تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۲ نظر

حمله‌کنندگان به سالن کنسرت مسکو چه کسانی هستند؟

متهمان پرونده حمله تروریستی به کروکوس یکشنبه شب با حضور در دادگاه باسمان مسکو ضمن تفهیم اتهام، به جرم خود اعتراف کردند.

دادگاه متهمان حمله به سالن کنسرت مسکو و اعترافات آن‌ها
رویداد۲۴ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام‌های چهار نفر از متهمان پرونده حمله تروریستی به سالن کنسرت شهر کروکوس در شمال غربی مسکو یکشنبه شب برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرویس مطبوعاتی دادگاه باسمان شهر مسکو، اعلام کرد: دلیرجان میرزایوف ۳۲ ساله اهل تاجیکستان و دارای چهار فرزند زیر ۱۸ سال متهم ردیف اول، رجب علیزاد سعیداکرمی متولد سال ۱۹۹۴ متهم ردیف دوم، شمس‌الدین فریدونی ۳۲ ساله، متولد سال ۱۹۹۸ در تاجیکستان و تبعه این کشور که یک فرزند هشت ماهه دارد متهم ردیف سوم و محمدصبیر فیضوف ۲۰ ساله متهم ردیف چهارم، متهمانی هستند که به دادگاه آورده شدند و به خبرنگاران اجازه داده شد به مدت چند دقیقه از پشت شیشه از آن‌ها عکس و فیلم تهیه کنند.

دادگاه متهمان حمله به سالن کنسرت مسکو و اعترافات آن‌ها
دادگاه برای میرزایوف متهم ردیف اول حمله تروریستی کروکوس که به مدت سه ماه در شهر نووسیبیرسک اقامت موقت داشته و تاریخ آن به اتمام رسیده و به صورت کامل هم اتهام‌های خود را پذیرفته و به جرم خود اعتراف کرده است، قرار بازداشت صادر کرد.

دادگاه متهمان حمله به سالن کنسرت مسکو و اعترافات آن‌ها
همچنین دادگاه برای رجب علیزاد سعیداکرمی متهم ردیف دوم پرونده حمله تروریستی کروکوس که به صورت کامل اتهام‌های خود را پذیرفته و به جرم خود اعتراف کرده است، قرار بازداشت صادر کرد.
دادگاه متهمان حمله به سالن کنسرت مسکو و اعترافات آن‌ها
دادگاه همچنین برای فریدونی متهم ردیف سوم پرونده حمله تروریستی به کروکوس که به صورت کامل اتهام‌های خود را پذیرفته و به جرم خود اعتراف کرده نیز قرار بازداشت صادر کرد.

دادگاه متهمان حمله به سالن کنسرت مسکو و اعترافات آن‌ها

دادگاه برای فیضوف متهم ردیف چهارم پرونده حمله تروریستی به کروکوس که با ویلچر و همراه پزشک به دادگاه منتقل شد و به صورت کامل اتهام‌های خود را پذیرفت و به جرم خود اعتراف کرد هم قرار بازداشت صادر کرد.

به نوشته اسپوتنیک دادگاه رسیدگی به حمله تروریستی در مسکو، شبانه و پشت در‌های بسته برگزار شد.

همچنین اسپوتنیک گزارش داد که بازداشت شدگان حمله تروریستی به مجتمع کروکوس برای ادامه روند رسیدگی به این حادثه تروریستی، به ساختمان کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه منتقل شدند و بنا به درخواست کمیته تحقیق، این چهار متهم تا ۲۲ می (۲خرداد) در یک بازداشتگاه موقت زندانی خواهند بود.

به نوشته اسپوتنیک، دفتر دادستانی کل هیچ تخلفی در بخش امنیت سالن کروکوس پیدا نکرده و نیازی به استقرار نگهبانان مسلح در این سالن کنسرت نبوده است.

متهمان حادثه تروریستی سالن کنسرت کروکوس ابتدا موفق به فرار از صحنه شدند، اما ساعاتی بعد توسط نیرو‌های امنیتی در منطقه «بریانسک» توسط نیرو‌های امنیتی روسیه دستگیر شدند. گزارش‌های اولیه نهاد‌های روسیه حاکی است آن‌ها قصد داشتند به سمت اوکراین فرار کنند.

قاضی برای هر چهار متهم این پرونده که گفته شده همگی خارجی هستند، ۲ ماه قرار بازداشت صادر کرده است.

در پی حمله تروریستی روز جمعه به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک تاکنون ۱۳۳ نفر کشته شده‌اند.

اداره منطقه‌ای وزارت بهداشت روسیه در مسکو در گزارشی از آخرین آمار مجروحان حمله تروریستی تالار کروکوس اعلام کرد که در این حادثه ۱۸۰ نفر مجروح شده‌اند.

تیراندازی و آتش‌سوزی قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در نزدیکی مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به فاجعه‌ای هولناک منجر شد.

بنا بر آخرین گزارش کمیته تحقیقات روسیه برخی افراد به علت جراحت ناشی از گلوله و برخی دیگر نیز به دلیل مسمومیت ناشی از آتش‌سوزی جان باختند. بنا بر این گزارش، عوامل حمله تروریستی از مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن کنسرت استفاده کردند.

آتش‌سوزی این محل بامداد شنبه چهارم فروردین مهار شد، اما همچنان عملیات آواربرداری در محل این سالن ادامه دارد. وزارت شرایط اضطراری روسیه بامداد یکشنبه پنجم فروردین اعلام کرد که تجهیزات سنگین برای برچیدن سازه‌های آسیب دیده و پاکسازی آوار‌ها به تالار شهر کروکوس رسیده است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: روسیه ، اخبار حوادث
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
2
4
روسیه و گروه واگنر آن مگر در سوریه کم آدم بیگناه سلاخی کردند ؟
اگر کشتن بیگناهان جرم است چرا پوتین این همه زن و کودک در اوکراین را به مسلخ فرستاد ؟
کشتی ؟ میکشند !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
0
0
همه مدارک و شواهد علیه اوکراین و زلنسکی دلقک آمریکایه مرگ بر زلنسکی جنایتکار
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان