تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
معاون رئیس جمهور:

درباره مرگ مهسا امینی نمی‌شد همان ابتدا اطلاع‌رسانی کرد/ یک خبرنگار وابسته به خارج خودش را به بیمارستان می‌رساند

معاون رئیس‌جمهور گفت: طبق گزارش نهادهای اطلاعاتی، از کنار تخت بیمارستان اولین خبر مخابره می‌شود، در حالی که هنوز ابعاد ماجرا مشخص نبود، بر این اساس، امکان‌پذیر نبود که همان اول این مسأله اطلاع رسانی شود که البته بعد از مشخص شدن ماجرا این مسأله اطلاع رسانی شد.

درباره مرگ مهسا امینی نمی‌شد همان ابتدا اطلاع‌رسانی کرد/ یک خبرنگار وابسته به خارج خودش را به بیمارستان می‌رساند

رویداد۲۴ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهوری شامگاه پنجشنبه در نشست با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب برای بررسی دقیق مسائل و اتفاقاتی که در سیستان و بلوچستان رخ داده بود یک هیات عالی اعزام کردند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: وقتی رهبر معظم انقلاب احساس کردند که مسائل و اتفاقاتی که در سیستان و بلوچستان رخ داده نیاز به بررسی بیشتر دارد برای همین منظور هیات اعزام شد.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رهبر معظم انقلاب ارادت خاصی نسبت به سیستان و بلوچستان دارند و اعزام این هیات این مساله را به خوبی نشان داد.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی وقتی شکل گرفت یک پدیده نوظهور و غافلگیرانه در جهان بود و آثار آن برای قدرت‌های جهانی مشخص نبود.

قاضی زاده هاشمی تصریح مکرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و شعار‌های آن مبارزه با استکبار و نفی استبداد بود و این مساله برای قدرت‌های دنیا قابل فهم نبود.

وی ادامه داد: قدرت‌های استکباری ابتدا سعی کردند که از گسل‌های مذهبی و قومیتی و از کسانی که خواهان تغییر رژیم بودند در جهت پیشبرد اهداف خودشان که همان تغییر نظام اسلامی بود استفاده کنند و حتی برای این کار جنگ سختی را نیز علیه کشور به راه انداختند.

معاون رییس جمهور گفت: دشمنان برای مقابله با نظام ابتدا می‌خواستند مردم را نسبت به کارکرد‌های انقلاب اسلامی و مدل حکومتی مبتنی بر ولایت فقیه، بدبین کرده و سپس مردم را از حکومت جدا کنند.

وی افزود: این نوع عملیات جدا سازی مردم از حکومت را جنگ شناختی می‌گویند که در جنگ شناختی، صف حمله دیده نمی‌شود و آثار مخرب بسیار زیادی دارد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در جنگ شناختی، افراد روایت‌های مختلفی را می‌شنوند و این روایت تبدیل به باور و سپس تبدیل به رفتار می‌شود که دشمن این مساله را در ایران اسلامی در دستور کار خودش قرار داده تا به اهداف شوم خودش برسد.

وی بیان کرد: قبل از اینکه به مسائل مربوط به فوت مهسا امینی و کیان پیرفلک بپردازیم باید ابتدا به این پرداخته شود که چرا پذیرش و سطح باورپذیری این گونه روایتگری در جامعه بالا رفته و روایتگری رسمی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: وقتی کسانی بتوانند روایت‌های رسمی را بی‌اعتبار و به آن خدشه وارد کنند بستری ایجاد می‌شود که جامعه را دچار تنش می‌کند.

معاون رییس جمهور در پاسخ به این سوال که چرا در رابطه با فوت مهسا امینی همان ابتدا موضع گیری نشد، افزود: طبق گزارش نهاد‌های اطلاعاتی، از کنار تخت بیمارستان اولین خبر مخابره می‌شود، در حالی که هنوز ابعاد ماجرا مشخص نبود، بر این اساس، امکان پذیر نبود که همان اول این مساله اطلاع رسانی شود که البته بعد از مشخص شدن ماجرا این مساله اطلاع رسانی شد.

وی یادآور شد: «یک دختر عزیزی در مرکز ارشاد یک دفعه به زمین می‌افتد و اورژانس خبر می‌کنند و سپس به بیمارستان منتقل می‌شود که کلا ۲ ساعت هم طول نکشیده در همین مدت یک خبرنگار وابسته به جریان رسانه‌ای خارجی خودش را به بیمارستان می‌رساند.»

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ما باید شفاف عمل کنیم و اگر جایی اشتباه کردیم باید بپذیریم و معذرت‌خواهی کنیم مثل ماجرای هواپیمای اکراینی که فرمانده هوافضای سپاه آمد و اعلام کرد که ما اشتباه کردیم و پذیرفتیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان درباره مساله‌ای که هنوز مشخص نیست، اظهار نظر کرد، نمی‌توانیم یک روایتی کنیم که بعدا در تحقیقات خودمان مشخص شود که روایت اول اشتباه بوده، آیا همین فضای رسانه‌ای اجازه می‌دهد که ما روایت خودمان را عوض کنیم، برای همین باید حرفی که بیان می‌شود دقیق باشد.

معاون رییس جمهور گفت: هر اعتراض کننده‌ای تجزیه طلب نیست، اما زمانی که کسی که خودش شعار تجزیه طلبانه سر می‌دهد چه چیزی می‌توان به او نسبت داد؟

وی بیان کرد: در تجمعات خارج کشور، ۲۱ پرچم و نماد مختلف از جمله پرچم و نماد تجزیه طلبان مختلف وجود داشت. کسی که خودش شعار تجزیه طلبانه می‌دهد، مگر می‌شود که به او تجزیه طلب نگفت.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: صف اعتراض از اغتشاش جداست، باید اموال مردم حفظ شود و نمی‌توان به اسم اعتراض، اغتشاش و نا امنی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در دورانی که رژیم پهلوی مردم را به گلوله بسته بود، امام خمین (ره) اجازه نداد که مقابله به مثل انجام شود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: از زمانی که مسوولیت گرفتم ۱۳ تجمع ایثارگران برگزار شد که خواسته‌های آنان مورد بررسی قرار گرفت، بسیاری از خواسته‌های آنان محقق شد و برخی از موارد هم به سرانجام نرسید، اما در هیچ کدام از این موارد اغتشاش صورت نگرفت.

وی تاکید کرد: اعتراض بر اساس قانون اساسی حق شهروندان است، اما اعتراض با اغتشاش بسیار متفاوت است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مهسا امینی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
حسین اراکی جمالو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
1
10
شما بعنوان کسی که سالهاست درقدرتی بایدپاسخ دهی چرامردم به روایت رسمی حاکمیت اعتمادندارندونقش خودشمادراین پروسه چیست ،چندبارسخن ووعده غیرواقعی گفتید؟ بویژه درجریان انتخابات ریاست جمهوری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
2
11
آقای معاون با فساد اداری که در مملکت وجود داره نیازی به دشمن خارجی برای جدا کردن مردم از نظام نیست.
همین دستگاه قضایی برای تنفر مردم کافیه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
1
4
افسوس که بچه های حساس و باهوش دهه هشتاد، به دوره شما خوردند. افسوس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
بچه های دهه هشتاد اکثرا بی قید و بند و بی ادبن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
0
6
آقای معاون فرض بگیرید حجاب خانم مهسا امینی ایراد داشته و بازداشت شده و مهسا امینی بخاطر استرس بازداشت و بیماری زمینه ای فوت کرده به استناد بند پ و تبصره 1 ماده 290 قانون مجازات اسلامی قتل غیر عمد محسوب میشه ولی به استناد فیلم منتشر شده! حجاب مهسا امینی ایراد نداشته و رفتار مامور داخل سالن هم متکبرانه بوده و همین موارد می تواند استرس شدید برای فرد سالم ایجاد کند و باعث مرگ شود / حضرت علی ع در باره ماجرای بیرون اوردن خلخال از پای زن یهودی فرمود: اگر از اين پس، مسلماني از غم چنين حادثه اي بميرد، جاي ملامت نيست، بلكه به نظر من سزاوار است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
نگاه مامورین گشت ارشاد به دختران مردم نگاه شکارچیه نه ارشادی ولی 22 شهریور 1401 بازداشت ناحق و مرگ دختری که مهمان تهران بود آبروی شکارچی را برد.
حسین اراکی جمالو
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
احسنت به تحلیل حقوقی شما
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
0
5
شماها باید یا مردم باشید یا علیه مردم باید مشروعیت خودتان را یا از مردم بگیرید یا از حکومت، موضع شما و امثال شما هم کاملا مشخصه، حفط میز ریاست!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
7
1
منافق واقعی اصلاحطلبان هستند که از براندازان بدترن
ولی این انقلاب متعلق به حضرت بقیه الله است و ان شالله پرچم به دست صاحب اصلیش خواهد رسید
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
خدا ایشالا بهت شفای عقل عطا کنه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
1
7
شماها در باره هواپیما، روزهای اول که اصلا زیر بار نمی رفتید! بعد که طشت از بام افتاد پذیرفتید! تو نا سلامتی دکتر این مملکتی مثل اون آخوند نماینده همدانی نظر نده که گفت از لحظه ای که مهسا از سقز حرکت کرد فیلم بردار و گزارشگر خارجی همراهش بود!!! خجالت بکشید مایه سرافکندگی مردمی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
اقای معاون 3 روز اول منکر همه چیز بودید وقتی مدارک اصابت موشک از طرف کشورهای خارجی منتشر شد مجبور به گفتن شدید.
اقای معاون خیلی دروغ میگید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
0
1
شمایی که از داوطلب انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کرده و تمام وعده و وعیدها را فراموش و به ریاست بنیاد شهید قانع شده و رضایت دادید!؟ اکنون در تمام مسائل کشور صاحب‌نظر شده و اظهار فضل میکنید!؟
نظرات شما