تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۱
در نشست با قطعه سازان مطرح شد:

تولید ۲۵ هزار دستگاه خودرو در برنامه امسال ایران خودرو دیزل/ عرضه شش محصول جدید

مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: برنامه ریزی برای تولید ۲۵ هزاردستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین، عرضه شش محصول جدید و توسعه سهم بازار در حال انجام است که از این تعداد ۱۵ هزاردستگاه آن متعلق به محصولات داخلی خواهد بود.

تولید ۲۵ هزار دستگاه خودرو در برنامه امسال ایران خودرو دیزل/ عرضه شش محصول جدید

رویداد۲۴ جواد توسلی مهر، در نشست مشترک با قطعه سازان خودرو‌های تجاری گروه صنعتی ایران خودرو که با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی برگزار شد، افزود: در صورت تحقق تولید ۲۵ هزار دستگاه خودرو، چهار هزار فرصت شغلی در ایران خودرو دیزل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به افزایش ۳.۵ برابری تولید خودرو‌های تجاری در سال جاری نسبت به سال گذشته، از تولید شش محصول جدید خبر داد و گفت: کامیونت جدید، کشنده آتامان، پیکاپ اتوماتیک هشت سرعته، اتوبوس برقی، مینی‌بوس هفت متری و کشنده اتوماتیک، محصولات جدید ایران خودرو دیزل در سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» خواهد بود.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل، بر ضرورت همکاری همه جانبه سازندگان برای تولید خودرو‌های تجاری داخلی با کیفیت تاکید کرد.

توسلی‌مهر افزود: برنامه ریزی برای ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی ایران خودرو دیزل در دستور کار است.

وی تاکید کرد: تحقق برنامه ارتقای کیفی مستلزم افزایش کیفیت قطعات و مجموعه‌های دریافتی از تمامی تامین کنندگان است.

توسلی مهر با اشاره به وضعیت خودرو‌های تجاری فرسوده در ناوگان حمل و نقل، از آمادگی ایران خودرو دیزل برای نوسازی ناوگان خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین خبر داد.

وی ضمن تشریح برنامه متنوع در راستای خودکفایی قطعات دیزل و کاهش ارزبری محصولات، خاطرنشان کرد: در برنامه خودکفایی امسال، کاهش ارزبری چهار هزار و‌۶۰۰ میلیارد تومان هدف گذاری شده است.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل، انتظارات این شرکت از تامین کنندگان را رسیدن به اهداف کیفی مطلوب، لزوم سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولید و تامین به موقع با کیفیت و با قیمت اقتصادی قطعات، عنوان کرد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان