تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

آقاتهرانی: از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان تعجب می‌کنم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بنده در یکی از جلسات هیئت دولت هم عنوان کردم که از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان در عجب هستم. چرا باید زمانی که با مشکلی مواجه می‌شویم به دنبال حل مشکل یا آسیب‌شناسی باشیم.

آقاتهرانی: از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان تعجب می‌کنم

رویداد۲۴ مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهارداشت: کمیسیون فرهنگی مجلس از دیرباز نسبت به بحث فرهنگ عمومی حساسیت جدی داشته و دارد، هرچند آمار و گفتگوها در جلسات فرهنگی خوشحال کننده است و نشان دهنده فرهنگ رو به رشد استان است، اما ارائه این آمار کافی نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این کشتی تکانی بخورد بعد متوجه خواهیم شد که چه مشکلاتی وجود داشته است؛ مشکلاتی که در آمارها ارائه نشده است. به عنوان مثال پس از روبه رو شدن با بعضی معضلات که به شکل مقطعی به وجود می‌آید متوجه می‌شویم که باید فضای مجازی را جدی‌تر گرفت و یا به بانوان در جامعه توجه ویژه‌تری داشت.

آقاتهرانی اضافه کرد: البته گاهی هم به افراط و تفریط رو می‌آوریم. در همین جاست که تفاوت فرد عاقل و فردی که عقل ندارد معلوم می‌شود؛ لذا باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در مسائل مختلف بهتر و بیشتر پیش‌بینی کنیم. بنده در یکی از جلسات هیئت دولت هم عنوان کردم که از دیرفهمی یا نافهمی برخی مسئولان در عجب هستم. چرا باید زمانی که با مشکلی مواجه می‌شویم به دنبال حل مشکل یا آسیب‌شناسی باشیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ، آدم خودش را می‌خواهد، گفت: اگر قرار است در جاهای مختلف ورود کنیم و به حل مشکلات فرهنگی بپردازیم بایستی به گونه‌ای اقدام کنیم که رقابت‌ها و صمیمیت‌ها مانع از حق نشود و در وهله اول باید حق‌مدار باشیم.

آقاتهرانی با ابراز خوشحالی از برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی در فارس گفت: باید از فرصت‌ها به خوبی بهره گرفته شود و ما معمولا از جامعه، نیازهای مردم و اتفاقاتی که پیش آمده عقب هستیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلاش کرد تا اعتبارات و بودجه‌ها از وزارتخانه‌ها گرفته شود و در اختیار استانداران قرار بگیرد، افزود: نیاز است گزارشی شش ماهه از سوی شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به کمیسیون داده شود و بدون شک این مسئله رقابت و صمیمیت بیشتری می‌آورد.

آقا تهرانی گفت: وزرا با مجلس ارتباط بیشتری دارند و در ارتباط بودن مسئولان استان‌ها با مجلس به حل مشکلات فرهنگی در استان‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
3
تعجب میکنم که تعجب میکنی !
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
3
عرب جاهلی قبل تو سو تفاهم بود ....
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
3
فعلا كه نتيجه كار و جلسات متوليان فرهنگ و دانش، را در سطح خيابان و معابر ميبينيم.
صادقانه درخواست بازنشستگي كنيد و در كنار خانواده باشيد و حداقل بيشتر به بچه هاي خودتان برسيد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۶
0
3
اخر نفهما خودتی جناب پیشونی سیاه شیاد
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان