تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
جمعی ازجوانان و فرزندان ملت ایران، بر مبنای دغدغه‌های دینی و ملی خود و همچنین مبتنی بر ارزش‌های گفتمان انقلاب اسلامی گرد هم آمدند تا با تاسیس پایگاه اطلاع رسانی "یکتاپرس" بتوانند به بخشی از وظایف ملی و آیینی خود عمل نمایند.

تاسیس پایگاه خبری یکتا

رویداد۲۴  اطلاعیه تاسیس پایگاه اطلاع رسانی "یکتاپرس" به شرح زیر است:

به نام یکتا خبرساز عالم امکان

رشد کمالی بشر مقارن رشد مفهومی تعریف نسبت او با عالم وجود رقم خورده است. انسان در طول تاریخ تلاشی بلا انقطاع برای درک و شناخت جهان پیرامونی از خود نشان داده و همواره کوشیده است با فهم دقیق‌تر و کامل‌تر خود و حقیقت هستی، مفهوم والاتری از انسان ارائه نماید.

عنصر خبر از اصلی‌ترین ابزار‌های بکار رفته به منظور فزونی آگاهی نوع بشر بوده و از دوران پارینه سنگی با حکاکی بر دیواره غار‌ها تا پیشرفته‌ترین مدل‌های اطلاع رسانی عصر حاضر محوریت خود را از دست نداده است. گویی در این مسیر، انبیاء الهی نیز در جایگاه خبرنگارانی وثیق "نباء" را از سرچشمه حقیقت هستی دریافت نموده و به سبب "مذکر" بودن؛ آنرا به فرزندان آدم (ع) متذکر می‌شدند.‌ای بیخبر بکوش که صاحب خبر شوی
تا راهرو نباشی کی راهور شوی

وجه خدا اگر شودت منظر نظر

زین پس شکی نماند که صاحب نظر شوی

انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران، فرصتی را فراهم آورد تا اقشار مختلف مردم بتوانند نقشی اساسی در تعیین سرنوشت خود ایفا نمایند.

استقلال و آزادی خواهی از شعار‌های محوری و مطالبات اساسی مردم ایران در طول مبارزات انقلابی آن‌ها بوده و پس از انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی تثبیت این دو مولفه همواره از انتظارات اصلی مردم بوده است.

رسانه ها، به عنوان حلقه واسط مردم و مسوولین نظام رسالتی بی بدیل را بر دوش کشیده اند و کوشیده اند با فرصت‌های بدست آمده از جانفشانی‌های شهدای خود در طول مبارزات انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس خدشه‌ای بر حقوق اساسی این ملت تاریخ ساز وارد نشود.

اکنون که به فرموده مقام معظم رهبری در گذر از یکی از مهم‌ترین فصول تاریخ ایران زمین قرار داریم، جمعی ازجوانان و فرزندان ملت ایران، بر مبنای دغدغه‌های دینی و ملی خود و همچنین مبتنی بر ارزش‌های گفتمان انقلاب اسلامی گرد هم آمدند تا با تاسیس پایگاه اطلاع رسانی "یکتاپرس" بتوانند به بخشی از وظایف ملی و آیینی خود عمل نمایند.

می‌کوشیم تا با رعایت:

بازنمایی واقعیت در حیطه مصالح عمومی جامعه و پرهیز از دروغ و نشر اکاذیب

استقلال رسانه‌ای و تحکیم حق محوری به جای گروه محوری

ارزش‌های دینی و انقلابی مردم ایران و توجه به هنجار‌های اجتماعی پذیرفته شده

لزوم امیدآفرینی و پرهیز از نشر فضای یاس و ناامیدی در جامعه

تخصص گرایی در فرایند خبر رسانی و دوری از عوام زدگی

و در یک کلام با پایبندی به عهدی که با آحاد مردم می‌بندیم، از هیچ تلاشی در جهت اعتلای نام ایران اسلامی فروگذار نکنیم.

یکتاپرس می‌کوشد حداکثر توان و تجربه خود را در راستای پایبندی به صداقت و اخلاق در فرایند اطلاع رسانی بکار بندد و سوگند به قلم و آنچه که می‌نویسد را فراموش نکند.

قُلْ فَلِلَّهِ الْحُجَّةُ الْبَالِغَةُ فَلَوْ شَاءَ لَهَدَاکُمْ أَجْمَعِینَ

توفیق ایزد یکتا همراه ملت ایران

گروه تحریریه یکتاپرس

برچسب ها: رویداد24 ، رسانه ، خبر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: