تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۹
داده‌های آماری وبسایت «تانکر تِرَکِر» که کار رهگیری نفتکش‌های جهان را انجام می‌دهد میزان صادرات نفتی ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکایی‌ها است. بر اساس این داده ها، ایران در حال حاضر بیش از ششصد هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کند که بیشتر آن‌ها به منظور جلوگیری از شناسایی و تحریم کشتی‌های نفتی توسط آمریکا با استفاده از نقل و انتقالات کشتی به کشتی صورت می‌گیرد.
  رویداد۲۴ بر اساس داده‌های آماری بدست آمده از وبسایت رهگیری نفتکش‌ها، میزان صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از اعدادی است که آمار‌های آمریکا نشان می‌دهد.

داده‌های آماری وبسایت «تانکر تِرَکِر» که کار رهگیری نفتکش‌های جهان را انجام می‌دهد میزان صادرات نفتی ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکایی‌ها است.

بر همین اساس بنا به گزارش خبرگزاری روسی «آرتی»، طبق داده‌های رسمی منتشر شده در هفته جاری، چین واردات نفت خود را از ایران از سر گرفته است بطوریکه در ماه ژوئیه ۱۲۰، ۰۰۰ بشکه در روز از ایران نفت خام وارد کرده است.

براساس داده‌های گمرک چین، واردات نفت این کشور از ایران در فاصله ژانویه و ژوئیه سال جاری به طور متوسط ۷۷ هزار بشکه در روز بود که ۹ برابر کمتر از ارقامی بود که چین قبل از اعمال مجدد تحریم‌های صنعت نفت و صادرات نفت از سوی آمریکا گزارش کرده بود. اما از طرفی گزارش‌های مختلف، تحقیقات رسانه‌ای و شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها حاکی از آن است که چین بیشتر از گزارش‌های رسمی از ایران نفت دریافت می‌کند.

بر اساس این داده ها، ایران در حال حاضر بیش از ششصد هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کند که بیشتر آن‌ها به منظور جلوگیری از شناسایی و تحریم کشتی‌های نفتی توسط آمریکا با استفاده از نقل و انتقالات کشتی به کشتی صورت می‌گیرد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: