تاریخ انتشار: ۲۲:۳۳ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
تلویزیونی دولتی چین:
تلویزیون انگلیسی زبان سی جی تی ان متعلق به شبکه تلویزیونی دولتی چین گفته است که با وجود تحریم نفتی ایران از سوی ایالات متحده، آمریکا در ماه مارس حدود یک میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرد.

صادرات نفت

رویداد۲۴  این شبکه تلویزیونی با استناد به آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا - ئی آی‌ای - گفته است که این بیشترین مقدار واردات نفتی آمریکا از ایران از سال ۱۹۹۱ بوده است. آخرین گزارش آژانس بین‌المللی در مورد واردات نفتی آمریکا از ایران به واردات ۳۶ هزار بشکه در ماه اکتبر سال گذشته باز می‌گردد.

خبرگزاری رویترز نیز گفته است که در این مورد با اداره اطلاعات انرژی آمریکا تماس گرفته، اما این اداره توضیح بیشتری در مورد نحوه صدور این نفت به آمریکا نداده است.
بیشتر بخوانید: اوپک: نفت ایران به صورت منظم و شفاف وارد بازار خواهد شد
دو روز پیش، منابع برخی منابع خبری گفتند که آمریکا دو میلیون تن نفت ایران را که در ماه فوریه توقیف کرده بود به مبلغ ۱۱۰میلیون دلار فروخته است، اما بعید به نظر می‌رسد که خبر واردات نفتی از ایران مربوط به این اقدام باشد.

در ماه فوریه، نیروی دریایی آمریکا با استناد به قوانین ایالات متحده در مورد تحریم ایران نفتکش آکیلیاس راکه با پرچم لیبریا حرکت می‌کرد متوقف و نفت آن را مصادره کرد.

به گفته مقامات آمریکایی، این محموله به سپاه پاسداران تعلق داشت و خریداران چینی بودند. دولت دونالد ترامپ سپاه پاسداران را "سازمان تروریستی" توصیف و تحریم کرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از سخنگوی وزارتخارجه ایران گفته است که آمریکا از زمان تحریم نفتی ایران در اوایل دهه ۱۹۹۰، از ایران نفت نخریده و افزوده است که "شاید منظور موضوع دیگری است که الان جزئیاتی راجع به آن ندارم و اظهار نظر خاصی نمی‌توان کرد. "
برچسب ها: رویداد24 ، نفت ، چین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: