تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

استفاده از نام‌های محلی برای اصناف ممنوع شد

رئیس پلیس اماکن تهران گفت: استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و ...) برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع است.

اصناف تهران

رویداد۲۴ سرهنگ نادر مرادی در خصوص نام گذاری واحدهای صنفی در پایتخت اظهار داشت: مرجع نامگذاری واحدهای صنفی وزارت ارشاد است و طبق بخشنامه‌ای که این وزارتخانه به پلیس ابلاغ کرده است، واحدهای صنفی باید نامی که برای خود انتخاب می‌کند حتماً فارسی باشد.

وی افزود: به عنوان مثال در تهران استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و…) برای واحدهای صنفی ممنوع است و این کار خلاف قانون است.

سرهنگ مرادی گفت: طبق دستورالعمل و بخشنامه‌ای که به پلیس اعلام شده است اصناف باید از نام‌های محلی فقط در شهر و استان‌های مرتبط با آن نام استفاده کنند.

رئیس پلیس اماکن پایتخت گفت: به عنوان مثال از اسم‌های ترکی باید در استان‌های ترک زبان استفاده شود و بار دیگر تاکید می‌کنم که طبق بخشنامه استفاده از این نام‌ها برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع است.

وی با بیان اینکه استفاده از نام‌های خارجی و لاتین هم برای واحدهای صنفی ممنوع است، گفت: پلیس مجری قانون است و موظف به اجرای قانون، به همین دلیل هنگامی که واحدهای صنفی برای اخذ مجوز به ما مراجعه می‌کنند اگر اسم جز نام‌های فارسی برای مغازه خود انتخاب کرده باشند مجوز به آنها نمی‌دهیم.

مرادی خاطرنشان کرد: برخی از کسبه هم قبل از اخذ مجوز اقدام به نصب تابلو با اسم‌های ممنوعه می‌کنند که در صورت مشاهده حتماً با آنها برخورد می‌شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
0
0
واحدهای صنفی باید نامی که برای خود انتخاب می‌کند حتماً فارسی باشد
زبانهای و نامهای اقوام غیر فارس زبان رو هم رده نامها و زبانهای خارجی قرار داره.خب حالا که اینطوره استفاده از نامهای فارسی در مناطق غیر فارس هم ممنوع کنن.اینکار غیر از فاصله انداختن و افزایش این گسلهای قومی چی میتونه باشه.دست پانفارس تمامیت خواه پشت این قضیه کاملا مشهوده.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
0
0
اگر اسم جز نام‌های فارسی برای مغازه خود انتخاب کرده باشند مجوز به آنها نمی‌دهیم.مگه پایتخت متعلق به قوم فارسه که مجوز بدید یا نه.تو ایران حق انتخاب کردن اسم هم ندارن.تو المان و اروپا و امریکا چند تا سوپر و فروشگاه و شرکت هست اسم ایرانی و کردی و عربی و ترکی دارن.فقط طهرانه تافته جدا بافته است.مثلا به زور میخواهید از زبان عقیم فارسی حمایت کنید با اینکارتون
نظرات شما