تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر

خطیب جمعه اردبیل: هرکس ایران را دوست دارد، خودرو نخرد

آیت الله عاملی با اشاره به ثبت نام شهروندان برای دریافت خودرو با تاکید بر اینکه ماشین بی‌کیفیت را جز انسان مضطر خریداری نمی‌کند، به هموطنان توصیه کرد اگر برای پیشرفت کشور غیرت و تعصب دارند که حتماً دارند و اگر اضطرار ندارند ثبت نام نکنند.

خطیب جمعه اردبیل: هرکس ایران را دوست دارد، خودرو نخرد

رویداد۲۴ آیت الله عاملی گفت: انتخاب ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است و نشان می‌دهد که افترا‌های ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است.

سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به ثبت نام شهروندان برای دریافت خودرو با تاکید بر اینکه ماشین بی‌کیفیت را جز انسان مضطر خریداری نمی‌کند، به هموطنان توصیه کرد اگر برای پیشرفت کشور غیرت و تعصب دارند که حتماً دارند و اگر اضطرار ندارند ثبت نام نکنند.

وی اضافه کرد: این هم به نفع مصرف کننده است و هم به نفع سازنده که غرور مقدس و ملی ملت را با کالای بی‌کیفیت زیر پا نگذارد و جایگاه بین‌المللی کشور را در عرصه صنعت خراب نکند.

نماینده، ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: ورود ملت بزرگ ما به این عرصه و عدم خرید، قطعاً منشا تحول و برای عده‌ای کابوس است هرکس ایران را دوست دارد و مضطر نیست، نخرد.

آیت الله عاملی با تبیین روند کاهشی قدرت آمریکا در سطح جهانی گفت: روزگاری آمریکا هرچه اراده می‌کرد، هیچ کس و هیچ دولتی نمی‌توانست در برابر آن بایستد، اما این کشور الان به روزگاری افتاده که هر روز هم پیمانانش به او دهن کجی می‌کنند.

وی ادامه داد: آمریکا ترکیه را از همکاری با روسیه نهی کرد، اما ترکیه به آن اعتنا نکرد. عربستان را از توافق با ایران نهی کرد، اما عربستان اعتنا نکرد، عادی‌سازی کشور‌های عربی با سوریه را نهی کرد، اما کسی اعتنا نکرد، بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را منع کرد، اما اعضا اتحادیه با اجماع و اتفاق آرا بازگشت سوریه را تصویب کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نشست آتی سران کشور‌های عربی در عربستان گفت: آمریکا عربستان را از دعوت بشار اسد نهی کرد، اما دو روز پیش پادشاه عربستان با نامه رسمی از بشار اسد برای حضور در عربستان دعوت کرد بعد از تحریم نفت روسیه، آمریکا به عربستان دستور داد تولید نفت را بالا ببرد، ولی عربستان تولید را پایین آورد.

آیت الله عاملی افزود: علاوه بر این عربستان دو روز پیش علیرغم میل و اراده آمریکا، اعلام کرد که عده‌ای از اعضای حماس که در عربستان زندانی هستند، را آزاد می‌کند.


بیشتر بخوانید: فیلم افشاگری یک روحانی؛ گول ایران خودرو و سایپا را نخورید!


نماینده، ولی فقیه در استان اردبیل گفت: اخیراً در آمریکا به بایدن ایراد گرفتند که تحریم ایران شکسته شده و صادرات نفت ۳۵ درصد اضافه شده و ایران به دومین کشور تولید کننده نفت تبدیل شده است آمریکا از سر استیصال نفتکش ایران را توقیف کرد به خیال اینکه باز یکه تاز میدان است، اما ایران با توقیف کشتی آمریکایی در تنگه هرمز ثابت کرد که زمان تهدید و زمان بزن در رو گذشته است. ” ضرب المثل زیبای عربی می‌گوید "خداوند مهلت می‌دهد، ولی رها نمی‌کند".

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتصاب اخیر ایران به عنوان رئیس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر گفت: رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل این هفته در نامه‌ای به اعضای این شورا اعلام کرد که ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر انتخاب شده است این انتصاب موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است، چون نشان می‌دهد که افترا‌های ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است.

خطیب نماز جمعه اردبیل افزود: در این خصوص بعضی از وابستگان به صهیونیسم بین‌الملل و منافقین سر و صدا راه انداختند و به این انتصاب اعتراض کردند از این‌ها باید پرسید وقتی شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران بیانیه می‌داد این شورا را تا عرش بالا می‌بردید و حالا که طبق منافع و مذاق شما عمل نکرده چرا این اقدامش محکوم می‌شود؟

وی اضافه کرد: از جمله مخالفین، مدیر دیده‌بان سازمان ملل است که می‌گوید این کار اشتباه است او دست روی حقوق بشر گذاشته و ادعا دارد تمام کشور‌های مخالف آمریکا ناقض حقوق بشر و آمریکا و هم‌پیمانان او عامل به حقوق بشر هستند! ما حرف او را می‌پذیریم به شرط اینکه در واژه حقوق بشر همه انسان‌ها به چشم بشر دیده شود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: در حالی که جوزف بورل رئیس اتحادیه اروپا می‌گوید اروپا یک باغ باصفا و اطراف آن همه جنگل و پر از حیوانات وحشی هستند و ما باید برای شر این حیوانات درنده چاره‌ای بیندیشیم! دیده بان مزبور او دست روی آزادی بیان می‌گذارد و ما آن را هم می‌پذیریم به شرط اینکه حرمتی که شما به “منحرفینن جنسی “و به هولوکاست دارید همان حرمت را به پیامبر ما و قرآن ما داشته باشید.

وی گفت: وقتی وزیر خارجه اسبق آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به فاضلاب توالت تشبیه می‌کند بعد از این اهانت مشمئز کننده آن‌ها دیگر حق صحبت از حقوق بشر را ندارند و عجیب این است که همان آمریکا که شورای حقوق بشر را فاضلاب می‌دانست الان با همان شورا علیه روسیه، ایران و چین کار می‌کند ما از آن‌ها سوال می‌کنیم کسانی که در فلسطین کشته می‌شوند بشر هستند یا غیر بشر؟!

آیت الله عاملی یادآورشد: اسرائیل در عرض سه روز اخیر ۳۱ نفر را در غزه کشت و در سه ماه اول سال جدید میلادی ۱۳۱ انسان بی گناه را کشته است چرا آنجا حس حقوق بشری شما تحریک نمی‌شود ۶ نفر از این ۳۱ نفر اخیر طفل معصوم بودند با این تبعیض آبرویی برای حامیان اسرائیل نمانده است، اما حیف از سمت دیده بان سازمان ملل که این مرد مدیر آن است او قطعاً دیده‌بان منافع نامشروع اسرائیل و صهیونیسم بین‌الملل است.

وی در ادامه در خصوص جنایات اخیر رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل در طول عمر نامشروع خود حدود ۳ هزار نفر را در داخل و خارج از اسرائیل ترور کرده است در تاریخ زندگی بشر هیچ دولتی به این حد دست به ترور نزده است و اسرائیل از این جهت سیاه‌ترین پرونده را دارد.

نماینده، ولی فقیه در استان اردبیل افزود: شیوه عمل آن‌ها در اوائل، ترور با تیر و تفنگ و با بمب گذاری بود، اما این هفته این رژیم برای اولین بار بعد از شناسایی محل نیرو‌های جهاد اسلامی با هواپیما‌های جنگی به آن نقطه حمله کرد که در این حملات حدود ۳۰ نفر به شهادت رسیدند.

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: اسرائیل فکر همه چیز را کرده بود، اما نمی‌دانست که جهاد اسلامی به چه قابلیت‌های موشکی دست پیدا کرده است. جهاد اسلامی برای اولین بار نشان داد که می‌تواند هر نقطه اسرائیل را بزند و برای اولین بار پهباد را به عمق اسرائیل فرستاد و فرودگاه بن گوریون تعطیل شد اسرائیل قبلاً سکو‌های موشک را شناسایی و آنجا را بمباران می‌کرد، اما این بار متوجه شد که از صد‌ها سکو موشک شلیک می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وضع داخلی اسرائیل قبل از این غائله خیلی وخیم بود، با این حال با حمله به غزه و شروع انتقام جهاد اسلامی اسرائیل در یک چاه عمیق فرو رفت.

امام جمعه اردبیل گفت: اسرائیلی‌ها چهار روز است که در پناهگاه‌ها زندگی می‌کنند و هر روز که به صورت اضطراری سپری می‌شود بر تعداد مهاجرین از اسرائیل اضافه می‌شود و این برای اسرائیل بسیار وحشتناک است. تعداد بالای واسطه‌ها و درخواست از فلسطینی‌ها برای توقف حملات نشان می‌دهد که اسرائیل در غائله اخیر در عرصه نظامی، سیاسی و بین المللی همه چیز را باخته است.

آیت الله عاملی با تاکید بر آثار مهم عکس‌العمل جهاد اسلامی اظهار داشت: با حمله جهاد اسلامی هیمنه سیاسی، هیمنه نظامی (گنبد آهنین) و جایگاه بین‌المللی اسرائیل کاملاً ضربه دید آبروی قبه حدیدیه تماماً رفت اسرائیل امروز دیگر نه امنیت دارد نه آرامش و نه رفاه اقتصادی.

وی در خاتمه یادآور شد: اسرائیل آمده بود در بیخ گوش ما برای ما چاه بکند، ولی خودش در چاه بسیار عمیق افتاد و حالا دست و پا می‌زند تا از آن خارج شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: امام جمعه ، خودرو
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
راه حل دارد. مانند همه جای دنیا تعرفه گمرکی را نرمال کنند.
برخی خواص از این انحصار سودهای کلان به جیب می زنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
کثافت نمیدونی هرچی بگید مردم عکسشو انجام میدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
عزیز هرکس به فرمایش امثال شما گوش کند، عاقبتش مثل پدرخانوم من میشه
پدر حانومم زمان شاه هشت تا کامیون با یک گاراژ داشته و بشدت تحت تاثیر انقلاب بوده. زمانی که امام به پاریس تبعید شده، آیت الله خامنه ای، زمام امور را در دست داشته، به دستور ایشون حکم اعتصاب داده میشه و پدر خانومم تا 6 ماه کامیون هاش را توی گاراژش می خوابونه. بعد که انقلاب میشه و جنگ با صدام، هر هشت تا کامیون را در اختیار جبهه قرار میده که یکی یکی از بین میرن، بعد فقط یک گاراژ براش میمونه که تا سال 88 اجاره اش میداد و تامین رزق میکرد و هرگز از نداشتن آن 8 کامیون ناراحت نبود. سال 88 که دختر کوچکش را توی راهپیمایی دستگیر کردند، به یک دختر 16 ساله حکم 10 سال زندان و هشتاد ضربه شلاق دادند. بیچاره مجبور شد همون گاراژ را هم بفروشه و دوماه دوندگی کرد و پول به این و اون داد که دخترش رو آزاد کرد، حالا با یک پراید مدل 83، در سن 75 سالگی مسافرکشی میکنه. الان دیگه مثل سابق نیست و فکر میکنه که دین و اسلام یک موهبت برای خود شخصه و نباید با سیاست تلفیق بشه. حتی دیگه اسمی از اون دوران و مبارزات انقلابی اش نمیاره که سرزنش نشه.

بله عالیجناب، جناب آیت الله، هرکس به حرف شما گوش کرده، خیری عایدش نشده

رویداد 24، لطفا نشر بدهید. حرفی به گزاف نگفته ام که سانسور کنید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
باشه
ای جونم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
سهم شما نرسیده !!! داری زیر اب خودرو ساز ها را میزنی ؟؟!!حتما بعد دریافت سهم میگویی اگر خودرو را داخل چای بزنی سالم و با کیفیت میشود ، نه؟؟!!!؟!؟!؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
به جای این حرف ها ،اگر دست از دخالت در امور تولیدی ، اقتصادی و سیاسی برداشته بودید در این وضع گرفتار نبودیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
اسراعیل سرگرمی خوبی شده واستون سرتون به کار خودتون باشه واسه دنیا و اخرتتون بهتره
به جای نخرید نخورید کردن لطفا بروید جوری که دیگر بر نگردین
ابتکارالسلطنه سفارت صعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
0
0
خر بخریم شما راضی میشی ؟ فقط خر نر یا خر ماده ؟؟؟ کدومشون صوابش بیشتره استاد ؟ خر ماده رو اصلا میشه سوار شد ؟ حرام نیست ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
0
2
هر کس ایران را دوست دارد بی خیال حرفهای تو!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
0
1
بدبخت مردمی که بجای مطالعه و گرفتن اخبار سیاسی و علمی و اجتماعی جهان ، از طرق مختلف ، پای منبر این ها می نشینند !
نمونه اش مضطر بودن نمایندگانی است که خودرو رانتی می گیرند ! گویا از نظر این آقا اشکالی ندارد !!
نظرات شما
پیشخوان