تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز اول دی ماه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ که در حوزه کاری کمیسیون اجتماعی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
میزان افزایش حقوق کارکنان
رویداد۲۴  علی بابایی کارنامی افزود: در جریان بررسی این تبصره‌ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲۵ درصد افزایش پیدا کند و البته این افزایش حقوق به صورت پلکانی اعمال شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: بر اساس این مصوبه کارکنانی که حقوق‌شان پایین‌تر باشد، افزایش ۲۵ درصدی حقوق را خواهند داشت و این افزایش حقوق به ترتیب در حقوق‌ها و دریافتی‌های بالاتر کمتر خواهد بود.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که پاداش پایان کار کارکنان دولت تا سقف ۳۰ سال پرداخت می‌شود و مدیرانی که بیش از ۳۰ سال و حدود ۴۰ سال و شاید هم بیشتر به کار خود را ادامه می‌دهد پاداش پایان کار آن‌ها تا سقف ۳۰ سال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در ادامه این جلسه و در جریان بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مورد هدفمندی یارانه‌ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که کارگاه‌هایی که با تعداد نیروی کار کمتر از ۵ نفر فعال هستند نیز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند، که از جمله آن‌ها می‌توان به کار‌های صیادی، کشاورزی و... اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: اعضای کمیسیون مصوب کردند که اعتبارات این بخش از محل درآمد‌های حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تأمین شود.

مصوبات کمیسیون اجتماعی و دیگر کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود و پس از تصویب در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ و همچنین تصویب در صحن علنی به عنوان مصوبه مجلس تلقی شده و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
کارمند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
0
0
سلام آخه مگه تورم 25 درصده که نماینده ها میخوان 25 درصد حقوق ها رو افزایش بدن اونم پلکانی یعنی در واقع 15 درصد افزایش مجلس تا دیروز میگفت کمش باید 35 درصد باشه یعنی 5 درصد کمتر از اعلام بانک مرکزی که در عالم واقعیت در مملکت قیمت ها 200 درصد افزایش داشته ؛ اینجور میخوایین مملکت رو نگه دارین یا از هم بپاشونین؟؟؟
چرا ردیف بودجه برای جاهایی که اصلا باید بودجه براشون تعلق نگیره رو حذف نمیکنید؟؟؟
چرا به وزارت خانه ای که بودجه اش مشخصه و ردیفی دیگر به همان وزارتخانه اضافی میکنید در قالب کمک به فلان ریاست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: