تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۱۸ دی ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
ذالنور:
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: سرویس اطلاعاتی اسرائیل گرا‌ها را به ایالات متحده داده است و اگر بخواهند به عملیات ما پاسخ دهند، هدف بعدی ما اسرائیل خواهد بود و خواب آرام را از آن‌ها سلب خواهیم کرد.
ذوالنور
رویداد۲۴ مجتبی ذالنور، درباه علمیات بامداد امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «سردار سلیمانی» گفت: مردم عزیز ما با شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان عزیزشان به شدت اعلام انزجار و تنفر داشتند و از مسئولین مطالبه برخورد جدی داشتند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دست قدرتمند مردم و اراده آنان از آستین سپاه بیرون آمد، دشمن، قاتلین شهید سلیمانی و تعدی کنندگان به شأن و ملت ما را تنبیه کردند و غرش موشک‌های هوا فضای سپاه نه تنها خواب آرام را از دشمن بلکه آن‌ها را روانه جهنم کرده است.

وی با بیان این‌که طبیعی است ما تازمانی که احساس کنیم انتقام خون شهید حاج قاسم سلیمانی گرفته شده است آماده هستیم و راه‌مان را ادامه می‌دهیم، گفت: سناریو‌هایی در شورای عالی امنیت ملی آماده داریم که یک سناریو و یا بخشی از آن را می‌توانیم به اجرا بگذاریم.

ذالنور خاطر نشان کرد: اگر آمریکایی‌ها بخواهند دست از پا خطا کنند برخورد بعدی ما کوبنده‌تر، سخت‌تر و تقابلی‌تر خواهد بود و بدانند اگر اقدام متقابل داشته باشند اسرائیل را از این ماجرا مبرا نمی‌دانیم.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: اسرائیل حاج قاسم سلیمانی را رصد می‌کرده و اطلاعات را به آمریکا می‌داده است؛ ما این کشور را شریک جرم در شهادت حاج قاسم می‌دانیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرویس اطلاعاتی اسرائیل گرا‌ها را به ایالات متحده داده است و اگر بخواهند به عملیات ما پاسخ دهند، هدف بعدی ما اسرائیل خواهد بود و خواب آرام را از آن‌ها سلب خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی در تصمیمش قاطع است و حرکتش را ادامه خواهد داد و هر حرکتی را پاسخی محکم خواهد داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد جامعه این کشور آمادگی شروع یک جنگ را ندارد، مطمئنا اگر دشمن جنگی را آغاز کند ما او را پشیمان خواهیم کرد هر چند پیش بینی می‌شود جنگی در منطقه رخ ندهد.

ذالنور در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که دولتمردان آمریکایی پس از «عملیات سردار سلیمانی» گفتگو‌هایی را با شرکای منطقه‌ای خود آغاز کرده‌اند، پاسخ این کشور‌ها چه خواهد بود، گفت: پیش بینی ما این است کشور‌های که آمریکا در آن پایگاه دارد ممکن است در دادن سرویس به این کشور همکاری کنند، اما همراهی با ایالات متحده علیه ما نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: شرکای منطقه‌ای آمریکا آسیب پذیر هستند. از سوی دیگر هم ایالات متحده فاصله زیادی با خاورمیانه دارد و هر وقت هم که احساس خطر کند می‌تواند به مرزهایش برگردد؛ بنابراین آن‌هایی که در منطقه با ما زندگی می‌کنند این جهالت محض است که بخواهند حال و آینده خودشان را به خطر بی‌اندازند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امن‌ترین، بهترین و سالم‌ترین زیست برای شرکای منطقه‌ای این است که همراهی با آمریکا نداشته باشند و الا خسارت آنان از ایالات متحده بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: کشوری که موشک به ما شلیک کند، هواپیمایی بلند راه بی‌اندازد به میزبانی از آمریکا، ما آن کشور را دشمن تلقی می‌کنیم و از انتقاد ما در امان نخواهند ماند و باید بدانند حیات‌شان بستگی به وضعیت آرامش دارد و اگر موشک ما به داخل آن کشور‌ها بخورد، زندگی‌شان از بین خواهد رفت.

ذالنور تاکید کرد: این کشور‌ها (شرکای منطقه‌ای آمریکا) با تجمیع سرمایه‌های کشور‌های دیگر دنیا زندگی می‌کنند که با آغاز جنگ این امکان برایشان از بین خواهد رفت.
 
 
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
0
0
خدا قوت بر نیروهای مبارز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: