تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

تصمیم جدید دولت بایدن درباره تل آویو

مقامات امریکایی اعلام کردند که دولت آمریکا قصد ندارد تل‌ آویو را در صورت حمله به رفع مجازات کند.

بایدن و بنیامین نتانیاهو

رویداد۲۴ خبر فوری نوشت: به گفته مقامات در آمریکا، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در صورتی که رژیم اشغالگر بدون «تضمین امنیت غیرنظامیان فلسطینی» تصمیم به پیشبرد برنامه‌های خود برای انجام تهاجم نظامی گسترده در منطقه رفح در جنوب غزه داشته باشد، هیچ اقدام تنبیهی در قبال اشغالگران و دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اشغالگر برنامه ریزی نکرده‌است.

سه مقام آمریکایی روز چهارشنبه گفتند که «هیچ طرح توبیخ در حال آماده سازی نیست، به این معنی که نیرو‌های اشغالگر می‌توانند بدون روبه‌رو شدن با عواقب آمریکایی وارد شهر رفح شوند و به غیرنظامیان آسیب برسانند».

اظهارات کلی مقامات ارشد دولت بایدن به وضوح نشان داد که «هیچ تغییری در رویکرد ایجاد نخواهد شد»، اگرچه ایالات متحده می‌گوید که می‌خواهد قبل از شروع تهاجم زمینی به شهر رفح که بسیار پرجمعیت شده‌است، طرحی معتبر برای محافظت از غیرنظامیان را شاهد باشد.

پیش از این، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فاش کرد که توافق برای آزادی اسیران بازداشت شده در غزه با توقف «حداقل ۶ هفته» نبرد بین اشغالگران و حماس در حال حاضر در حال بررسی است.


بیشتر بخوانید: انتشار جزئیاتی از پیشنهاد آتش‌بس میان اسرائیل و حماس


اظهارات بایدن در دیدار با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در کاخ سفید بیان شد که در آن بحث‌ها درباره تهاجم اشغالگران به جنوب غزه و تهدید یک فاجعه انسانی در میان غیرنظامیان فلسطینی بود.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که به «ضرورت حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی در رفح در صورت تهاجم زمینی اشغالگران به این شهر» تمایل دارد.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، بایدن در گفتگو‌های اخیر خود در کمپین انتخاباتی‌اش با ابراز ناامیدی از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو گفت که او «در تلاش است صهیونیست‌ها را متقاعد کند که با آتش‌بس موافقت کنند، اما نتانیاهو مانع است».

منبع: خبر فوری
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما