تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳

سید محمد آقامیری: در ساخت مسجد نباید مانع کار خیر شویم

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: هرکسی با یک کلمه نیز مانع این اقدام خیر شود، مکافات آن را در دنیا و آخرت خواهد دید؛ درباره ساخت مسجد هم نباید مانع کار خیر شویم.

سید محمد آقامیی

رویداد۲۴ سایت شهر نوشت: سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در شبکه‌های اجتماعی بحث ساخت مسجد در بوستان قیطریه مطرح شد که با حواشی زیادی همراه بود و اهمیتی نیز نداشت، اظهار کرد: از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری این قصد را داشتیم که بوستان‌ها فضای مناسبی برای شهروندان باشد. ساخت مساجد در بوستان‌ها مصوبه سال ۸۳ شورا را دارد و ۴۳ مسجد در بوستان‌ها ساخته شده که پارک لویزان، نهج البلاغه و پلیس از جمله این بوستان‌ها هستند.

وی با بیان اینکه تصاویر هوایی بوستان قیطریه نشان می‌دهد که نزدیکترین مسجد ۴۵۰ متر با این بوستان فاصله دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مسیری را تا اولین مسجد طی کنیم فاصله به ۶۰۰ متر می‌رسد. در زمانی که خانه‌ها ویلایی ساخته می‌شد به فاصله ۲۰۰ متر مسجد ساخته می‌شد. آقامیری با بیان اینکه مساجد این محله با یکدیگر یک کیلومتر فاصله دارند، گفت: این بوستان ۱۲۲ هزار مترمربع فضا دارد و از این میزان تنها ۸۰۰ متر معادل حدود یک درصد فضای بوستان به ساخت مسجد اختصاص می‌یابد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه ذهنیت‌هایی ایجاد شده که درختان قطع شده اند، گفت: شهردار و اعضای شورا از محل بازدید کردند و تنها درختانی با بن پایین و نهال جابجا شده اند و قطع درخت صورت نگرفته است.


بیشتر بخوانید: پشت پرده ساخت مسجد در پارک قیطریه؛ علت تصمیم زاکانی لو رفت


وی افزود: این مباحث ظلم به کسانی است که در شهرداری کار می‌کنند. چهار هزار و ۷۵۰ هکتار کمربند فضای سبز و ۱۰۱ پارک در سه سال اخیر ایجاد شده است. شهرداری تهران دلسوزترین نهاد برای توسعه فضای سبز است و اجازه نمی‌دهد کسی درختی را قطع کند.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه درخصوص ساخت خانه خدا مانع کار خیر نشویم، گفت: هرکسی با یک کلمه نیز مانع این اقدام خیر شود، مکافات آن را در دنیا و آخرت خواهد دید.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان