تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
پیش بینی می‌شود اقتصاد عربستان امسال ۲.۱ درصد رشد کند، اما حتی در صورت تحقق این رشد، سطح تولیدات ناخالص داخلی بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه خاورمیانه کمتر از قبل آغاز بحران کرونا خواهد بود.

تورم عربستان تنها ۰.۶ درصد

رویداد۲۴ نرخ تورم عربستان با وجود افزایش نسبی در سطح پایین‌تر از محدوده هدف گذاری شده قرار گرفت.

 به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط شاخص بهای مصرف‌کننده در بزرگترین اقتصاد جهان عرب تا پایان ماه سپتامبر به ۰.۶ درصد رسید که نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته و بیشترین تورم ثبت شده سه ماه اخیر در این کشور بوده است.

در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم مربوط به حمل و نقل با ۵.۹ درصد بوده است و پس از این بخش، ارتباطات با ۱.۴ درصد و مواد غذایی و نوشیدنی با ۱.۳ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم مربوط به آب و برق با منفی ۳.۰ درصد بوده است و پس از این بخش، لوازم منزل با ۰.۷ درصد درصد قرار دارد.

در بین سایر بخش ها، تورم بخش تنباکو ۰.۳ درصد بوده است.

پیش بینی می‌شود اقتصاد عربستان امسال ۲.۱ درصد رشد کند، اما حتی در صورت تحقق این رشد، سطح تولیدات ناخالص داخلی بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه خاورمیانه کمتر از قبل آغاز بحران کرونا خواهد بود. به گفته صندوق بین المللی پول، اقتصاد عربستان سال گذشته ۴.۱ درصد کوچک شده بود.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم عربستان در این ماه ۰.۲ درصد اندازه گیری شده است که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم عربستان در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱ معادل ۲.۵۸ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۸ با ۱۱.۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.

سال قبل نرخ تورم عربستان به طور متوسط ۳.۴ درصد بود، اما انتظار می‌رود این رقم در سال جاری به ۲.۲ درصد کاهش پیدا کند. صندوق بین المللی پول، نرخ تورم پیش بینی شده عربستان برای سال آینده را ۲.۲ درصد اعلام کرده است. افزایش مالیات بر افزوده چند ماه قبل یک موج تورمی در این کشور ایجاد کرده بود که اکنون در حال برطرف شدن است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
9
تورم ایران هم 60 درصد!!!!! , یعنی تورم در ایران 100برابر عربستان !!!!!!!!, تف به این نحوه مملکت داری تان , فقط حرف وادعا وشعارهای پوچ وتو خالی, زندگی را برای اغلب ایرانیان جهنم کرده اید
Mig mig
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
0
شیطونه میگه با پهباد بزنیم وسط چاه نفت اونا بشن بزرگترین چهارشنبه سوری خاورمیانه !!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: