تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۲۱ مهر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر

فرمانده کل سپاه: ریشه ناآرامی‌های اخیر بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق، در قلب نظام سلطه نهفته است

فارس نوشت: سردار سلامی گفت: این نبردی است که از درون خیابان‌های شهر‌های ما تا واشنگتن، نیوریورک، لندن، تل‌آویو، ریاض و امثال این پایتخت‌ها امتداد دارد.

فرمانده کل سپاه: ریشه ناآرامی‌های اخیر بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق، در قلب نظام سلطه نهفته است

رویداد۲۴ خبرگزاری فارس نوشت: سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز (پنجشنبه ۲۱ مهر) در همایش ملی جهادگران تبیین در دانشگاه، ضمن تبریک فرارسیدن ایام ولادت پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ص) گفت: افتخار می‌کنم در این لحظه‌های حساس و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی در جمع اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور حضور دارم که به جان‌های جوانان آگاهی می‌بخشند و سازندگان بنای فکری و زیرساخت ذهنی جامعه جوان کشورمان هستند و با مجاهدت‌های علمی مبتنی بر اندیشه و تفکر الهی و انقلابی جامعه جوان ما را برای پذیرش نقش‌های بزرگ در آینده روشن تمدن در حال ظهور اسلام در عصر جدید به عهده دارند.

وی افزود: اتفاقاتی که امروز در درون کشور ما جاری است دقیقاً ظهور عینی بزرگترین تقابل بین انقلاب اسلامی و نظام در حال افول سلطه است و جوهره اصلی این تقابل راهبردی، تقابل جهل و آگاهی است. منشاء و ریشه این ناآرامی‌ها به طور دقیق بر اساس داده‌های اطلاعاتی دقیق در کانون و قلب نظام سلطه نهفته است. این نبردی است که از درون خیابان‌های شهرهای ما تا واشنگتن ، نیوریورک، لندن، تل‌آویو، ریاض و امثال این پایتخت‌ها امتداد دارد.

وی افزود: درگیری در نقاط مجزایی در نقاط مختلف شهرهای ما جاری نیست، این درگیری در مساحت عظیمی از این عالم جریان دارد. این جنگ از ورای جدل، ماورای دیوارها و مرزها امتداد دارد. هر چند گرفتاری و درگیری بین خود این ها شدید است. شما این ها را متحد و موتلف می پندارید اما قلب هایشان پراکنده است ولی به ظاهر یک جبهه ائتلافی عظیم را برای تغییر تاریخ، صحنه سیاست جهانی و تغییر جغرافیای سیاسی جهان و همچنین تغییر هندسه سیاسی و امنیتی قدرت در جهان شکل داده اند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جهان در حال گذار از ساختار پوسیده و کهن در حال افول قدرت به یک سازماندهی جدید است. آنچه که امروز مشاهده می کنید تراکم شکست های متوالی و سریالی نظام سلطه طی بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی است. این یعنی یک انتقام متراکم ناشی از انباشتگی شکست ها که به مارپیچ نزولی قدرت نظام سلطه انجامیده است.

وی ادامه داد: اتفاق بزرگی که صورت گرفته این است که حجم واقعی قدرت دشمن در طول زمان کاهش یافته است. ما با گرادیان بسیار شدید از نرخ تنزیل قدرت نسبت به زمان در نظام استکباری مواجه هستیم که اساساً به دلیل از دست رفتن قدرت ارعاب دشمن است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه وقتی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد شاه‌مهره‌های شطرنج سیاسی دشمن از دست رفت، تصریح کرد: اولین پیام این بود که آمریکا نمی‌تواند از نظام‌های سیاسی متحد خود حمایت کند و نظام‌های سیاسی متکی بر ایالات متحده آمریکا به سرعت قابل فروپاشی هستند. این مسئله برای آمریکایی‌ها بسیار سخت بود و برای آن‌ها یک نظریه تولید کرد.

وی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی،‌ ارعاب در دل همه متحدان آمریکا افتاد و در عین حال مشعل‌های امید در درون ملت‌هایی که خواهان آزادی از سلطه آمریکا بودند، روشن شد. اولین واکنش نظام یافته و سازمان یافته دشمن به این تغییر موازنه جنگ بود. تصور جهانی این بود این جنگ که به مفهوم حقیقی آن در جغرافیای سیاسی جهانی انجام شد، در سطوح اقتصادی و عملیات روانی جهانی بود. در سطح نظامی ما با یک ارتش سازمان یافته ولی حمایت شده از سوی همه قدرت‌ها مواجه بودیم. پس ابعاد جنگ جهانی بود و یک ملت تنها.


بیشتر بخوانید: معترضان حاضر به ترک خیابان نیستند، چون ناامیدند/ هر زمان که از اثر تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی سخن گفتیم روزنامه کیهان به ما تاخت


فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه قبلا این سفارت آمریکا که یک جاسوسخانه بود اشغال شده بود و دیپلمات های جاسوس در اسارت بودند، اظهار کرد: آمریکایی‌ها به طور مستقیم با نیروهای دلتا حمله کردند. من آن پایگاهی که آمریکایی مستقیم از آن در یکی از کشورهای همسایه پرواز کرده بودند را از نزدیک دیدم. آن موقعی که بیش از بیست و چند سال قبل بود وقتی با بالگرد از فراز این پایگاه پرواز می‌کردم، یک شهر کاملاً مجهز و مسلح از تجهیزات آمریکایی را مشاهده می کردم. فکر کنید نزدیک به نیمی از وسعت شهر تهران همه تجهیزات آمریکایی بود و من از آن فرماندهی که ما آن را توجیه می کرد پرسیدم که این‌ها این‌جا چه می کنند به من گفتند که این‌ها اجاره می‌دهند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به همین سادگی در کشورها حضور پیدا می‌کردند و پایگاه های قدرت را گسترش می دادند. نیروهای دلتا که ویژه ترین، مجهزترین، پیشرفته ترین، تکنیکی ترین و تاکتیکی ترین نیروهای مخصوص دنیا از آنجا پرواز کردند و در طبس دچار توفان شن شدند و سوختند. پس از آن بود که نیمه شب رئیس جمهور آمریکا را از خواب بیدار کردند که این عملیات با شکست مواجه شده است. این هم دوباره یک شکست دیگر بود که پتانسیل قدرت دشمن را کاهش می‌داد یعنی اعتبار قدرت را از بین می برد.

سرلشکر سلامی با اشاره به شعاع نفوذ ابرقدرت ها گفت: ابرقدرت‌ها یک شعار واقعی نفوذ قدرت دارند یعنی یک شعاع واقعی و همانند اعداد مختلط است. قدرت دشمن ما دقیقا یک عدد مختلط است یعنی بخشی از این قدرت واقعی است مثلاً تعداد ناوهای هواپیمابر، هواپیماهای روی ناوهای هواپیمابر، لشکرها، موشک های کروز و بالستیک و سایر استعداد های فیزیکی قابل محاسبه و روشن. اما، این واقعیت فیزیکی قدرت یک شعاع تاثیر دارد که به آن کره یا فضای تاثیر می‌گویند یعنی حجمی از تأثیر فراتر از برد فیزیکی سلاح دارند.

وی افزود: انقلاب اسلامی آن کره تاثیر را کوچک کرد یعنی جاذبه این قدرت و میدان آن را کوچک کرد. حتی اگر به فیزیک قدرت آن‌چنان دست نزد. اما، تاثیر قدرت را از بین برد. اعتبار در دنیا قدرت مهم است اما اعتبار قدرت و پذیرش این اعتبار از خود قدرت مهم‌تر است. ابتکار جمهوری اسلامی ایران این بود که اعتبار قدرت نظامی و قدرت سیاسی دشمن وابسته به دو اهرم قدرت نظامی که قالب رفتاری قدرت های نظامی زیرمجموعه را تنظیم کند و دیگری قدرت سیاسی. جمهوری اسلامی ایران میدان های تاثیر این دو قدرت را تخریب کرد یعنی اعتبار قدرت سیاسی آمریکا در جهان به مانند گذشته به رسمیت شناخته نمی شود یعنی خریدار این قدرت نسبت به گذشته کم شده است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: جنگ باز هم به کاهش اعتبار قدرت آمریکا در جهان کمک کرد؛ هم قدرت سیاسی و هم قدرت نظامی. آمریکایی‌ها در جنگ به مفهوم واقعی مدیریت سیاسی جهانی جنگ را در حمایت از رژیم بعثی عراق بر عهده داشتند، تقسیم کار می کردند و کمک های اطلاعاتی آمریکایی ها حتی عملیات استانچ ریگان و خارج کردن عراق از لیست حامیان تروریسم و برقراری رابطه سیاسی نیز کار آن ها بود.

وی ادامه داد: هنگامی که این جنگ جهانی نابرابر با پیروزی انقلاب اسلامی خاتمه یافت دوباره یک سقوط آزاد در آن شعاع تاثیر آمریکا رخ داد. به مرور که جلوتر می رویم استراتژی مهار دوگانه که در زمان کلینتون رخداد نیز شکست خورد. باید گفت هرچه به جلوتر می رویم آمریکایی‌ها در مقابل انقلاب اسلامی با شکست‌های متوالی و سریالی استراتژیک در جهان رو به رو هستند که این شکست ها نه فقط نسبت ما با آمریکا را تغییر می‌دهد بلکه نسبت همه جهان را با آمریکا تغییر می‌دهد.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سپاه پاسداران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
7
از مستعان 110 چه خبر ؟
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
اوج ریاکاری و بزور مردمی نشان دادن
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
9
توی اعتراف می کنی که این به اصطلاح اغتشاش که میگی صحنه جنگ است. این به معنی آن است که طرف شما بسیار پر زور است وگرنه ما ها که چند ده نفر اوباش بیش نبودیم. بدجور این دهه هشتادی ها ترسوندن شما را نه؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
همه چیزو سوت میکنن اون ور ولی بیش از چهل سال فاجعه مدیریتی خودشونو اصلا نمی بینن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
تا‌وقتی‌که‌ریشه‌نا‌امنی‌ها‌را‌در‌خارج‌جستجو‌می‌کنید‌قادر‌به‌اصلاح‌خود‌نیستید‌و‌هر‌روز‌بیشتر‌از‌روز‌قبل‌ ‌فرو‌می‌روید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
با همین فرمون برو جلو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
شما واقعاً خیلی کور هستین دیگه ! همه مشکلات ما از شماست
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
8
سردار
"....چون نیک نظر کرد پر خویش در آن دید."
محبوب از تبریز
|
United States of America
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۱
0
5
اقای سردار شما را به انچه اعتقاد دارید اگر یک بار هم شده است واقعیت را قبول کنید شما به نام اسلام بر مردم حکمرانی می کنید . همه چیز را به سلطه ربط می دهید نا ارامیهای امروز جامعه اصلا ربطی به سلطه ندارد مسولان متاسفانه چندین سال است که از مردم فاصله گرفته اند و از مشکلات مردم یا خبر ندراد و یا اینکه خودشان را به بی خبری می زنند مردم بر اثر تورم و گرانی و بیکاری فرزندان و نبود عدالت در جامعه و رانتخواری بعضی از مسولان با پشتوانه نظام دمار از روزگار مردم در اورده اند به جای اینکه قبول کنید مردم از دست مسولان به شدت ناراحت هستند همه چیز را به دشمن و سلطه ربط می دهید . ایا مگر ما در این دنیا انقدر قدرتمند هستیم که نظام سلطه چشم دیدن ما را ندارد ؟ اگر ما اینهمه قدرت داریم چرا در اداره جامعه ناتوان شده و به بن بست رسیده ایم . اینمه کودمان کار فروش اعضای بدن و زباله گردی برای گذارن زندگی در جامعه را مگر نمی بینید . هفتمیت کشور ثروت مند دنیا هستیم ولی از هر لحاظ در رده اخر قرار گرفته ایم از نظر فقر و تولید نا خالص داخلی و رشد اقتصادی و تعطیلی اکثر کار خانجات و نبود عدالت در جامعه از این نمونه هاست . جناب سردار هیچ انسانی انهم در جوانی از راضی به مرگ نیست و جانش را به خطر انداخته و در کف خیابان باشد الان چقدر جوانان در کشور هستند از سن ازدواجشان گذشته است و و به خاطر نبود شغل و یا اگر شغل هم باشد فقط هزینه یک نفر هم نمی شود نمی توانند ازدواج کنند و امید به اینده هم ندارند ولی از نظر حاکمان کشور گل و بلبل است و مردم نمی توانند اینرا ببینند بلی گشور برای حاکمان و اقا زاده هایشان گل و بلبل است اگر چنین نبود الان بیش از 4000 نفر از فرزندان مسولان در کشور های دشمن در رفاه اسایش نمی توانستند به سر برند متاسفتنه فرزندان خودشان در خراج هستند و پدرانشان مردم با مقاومت و ایستادکی در برابر ناملایمات تشویق می کنند . اگر کشور برای زندگی خوب است چرا فرزندان مسولان نمی خواهند در این کشور اسلامی زندگی کنند حرف زیاد است دردل بی شمار و گوش شنوایی وجود ندارد ما هم مردمی هستیم که در جنگ و جبهه بودیم و خودم من جانباز هستم ولی از نظر حاکمان ما شدیم ضد انقلاب و انهعایی که از انقلاب و جنگ خبر ندارند شده اند امت ولایی و حزب االهی دواتشه و............
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۲
1
3
با کمال احترام به این کهنه سرباز جنگ تحمیلی، ریشه تحولات در "زمان" نهفته است نه در "مکان".
ناشناس
|
Norway
|
۰۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۲
0
3
ارزش محتوایی ندارد پر از حرفهای تکراری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۲
3
0
برخی اغتشاشگران در خارج از کشور آموزش دیده بودند
نظرات شما
پیشخوان