تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
سلمان ذاکر نماینده ارومیه در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

سفره‌های مردم کوچک شده و در مضیقه هستند/ مجلس درباره مسائلی قانونگذاری می‌کند که ارتباطی با خواسته‌های مردم ندارد

سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه می‌گوید: به عنوان یک نماینده، انتقاد به تیم اقتصادی دولت و عدم‌انسجام آن‌ها دارم. تیم اقتصادی دولت خیلی در پیشبرد اهداف، صبوری از خود نشان می‌دهد، در حالی که وضعیت به گونه‌ای است که باید حساسیت کار را احساس کنند و قوی و با سرعت بیشتر کار‌ها را جلو ببرند، وگرنه همین‌طور شاهد فرصت‌سوزی‌ها خواهیم بود.

سلمان ذاکر

رویداد۲۴ محمد آیتی: سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم یکی از نمایندگانی است که اعتقاد دارد عملکرد اقتصادی دولت آن‌طور که انتظار می‌رفت، قابل قبول نبوده است. در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های گفت‌وگوی وی با رویداد۲۴ را بخوانید:

*‌ دولت می‌خواهد به صورت زیرساختی مشکلات را حل کند، اما تا حدی در موضوع اولویت‌بندی در بخش‌های اقتصادی و معیشتی مردم، کار را به تاخیر انداخته است.

* دولت از همان اوایل شروع به کارش می‌توانست هم و غم خودش را بگذارد تا موضوع کالابرگ الکترونیکی به نتیجه‌ای که در آن نفع مردم باشد، برسد. ما در مجلس موضوع کالابرگ الکترونیکی را هم به دولت آقای روحانی و هم به دولت آقای رئیسی یادآور شدیم و حتی در این رابطه قانون‌گذاری هم کردیم، ولی عملیاتی نشدن آن، صدمه زیادی به اقشار بی‌درآمد و کم‌درآمد جامعه وارد کرد.

* بسیاری از مردم در مضیقه مالی هستند و سفره‌هایشان کوچک شده است. حداقل اقلام اساسی در هر خانواده‌ای ۱۰ تا ۱۱ مورد است. متاسفانه خانواده‌های کم‌درآمد باید برای تهیه این اقلام در کنار یارانه نقدی که دولت به آن‌ها می‌دهد، مبلغ دیگری را هم درنظر بگیرند.

* دولت باید ثبات در قیمت‌ها و مخصوصاً اقلام اساسی را به وجود بیاورد و از طرفی، این کار باید با حفظ یارانه نقدی مردم باشد.

* در موضوع اشتغال‌زایی، انتظارمان از دولت سیزدهم به مراتب بالاتر از این بود. بیکاری جوانان خیلی موضوع نگران‌کننده است که توقع داریم برای آن، فکری اساسی شود.

* وضعیت در بازار خرید و اجاره مسکن، اصلاً عادی نیست. بسیاری از جوانان اگر بخواهند مسکنی را برای خود اجاره کنند، با چالش‌های زیادی روبرو هستند و تورم موجود در کشور، اعصاب و روان همه را خرد کرده است.

* به عنوان یک نماینده، انتقاد به تیم اقتصادی دولت و عدم‌انسجام آن‌ها دارم. تیم اقتصادی دولت خیلی در پیشبرد اهداف، صبوری از خود نشان می‌دهد، در حالی که وضعیت به گونه‌ای است که باید حساسیت کار را احساس کنند و قوی و با سرعت بیشتر کار‌ها را جلو ببرند، وگرنه همین‌طور شاهد فرصت‌سوزی‌ها خواهیم بود.

* مجلس هم باید گره‌گشا باشد، یعنی قوانین باید به موقع تصویب شود در غیراین‌صورت کارایی لازم را نخواهد داشت.

* یکی از انتقادات من به مجلس و دولت این است که ما هنوز نتوانستیم مطالبات اصلی توده‌های مردم را شناسایی و قانون‌مند کنیم. فقدان اجماع لازم مجلس و دولت در خصوص برآورده کردن خواسته‌های مردم کاملاً مشهود است.

* گاهی در مجلس در خصوص مسائلی قانون‌گذاری می‌شود که ارتباط بسیار کمی با خواسته‌های اصلی مردم دارد؛ بعضاً در مجلس یک موضوعی را از خواسته‌های مردم مطرح می‌کنیم و در ادامه که جلو می‌رویم، خروجی کارمان چیز دیگری می‌شود که نشان از انحراف دارد.

* در موضوع خودرو هم نگرانی و دغدغه‌هایی داریم که امیدوارم با اراده‌ای که در مجلس و دولت شکل گرفته است، مشکل حل شود، اما باید بگویم دولت در خصوص واردات خودرو‌های نو تعلل کرده و امید دارم در واردات خودرو‌های کارکرده این اشکال دیده نشود و در هفته‌های آتی شاهد واردات این خودرو‌ها باشیم.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۹
0
1
تماما"افکارکشورهای کمونیستی وپوتین را داری بیان میکنی.مرگ برروسیه ومزدورانش درایران
نظرات شما
پیشخوان