تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰
رویداد۲۴ منتشر کرد؛

رد صلاحیت ۱۰ عضو شورا و دو مدیر قالیباف در انتخابات شورای شهر تهران +لیست

مطابق با اخبار رسیده به رویداد۲۴، از میان اعضای شورای شهر تهران ۱۰ عضو فعلی توسط هیات نظارت شهرستان رد صلاحیت شدند. در لیست رد صلاحیت شدگان نام ۲ مدیر قالیباف نیز به چشم می‌خورد.

انتخابات شورای شهر تهران

رویداد۲۴ این روز‌ها یکی از پربحث‌ترین خبر‌های حوزه شهری، تایید یا رد صلاحیت کاندیدا‌های شورای شهر تهران است. در روزهای گذشته هیات اجرایی صلاحیت کاندیداها را بررسی کرد که در آن محمد جواد حق‌شناس، الهام فخاری و محمود میرلوحی سه عضو فعلی شورا رد صلاحیت شدند اما پس از اعتراض صلاحیتشان تایید شد. پیش‌بینی‌ها این بود که نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌‌‌های نظارت (مرحله دوم) کاملا متفاوت باشد که همین اتفاق نیز افتاد و حالا مطابق با اخباری که به دست رویداد۲۴ رسیده ۱۰ عضو فعلی شورای شهر به جز «محمد علیخانی» و «مجید فراهانی» در هیات نظارت شهرستان رد شده‌اند. سپنتا نیکنام، محمد حقانی و پروانه مافی نیز از دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب هستند که از سوی این هیات رد شده‌اند.

در اردوگاه اصولگرایان نیز چهره‌هایی، چون ابوالفضل قناعتی، خسرو دانشجو، مرتضی طلایی، مهدی پیرهادی، مهدی چمران، مهدی صیاد شیرازی، میثم مظفر، علیرضا احمدی و وحید نوروزی تایید و سیدجعفری تشکری هاشمی و ناصر امانی دو تن از مدیران قالیباف رد شده‌اند. البته پایگاه شورا آنلاین خبر داده که پس از اعتراض امانی، صلاحیت ناصر امانی معاون سابق قالیباف برای انتخابات شورای شهر ششم پایتخت تایید و تحویل هیات نظارت شد.


بیشتر بخوانید: اصولگرایان در صفِ بهشت/ کرسی‌های شورای شهر تهران به چه کسانی می‌رسد؟


نتیجه بررسی صلاحیت کاندیداهای شورای شهر تهران

نتیجه صلاحیت انتخابات شورای شهر تهران

 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: