تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۳ آذر ۱۴۰۱

قرص هیرویت چه فوایدی دارد؟

در این مقاله می‌خواهیم بگوییم قرص هیرویت برای چی خوبه؟ و چه نقشی می‌تواند در درمان ریزش مو داشته باشد.

قرص هیرویت چه فوایدی دارد؟

رویداد۲۴ قرص هیرویت برای چی خوبه؟ ریزش مو، یک مشکل در برخی زنان است که معمولا تا عدد 100 تار مو در روز طبیعی است. با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف که برخی از مهم‌ترین آنها عدم بهره مندی از منابع معدنی و کمبود ویتامین‌ها است، ریزش زیادی از موها را تجربه می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم بگوییم قرص هیرویت برای چی خوبه؟ و چه نقشی می‌تواند در درمان این مشکل داشته باشد.

قرص هیرویت چیست؟

قرص هیرویت برای چی خوبه؟ یکی از مشکلاتی که در برخی از زنان ممکن است منجر به تهدید زیبایی آنها شود، ریزش مو است. این ناهنجاری می‌تواند ناشی از علل متفاوتی باشد. از جمله مشکلات هورمونی، استرس، کمبود ریز مغذی‌ها، مواد شوینده نامناسب و غیره. عدم درمان و رسیدگی به این موضوع می‌تواند در دراز مدت زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. قرص هیرویت یا hair vit یکی از راهکارهای ارائه شده برای این معضل است. به طور کلی باید گفت قرص هیرویت یک نوع مکمل است که درونمایه آن شامل موادی از جمله املاح، ویتامین‌ها و نیز موادی است که می‌تواند در سلامت و حفظ مو موثر باشد.

قرص هیرویت برای چی خوبه؟ این نوع قرص به صورت یک بسته قرص 30 عددی ارائه می‌شود که از آن می‌توان برای توقف ریزش موها استفاده کرد. این ماده می‌تواند فولیکول‌های مو را تقویت کند و از ریزش آنها نیز جلوگیری نماید. استفاده از این نوع قرص برای کودکان مناسب نیست. با توجه به شرایط درج شده روی قرص، شما می‌توانید آن را بدون نسخه پزشک تهیه کرده و مصرف کنید. با این حال با توجه به مواد به کار رفته در این ماده، بهتر است پیش از آن راجع به تداخلات دارویی و بیماری آن بیشتر صحبت کنید.

قرص هیرویت چه فوایدی دارد؟

قرص هیرویت برای چی خوبه؟

با توجه به بخش قبل که با ارائه توضیحات اجمالی، با این نوع قرص آشنا شدیم، حال بایستی به صورت جداگانه راجع به تاثیرات آن صحبت کنیم. به طور کلی در پاسخ به این پرسش که قرص هیرویت برای چی خوبه؟ می‌توان گفت این نوع ماده می‌تواند با تامین سه نوع ارزش غذایی از جمله ویتامین‌ها، مواد معدنی و نیز اسید‌های آمینه، به شما کمک کند تا در سلامت و رشد موهای خود بهتر از قبل اقدام کنید.

ترکیبات و مواد به کار رفته در قرص هیرویت برای چی خوبه؟

به طور کلی، موادی که در ترکیبات این قرص به کار رفته است، شامل سه دسته کلی می‌باشند که از جمله آنها باید گفت:

 • ویتامین‌ها: اولین گروه از موادی که در این نوع قرص‌ها به کار رفته است، ویتامین‌ها هستند. به عنوان مثال می‌توان به ویتامین‌های گروه B اعم از B1، B2, B3, B4, B5, B6 و نیز B7 اشاره کرد. حال در مورد اینکه قرص هیرویت برای چی خوبه؟ با توجه به این ترکیبات باید گفت این ویتامین‌ها می‌توانند در تنظیم نقش متابولیسم بدن موثر باشند و در سلامت پوست و مو به شما کمک نمایند. یکی از تاثیرات مهم با فراهم کردن این ویتامین‌ها (به خصوص بیوتین یا b7) که می‌تواند بگوید قرص هیرویت برای چی خوبه؟، جلوگیری از ریزش مو می‌باشد.
 • مواد معدنی: از جمله مواد معدنی بسیار مهمی که در این نوع قرص به کار رفته است، می‌توان به زینک و نیز آهن اشاره کرد. اما با مصرف این مواد، قرص هیرویت برای چی خوبه؟ در پاسخ باید گفت این دو مهم‌ترین موادی هستند که می‌توانید از طریق آن برای حفاظت از سلامت پوست و جلوگیری از ریزش آن اقدام کنید. زینک می‌تواند برای ترمیم بافت پوست و مو کمک کند. این ماده همچنین در بهبود عملکرد غده‌های چربی و تصحیح آنها نیز موثر خواهد بود. شما می‌توانید از زینک برای ترمیم زخم‌های پوستی خود نیز استفاده کنید. همچنین راجع به تاثیر آهن نیز باید گفت این عنصر می‌تواند در مقدار کافی، به جلوگیری از مکدر و نازک، خشک و از دست رفتن استحکام آنها کمک کند. با توجه به اینکه آهن می‌تواند نقش موثری در تقویت گلبول‌های خون و نیز انتقال اکسیژن داشته باشد، جهت حفظ سلامتی پوست ضروری می‌باشد.
 • اسید‌های آمینه: دو اسید آمینه به نام‌های ال-سیستئین و نیز متیونین می‌تواند در تولید کراتین مو نقش مهمی داشته باشد. کراتین را می‌توان یک نوع پروتئین طبیعی دانست که از خاصیت‌های آن برای مو به طراوت و شادابی می‌توان اشاره کرد. همچنین این ماده می‌تواند در استحکام تارهای مو نیز موثر باشد. دو اسید آمینه ذکر شده نیز برای پوست بسیار مفید هستند. به صورتیکه باعث افزایش خاصیت ارتجاعی شده و خنثی کردن رادیکال‌های آزاد خواهد شد.

قرص هیرویت چه فوایدی دارد؟

درمان بیماری با قرص هیرویت

برخی از تاثیرات مثبت و کارکردهای این قرص در بخش قبل بیان شد. حال راجع به اینکه قرص هیرویت برای چی خوبه؟ به صورت جداگانه بخش دیگری را مورد بررسی قرار می‌دهیم که عبارتند از:

 • تغذیه فولیکول مو: به صورت خلاصه به این مورد قبلا هم اشاره کردیم اما لازم است توضیحات بیشتری ارائه شود. فولیکول مو عضوی در لایه پوست است که رشد مو ها را در تعامل با بخش‌های بسیار زیادی اعم از نوروپپتیدها، هورمون‌ها و غیره انجام می‌دهد. تغذیه این بخش از بدن می‌تواند از روند تضعیف رشد موها جلوگیری کند و درخشش و جلوه‌ای زیبا را به موها بدهد.
 • افزایش رشد مو: افزایش رشد ریش در مردان که می‌تواند برای پیشگیری از کم پشتی ریش‌ها نیز موثر باشد.
 • بهبود کیفیت و سلامت موها: اگر موهای شما از وضعیت نامطلوبی رنج می‌برند که نشان دهنده نامناسب بودن وضعیت سلامت آنها است، پس باید از قرص هیرویت استفاده کنید. اثراتی که این ماده در این بخش دارد منجر می‌شود تا موهای شما ضخیم‌تر شوند. ساقه‌ها سالم‌تر شده و نیز حجم موها بیشتر شود.
 • زیبایی مو: همچنین قرص هیرویت مو می‌تواند در زمینه درخشان و حجیم کردن موها موثر باشد که این کار به نوبه خود، عملی است که می‌تواند موهای شما را قشنگ‌تر و جذاب‌تر از قبل نماید.
 • این ماده می‌تواند در زمینه حفظ بافت طبیعی موها و نیز پیشگیری از ایجاد موخوره مناسب باشد.
 • شما می‌توانید از آن برای تحریک فولیکول‌های مو جهت رویش مجدد موها استفاده کنید.

نکته: به طور کلی همانطور که در بخش "قرص هیرویت برای چی خوبه؟" هم بیان شد، باید گفت مشکلاتی که با ریزش یا کم پشتی موها مواجه هستند، به شرط آنکه علت این قضیه کمبود ویتامین‌ها و نیز مواد معدنی باشد، می‌توانند از کپسول‌های هیرویت استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:  فواید روغن خراطین برای زیبایی پوست و تناسب اندام


نکات لازم در مورد قرص هیرویت چیست؟

در انتها نیز با پاسخ به اینکه قرص هیرویت برای چی خوبه؟، می‌خواهیم به نکات مهمی که پیرامون این ماده باید به آن توجه کنید بپردازیم که به شرح زیر می‌باشند:

 • این نوع مکمل برای کسانی که 16 سال و به بالا سن دارند، مناسب می‌باشد.
 • در بخش "قرص هیرویت برای چی خوبه؟" علاوه بر موادی که برای ساخت این نوع قرص ذکر شد، می‌توان به موارد دیگری از جمله اینوزیتول، کولین، مس، منگنز، کلسیم و مخمر نیز اشاره کرد. هر کدام از این موارد می‌توانند نقش مهمی در تقویت مو، پوست و نیز ناخن‌ها داشته باشند.
 • بهترین زمانی که برای مصرف قرص هیرویت بیان شده است، خوردن آن در کنار صبحانه است. با توجه به اینکه مکمل‌ها دارای مواد مختلفی در ترکیبات خود هستند، بهترین زمان مصرف آنها در طول روز متفاوت است و بهتر است با توجه به پیشنهاد پزشک و یا تولید کننده آن را مصرف کرد.
 • در هنگام صبحانه، اگر چای یا قهوه مصرف می‌کنید، این ماده می‌تواند در روند جذب آن اختلال ایجاد کند.
 • به این نکته توجه کنید که این ماده می‌تواند در صورتی که بیش از حد مصرف شود، مشکلاتی را ایجاد کند. از جمله ایجاد مسمومیت. همچنین تجمع بیش از حد زینک در بدن موجب سردرد، تهوع، کاهش سطح کلسترول خوب و افت ایمنی بدن خواهد شد.
 • قبل از مصرف این ماده بهتر است از عدم داشتن حساسیت به آن اطمینان داشته باشید. ممکن است افرادی که به موادی از جمله روغن نارگیل، روغن نخل، موم زرد و یا روغن سویا حساسیت‌ دارند، در حساسیت این ماده مشکلاتی را داشته باشند.

شما کاربران می‌توانید تجربیات خود را در پاسخ به اینکه قرص هیرویت برای چی خوبه؟، حساسیت‌ها و یا عوارضی را که مشاهده کردید را در بخش کامنت‌ها بیان کنید.

قرص هیرویت چه فوایدی دارد؟

خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سلامت
پیشخوان