تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
در گفت‌وگو با رویداد۲۴ مطرح شد؛
حسن یونسی وکیل نوید افکاری گفته موکلش روز پنجشنبه از بند عمومی به مکان نامعلومی منتقل شده است.

اعدام نوید افکاری

رویداد۲۴ حسن یونسی وکیل نوید افکاری صبح امروز به رویداد۲۴ گفته موکلش از روز پنجشنبه از بند عمومی زندان به مکانی نامعلوم منتقل شده است. 

یونسی با بیان اینکه در حال پیگیری برای تعیین وضعیت نوید افکاری هستیم، درباره اینکه آیا به خانواده افکاری اطلاعی داده شده یا خیر، گفته به طور معمول درباره وضعیت زندانی به خانواده اطلاع می‌دهند که در اینباره هنوز به خانواده توضیحی داده نشده است.

افکاری در جریان اعتراضات آبانماه، متهم به قتل شده است. قوه قضاییه در بیانیه‌ای توضیح داده که «ساعت ۲۳ روز ۱۱ مردادماه سال ۹۷ نوید افکاری یکی از کارمندان سازمان آب منطقه‌ای شیراز را در محله شاه داعی الله و مقابل درب منزل خود با چاقو مورد ضرب و جرح قرار داده که فرد مجروح پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.» این در حالی است که هفته گذشته حسن یونسی مدعی شد که فیلم صحنه قتل کارمند حراست سازمان آب و فاضلاب شیراز مربوط به یکساعت قبل از حضور افکاری بوده است.

یونسی گفته حضور افکاری در صحنه قتل مربوط به یک‌ساعت قبل از وقوع جرم بوده و تنها فیلم موجود، از دوربین مدار بسته‌ای است که مربوط به یک ساعت قبل از وقوع قتل است که نشان می‌دهد که یکی از متهمان در آن محل حضور داشته، البته متهمان این را انکار نمی‌کنند و از ابتدا اظهار کردند که برای تعمیر موبایل در محل حاضر بودند؛ این ادعا که فیلم، لحظه و صحنه ارتکاب قتل را نشان می‌دهد، چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد و درست نیست.

وکیل مدافع نوید افکاری درباره مطلبی مربوط به اظهارات بعضی از شهود، توضیح داده که شهادتی که ثبت و ضبط شده و در پرونده موجود است؛ این شخص اظهار کرده و در اقاریری که نزد ضابطان داشته است، گفته که متهمان بعد از ارتکاب قتل برای من تعریف کردند که چه اقداماتی انجام داده‌اند. این فرد پس از مدتی اعلام کرد که تحت فشار این اقاریر را داشته و در مرحله اعاده دادرسی هم ما اقرار این فرد را مبنی بر اینکه اظهاراتش تحت فشار بوده است با مستندات به دیوان عالی کشور ارائه کردیم که مورد پذیرش قرار نگرفت.

او گفته امیدواریم این امکان فراهم شود که درخواست اعاده دادرسی متهمان مورد پذیرش قرار بگیرد و هم تحقیقات مجدداً انجام شود و هم ادله دادگاه، مجدداً رسیدگی شود. 

در چند روز گذشته برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی از قوه قضاییه درخواست کردند که جلوی اعدام نوید افکاری گرفته شود. 

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
1
0
این پرونده روشن است .که درست بر رسی نشده و با فشار اقرار از شاهد و متهم گرفته شده.ضمنا اعدام مشکلات کشورودرست نخواهد کرد .نه‌به اعدام .هیچ کس این اعدام هارو قبول ندارد .به افکار عمومی احترام بگدارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
1
0
اعدام نکنید درست نیست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: