تاریخ انتشار: ۲۲:۰۶ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

خبر مهم همتی برای متقاضیان وام تولیدی

رئیس کل بانک مرکزی: گواهی اعتبار مولد «گام»، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازار‌های پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌سازد.

وام تولیدی

رویداد۲۴ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت:

همانگونه که پیش‌تر گفته بودم، طرح گواهی اعتبار مولد «گام» به مرحله اجرایی رسید و به حول قوه الهی، هفته آینده و در آستانه دههٔ مبارک فجر انقلاب اسلامی، باظرفیت اولیه ۵۰ هزار میلیاردتومان تأمین اعتبار، بتدریج ازطریق تعدادی از بانک‌های دولتی و خصوصی در اختیار واحد‌های تولیدی فعال کشور قرار می‌گیرد.

طرح «گام»، یکی از برنامه‌های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشوراست که درچارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیرهٔ تولید را، خصوصاً برای واحد‌های کوچک ومتوسط، فراهم سازد.

گواهی اعتبار مولد «گام»، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازار‌های پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌سازد. در این طرح، تولید کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد درسررسیدکرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. دارنده می‌تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد یا میتواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

بانک مرکزی، سیاست‌های ارزی، پولی و اعتباری خود را بر محورکنترل تورم و همزمان، حمایت از رونق تولیدورشداقتصادی غیر نفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.
خبر های مرتبط
برچسب ها: همتی ، وام تولیدی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: