تاریخ انتشار: ۲۰:۰۲ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

تحلیل بازار سهام امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

بازار سرمایه در اخرین روز معاملاتی سنت‌شکنی کرد و تابلوی معاملات با رنگ سرخ کار خود را به پایان رساند.

تحلیل بازار سهام امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

رویداد۲۴ بورس در آخرین روز معاملاتی هفته در سوی مخالف روند چند روزه خود گام برداشت. در حالی که شاخص کل بورس طی چهار روز این هفته، ۸.۴۳ درصد افزایش ارتفاع را تجربه کرده بود، در پایان معاملات روز جاری، نماگر اصلی تالار شیشه‌ای ۱۶ هزار و ۳۵۰ واحد اصلاح کرد تا با افت ۰.۸۹ درصدی در محدوده یک میلیون و ۸۲۱ هزار واحدی قرار گیرد.

از سویی شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با کاهش ۰.۱ درصدی به سطح ۵۳۸ هزار و ۲۱۸ واحدی رسید. با نگاهی به چارت شاخص کل، در می‌یابیم که برخورد شاخص با تراز ۱۰۰ فیبوناچی اکستنشن، کمی از سرعت رشد آن کاسته است.

نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با رشدی که از ابتدای اسفندماه آغاز کرده است موفق به عبور از خط روند مقاومتی خود شده است که پیش‌تر چندین بار از صعود شاخص جلوگیری کرده بود. یک سناریوی مطرح شده از سوی برخی کارشناسان برای کوتاه‌‎مدت، ادامه اصلاح شاخص برای پولبک به خط داینامیک است.


بیشتر بخوانید: بورس جای رشد دارد؟


محدوده مشخص شده در تصویر، محدوده یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۱۵ هزار واحد است که از سوی دیگر تراز ۳۸ فیبوناچی اصلاحی رسم شده بر روی لگ صعودی اخیر و همچنین خط‌میانی چنگال رسم شده در چارت شاخص کل است. در همین حال برخی کارشناسان عقیده دارند فاز اصلاحی شاخص کل زودتر از این محدوده‌ها پایان خواهد یافت که در این صورت باید منتظر فشردگی و اصلاح زمانی شاخص باشیم.

بیشترین و کمترین بازدهی صنایع

در پایان جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه، گروه‌‎های صنایع نیروگاهی، خدمات فنی و مهندسی و ساخت محصولات فلزی به ترتیب با ۲.۴۶ درصد، ۲.۱۱ درصد و ۲.۰۴ درصد، بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کردند.

ورود و خروج پول به تفکیک صنایع

در میان بازار منفی امروز پس از صندوق‌های درآمد ثابت با ۷۴۲ میلیارد تومان، خدمات فنی و مهندسی بیشترین ورود پول را به میزان ۸۹ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین در سوی مقابل، فلزات اساسی با ۲۸۶ میلیارد تومان خروج پول، بیشترین خروج پول میان صنایع را تجربه کرد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: بورس
نظرات شما