تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
مدیرعامل نفت مسجد سلیمان:
مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان می گوید بهتر بود برای تعیین سرنوشت لیگ از باشگاه ها نظر گرفته می شد.

لیگ برتر

رویداد۲۴ مهران نصیریان دوست مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان در گفتگویی با ما صحبت های جالبی در رابطه با تعیین سرنوشت لیگ مطرح کرد؛ او می گوید حتی اگر پرسپولیس که 10 امتیاز بالاتر از سایر رقیبان است را به عنوان قهرمان اعلام کنند، بهتر از شروع دوباره لیگ در ایران شرایط است.

حرف های او را در ادامه بخوانید.

تیم خوبی داریم و شگفتی ساز لیگ هستیم
ما از همان ابتدا موافق تعطیلی لیگ بودیم. با اینکه در جام حذفی می توانیم سهمیه بگیریم و تیم بسیار خوبی داریم و می توانیم شگفتی ساز شویم و اگر بازی ها شروع شود هم مطمئن باشید که تیم ما شگفتی ساز می شود. ولی با توجه به سلامت بازیکنان و اینکه امکانات ما با کشورهای اروپایی متفاوت است، معتقدیم بهتر است لیگ تعطیل شود. فدراسیون ما را با کشورهای دیگر مثل آلمان مقایسه می کنند ولی آیا باشگاه های ما هم امکانات آنها را دارند!

مگر حق پخش می گیریم که بازی کنیم؟
کشورهای اروپایی حق پخش تلویزیونی می‌گیرند، آیا در ایران هم این موضوع هم هست؟! ما از همین بحث تبلیغات محیطی هم مبلغ خاصی ندیدیم و کمتر از 500 میلیون به حساب باشگاه ها واریز شد. باشگاه های ما چالش جدی دارند و درآمدزا نیستند. الان بحث هواپیمای چاتر و اتاق های تک نفره هم هست. بالاخره بازی فوتبال یک بازی فیزیکی است و بازیکن با بازیکن مقابلش درگیر می شود.

باید نماینده های باشگاه ها در جلسات می بودند
می کویند تست کرونا بگیرید. ولی 10 دقیقه دیگر ممکن است بازیکن از تمرین برود و کرونا بگیرد. باشگاه ها ستون ورزش و فوتبال هستند. ای کاش نظر باشگاه ها را می گرفتند. به هر حال اینطوری مثل ارباب رعیتی می شود و این دیدگاه نسب به باشگاه ها وجود دارد. باید نماینده های باشگاه ها در جلسات حضور پیدا می کردند تا دغدغه های باشگاه را انعکاس می دادند.

در هزینه های جاری باشگاه مانده ایم، پروتکل هم اضافه شد!
باشگاهی مثل ما در هزینه های جاری مانده ایم و حالا باید هزینه های پروتکل های بهداشتی را هم بدهیم. پروتکل های بهداشتی باید کابردی باشند. کدام باشگاه ما سه زمین دارد یا هواپیمای چارتر. این ها با روح فوتبال ما متفاوت است. ما دوست داریم فوتبال باشد ولی شما می بینید در خیلی از کشورهای دنیا لیگ ها را تمام کرده اند. حالا المان و کشورهای دیگر درآمدزا هستند و شرایطشان فرق دارد.

دولت باید ورود کند و به باشگاه ها کمک کند
انتظار داشتیم که سازمان لیگ همکاری بیشتری بکند و برای فصل بعد دولت ورود می کرد و به باشگاه ها کمک مالی می کرد؛ حداقل در بحث اجرای پروتکل ها. الان خیلی از مسئولان می گویند فوتبال باید برگزار شود ولی باید ساز و کارش باشد. ما بارها گفتیم با این سبک و سیاق مخالف برگزاری بازی ها هستیم. الان کرونا در خوزستان وضعیت قرمز دارد. الان با این گرما شرایط تمرینات ما چطور پیش خواهد رفت؟!

پرسپولیس استحقاق قهرمانی را دارد
پیشنهاد شما برای تعیین سرنوشت لیگ در صورت تعطیلی رقابت ها چیست. مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان در پاسخ به این سوال بیان کرد:« در رابطه با این وضعیت ما در مقامی نیستیم که تصمیم بگیریم. مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید بنشینند؛ مجموع نظرات باشگاه ها را بگیرند و امتیازبندی کنند و بر همین اساس قهرمان، سهمیه ها و سقوط کننده ها را مشخص کنند. من حتی می گویم لیگ امسال را به حساب نیاورید. این نظر من است. به هر حال پرسپولیس می تواند حتی قهرمان اعلام شود و استحقاق دارد با 10 امتیاز اختلاف. اینکه الان بخواهیم سرمایه های فوتبال را دچار بیماری کنیم ولی درست نیست.


بیشتر بخوانید:تصمیم برگزاری یا تعطیلی لیگ بر عهده کیست؟


مخالفیم ولی هر تصمیمی بگیرند تبعیت می کنیم
او ادامه داد: من سوال می کنم. اگر این 5 بازیکنی که از فولاد کرونا گرفته اند، بازیکنان اصلی فولاد باشند، به نظر شما این تیم می تواند در کوران مسابقات باشد یا خیر؟ باید شرایطی در نظر بگیرند که تمام جوانب در نظر گرفته شود ولی در کل تابع تصمیم مسئولان تصمیم ساز هستیم و هر تصمیمی بگیرند تبعیت می کنم.

شاید بگویند کرونا همیشه هست ولی ....
حرف های پایاین مدیرعامل نفت مسجد سلیمان اینگونه بود:« تیم قدرتمندی داریم . بازیکنان و مربیان خوبی داریم و اگر لیگ برگزار شود، شگفتی ساز می شویم. به خاطر سلامت اهالی فوتبال می گوییم لیگ تعطیل شود. شاید بگویند کرونا هست ولی ما می گوییم اگر این لیگ تعطیل شود، در فاصله ای که تا شروع لیگ بعدی داریم، سازمان لیگ و باشگاه ها تلاش کنند تا شرایط فراهم شود.

باید تست کرونا را رایگان و متمرکز کنند
او اضافه کرد: تست کرونا هم با روش درستی گرفته نمی شود؛ به این دلیل که باید این ها به صورت متمرکز باشد و زیر نظر فدراسیون و این تست ها تداوم داشته باشد. نه اینکه هر تیمی برای خودش در یک آزمایشگاه تس بگیرد. مگر نگفته اند که تست کرونا رایگان است، چرا این کار را نمی کنند.

 

 

 

منبع: ورزش سه
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: