون به فرهنگ و خانواده تونستن تا آخر عمر محبوب و محترم بمونن اکثرا شرمنده هستن بیخود حرص نخورید کیهانم که تکلیفش معلومه...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
1
3
شریعتمداری قبل از انقلاب چکار می کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
4
0
حرفه بجایی زده چه لزومی داره ان زن تو تاریخه ما بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
1
2
گوگوش اصالتا اهل روستای شیره جین شهرستان سراب هست
داریوش و داود بهبودی خواننده اصالتا اهل شهر میانه هستند
بهروز وثوقی اصالتا اهل شهرستان خوی هست
اصالت پدر فردین از شهر تیکمه داش شهرستان بستان اباد هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
1
1
بهروز وثوقی مارلون براندو ایران بود متاسفم که این سالها اینقدر مردم کینه توز شدن که حتی وقتی هنر رو نمیشناسن در مورد هنرمندای قدیم که پایه سینمای امروز هستن اظهار نظر میکنن فیلمهای قدیم هر چی هستن از اکثر فیلم های امروزی بهترن و هنوز از ماهواره پخش میشن و بیننده دارن در ضمن این هنرمندان مجبور به ترک وطن شدن از بس بردنشون دادگاه و ازارشون دادن بخاطر نقش اول بودن خیلیاشون حتی شاه رو از نزدیک ندیده بودن برین تحقیق کنین
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
2
1
جالبه شما هم طرز تفکرتون مثه کیهانه: خواننده ی ضعیف" بعد اومدین نقد میکنید؛ شما نسیه کنید بهتره
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
3
0
شریعتمداری مطمئن باشد که میراث هنرمندان ایران درخانه ها حفظمیشود وانسانهایی مانند بهروز .منوچهروثوق فردین ناصر گوگوش فروزان ووووووووووووهمیشه درقلبهایمان خانه دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
0
4
بهروزو ول کنید بنزینو دریابید
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
بایدمدیر روزنامه کیهان رو به یه بیمارستان مجهز روانی معرفی کرد بهروز وثوقی هنرمند بوده وهنرمند باقی خواهد ماند چه روزنامه کیهان بخواد چه نخواهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
میگن بهروزشوهرشاه بوده نه اشرف مردهامواظب خودتون با
شید گیرش نیفتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
0
0
بهترین و برترین بازیگر تاریخ سینمای ایران زنده یاد محمد علی فردین است که نامش تو تاریخ ثبت شد.با تشکر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: