تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
کاربرد سایت‌ها درسبک زندگی ‌های مدرن بیشتر قابل مشاهده است، چرا که ما در عصر اطلاعات، نیازمند اطلاعات جدید و به‌روزهستیم.

رویداد۲۴ اگر نگاهی به عقب‌تر بیاندازیم، خواهیم دریافت تمام سهم ما از آنچه رسانه‌ نام دارد، تنها تلویزیون و رادیو بوده است. اما در جهان کنونی و عصر اطلاعات، تنها با یک کلیک کردن و جستجو در سایت های اینترنتی به هر نوعی از محتوا، خدمات، و اطلاعاتی که نیازمند آن باشیم دسترسی پیدا می‌کنیم. ایران نیز از این شرایط بی‌بهره نیست. چرا که در چندین سال اخیر، سایت های ایرانی در بین مردم ازمحبوبیت و درصد رضایت بالایی برخوردار بوده‌اند. اما در این متن ما به بررسی چند مورد از سایت های محبوب ایران می‌پردازیم، همچنین پاسخگوی چندین سوال مخاطبان در این زمینه هستیم. اگر شما نیز یک جستجوگر حرفه‌ای در گوگل هستید به این گزارش دقت کنید.

کارکرد سایت چیست؟

کاربرد سایت‌ها درسبک زندگی ‌های مدرن بیشتر قابل مشاهده است، چرا که ما در عصر اطلاعات، نیازمند اطلاعات جدید و به‌روزهستیم.

سایت‌ها را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد: سایت های اطلاع رسانی ، سایت های تجارت الکترونیک، سایت های فروشگاهی، سایت‌های کاربردی، سایت‌های تفریحی، وب سایت‌های شبکه اجتماعی، سایت‌های علمی و... اما به طور مثال در بین سایت‌های فارسی زبان ایران، می‌توان در زمینه خانوادگی و مجله اینترنتی به سایت‌هایی چون: نمناک، در زمینه سایت های فروشگاهی: دیجی کالا، فروشگاه مادران، اس اف بو، هدایت نور و...، در زمینه  اشتراک گذاری ویدئو و تماشای فیلم: اپارات و نماشا، در زمینه نیازمندی انلاین: دیوار، شیپور و صدها سایت موجود در بین کاربران ایرانی اشاره داشت. ما نیز درادامه متن سایت های محبوب ایران را با توجه به دسته‌‌بندی موجود به شما معرفی می‌کنیم.

محبوب‌ترین سایت مجله اینترنتی در بین کاربران ایرانی؟!

در بین سایت های مجله اینترنتی فعال و موجود بین کاربران ایرانی، می‌توان به سایت نمناک اشاره داشت. این سایت که از سایت های محبوب ایران در سال‌های اخیر است، در سال 99 نیز به این روند ادامه داده و توانسته از محبوب‌ترین و پربازیدترین سایت‌های مجله اینترنتی در بین کاربران اینترنتی باشد.

سایت نمناک ابتدای امر و در بدو تاسیس، در حوزه‌های مختلفی همچون اخبار، دنیای مد، سبک زندگی، ورزش، بهداشت و سلامت، سرگرمی، فرهنگ و هنر، دین و مذهب، تکنولوژی و آشپزی به صورت روزانه مطالبی را جمع‌آوری و بازنشر می‌کرد. اما پس از تغییر رویه و فراوانی موضوعی در بخش‌های گوناگون به هدفمندی و اثربخش بودن مطالب بر روی بهبود روابط خانوادگی افراد جامعه متمرکز شد. هدف اصلی سایت نمناک آگاه‌سازی تمامی اعضای خانواده‌های فارسی زبان در خصوص شیوه زندگی سالم و شاد در کنار یکدیگر می‌باشد که در این حوزه بیش از پیش با جدیت کار خود را دنبال می‌کند. شاید یکی از دلایل محبوبیت این سایت بین کاربران ایرانی بتوان به ارتباط مستقیم و کاربرد محتوای نمناک در زندگی روزمره خانواده‌ها اشاره داشت.

محبوب‌ترین سایت فروشگاه اینترنتی در بین کاربران و سایت های ایران!

درصد بالایی ازجستجوگران اینترنتی به دنبال خرید غیرحضوری، در سایت‌های فروش هستند. به همین منظور و افزایش تقاضای کاربران و مشتریان، خدمات و فروش بسیاری از برندهای تجاری، از طریق فروشگاه اینترنتی صورت می‌گیرد. در این میان سایت‌هایی چون دیجی کالا و فروشگاه مادران از بهترین فروشگاه اینترنتی در بین سایت های محبوب ایران هستند که به بررسی آپارات خدمات این سایت‌های فروش می‌پردازیم:

دیجی کالا؛ نامی آشنا در بین خریداران اینترنتی است. دیجی کالا که چند سالیست در بین سایت های محبوب ایران جای دارد، به لحاظ کیفیت بالای محصولات و تنوع نشان‌های تجاری موجود درسایت خود، درصد بالایی از خریداران را به خود جلب کرده است. دیجی کالا در این راه توانسته فروشندگان و صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک را نیز همراه خود کند.

فروشگاه مادرآن؛ این فروشگاه مرجع تخصصی خرید سیسمونی نوزاد است. هر آن چیزی که مادران برای سیسمونی فرزندان خود و همچنین وسایل مورد استفاده خودشان و از هر برند تجاری نیاز دارند، می‌توانند به صورت غیرحضوری از فروشگاه مادران خریداری کنند. در این ایام که مادران به دلیل حفظ سلامتی خود و فرزندانشان از خرید حضوری پرهیز می‌کنند، فروشگاه مادران به دلیل تنوع ارائه محصولات، خود را به جایگاه بهترین فروشگاه اینترنتی در بین سایت های محبوب ایران نزدیک کرده است.

محصولات پرفروش فروشگاه اینترنتی را در کدام سایت‌ها می‌توان جستجو کرد؟

در این بین چند سایت فعال نیز وجود دارد که به معرفی برترین محصولات بهترین فروشگاه های اینترنتی می‌پردازند. این سایت‌ها نیز به دلیل به اشتراک‌گذاری لیست بهترین محصولات، نوع کیفیت، مشخصات محصول، همراه با تجربه و میزان محبوبیت در بین خریداران فروشگاه، مورد علاقه‌ی کاربران است. برای معرفی دو مورد از این سایت‌های محبوب، می‌توان به "اس اف بو" و همچنین هدایت نور اشاره داشت.

از کاربرد این سایت ها آسان کردن خرید کاربران است، چراکه قصد دارند بهترین و محبوب‌ترین محصولات کاربران اینترنتی  https://hedayatnoor.ir/  که در سطح وب و مخصوصا در فروشگاه دیجی کالا به فروش می‌رسند را به صورت لیست قیمت و موجودی برای کاربران نمایش دهند.

محبوب‌ ترین سایت نیازمندی‌های آنلاین در بین کاربران و سایت های محبوب ایران!

چندین سایت در بین خرید و فروش نیازمندی‌های آنلاین فعال هستند که در بین محبوب ترین‌ها چند سالی‌ست نام دیوار بر سرزبان کاربران اینترنتی سایت‌های ایرانی است.

دیوار ازسایت های پرکاربرد در زمینه خرید و فروش است. سایت دیوار، محل انتشار رایگان انواع آگهی و نیازمندی خریدوفروش کالاهای نو و دست ‌دوم است. این فضا توانسته، به فضای کسب و کارها روح تازه‌ای ببخشد، چرا که سرعت و تسهیل در فروش از اولویت بازار خرید و فروش محسوب می‌شود. تنوع بسیار بالای محصولات در سایت دیوار و همچنین موفقیت در ارتباط دادن میان خریدار و فروشنده به صورت مستقیم از دلایل علاقه و جذب کاربران به این سایت است. به جد می‌توان اظهار داشت از بهترین سایت و پرکاربرد ترین  و پربازدید ترین، سایت های محبوب ایران است.

از نظر کاربران اینترنتی بهترین سایت تماشای ویدئو در بین سایت‌های ایرانی کدام است؟!

 وقتی به این قسمت از کاربرد سایت‌ها می‌پردازیم سایت‌هایی مدنظر است که کاربران از طریق https://sfbo.ir/  آن بتوانند فیلم‌های موردعلاقه‌شان را دانلود و یا به صورت آنلاین تماشا کنند. در نماشا شما می‌توانید ویدئوهای خود را به سادگی و رایگان آپلود کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید. نماشا با توجه با حجم ترافیکی که می‌گیرد، رتبه خوبی را در سایت های محبوب ایران، نصیب خودش کرده است.

تا اینجا با چند مورد از محبوب ترین سایت‌های ایرانی در سال 99 آشنا شدیم. شاید سایت محبوب شما در این لیست به چشم نخورد، اما تلاش شد سایت‌هایی جهت نمونه در زمینه‌های مختلف به شما معرفی شود. امید است بهره کافی از این مطلب برده باشید.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: