تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ - ۰۸ تير ۱۴۰۳

پیش‌بینی جدید از قیمت خودرو پس از انتخابات

قیمت خودرو امروز، جمعه، ۸ تیر ۱۴۰۳ با تعطیلی بنگاه‌های خرید و فروش خودرو، تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

پیش‌بینی جدید از قیمت خودرو پس از انتخابات

رویداد۲۴ | تمامی محصولات داخلی، مونتاژی و وارداتی بازار در ثبات کامل به سر می‌برند، اما آیا این ثبات برای هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو، امروز، جمعه، ۸ تیر ۱۴۰۳ روند خاصی ندارد و تمامی محصولات داخلی و خارجی بازار در ثبات کامل به سر می‌برند.

از صبح امروز، چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده و ۶ نامزد این دوره برای رقابت با یک‌دیگر حاضر شده‌اند. انتخاب هر یک از این ۶ نامزد می‌تواند تأثیر بسزایی روی روند بازارهای مالی، خصوصاً بازار خودرو داشته باشد؛ بنابراین در شرایط کنونی، روند بازار خودرو چگونه خواهد بود؟

با توجه به قیمت‌های وب‌سایت ایران‌جیب، قیمت خودروهای داخلی و خارجی از صبح امروز تغییری ندارد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از ابتدای امروز تغییری ندارد.

کوییک S دنده‌ای با مدل ۱۴۰۳ یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار داخلی به شمار می‌رود. این خودرو که طی دو هفته پیش پنج میلیون تومان گران‌تر شده بود، این هفته یک میلیون تومان دیگر افزایش قیمت پیدا کرد و سرانجام به نرخ ۴۲۰ میلیون تومان رسید.

شاهین G با مدل ۱۴۰۳، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا و یکی از کم‌نوسان‌ترین محصولات داخلی این روزهای بازار به شمار می‌رود که طی هفته گذشته تنها رشد قیمت سه میلیون تومانی را ثبت کرده بود و این هفته با ۹ میلیون تومان دیگری که گران‌تر شد، به نرخ ۷۲۷ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای یکی از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که طی دو هفته پیش ۱۲ میلیون تومان گران‌تر شده بود، از ابتدای هفته جاری دو میلیون تومان دیگر افزایش قیمت داشت و به نرخ ۷۴۷ میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU۵ یکی از محصولات پر سر و صدای ایران خودرو است که با انتشار خبر توقف تولید آن از هفته پیش، با رشد باورنکردنی ۵۰ میلیون تومانی روبه رو شد و وارد کانال ۸۸۵ میلیون تومان شد.

قیمت خودروهای خارجی

قیمت خودروهای مونتاژی و وارداتی نیز در ثبات کامل به سر می‌برند.

جک J۴ آپشنال ارزان‌ترین خودرو مونتاژی کرمان‌موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه ۱۸ میلیون تومان ارزان‌تر شده و با نرخ ۸۰۲ میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X۲۲ پرو دنده‌ای یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس‌لیفت X۲۲ به شمار می‌رود که از ابتدای این هفته ۱۴ میلیون تومان ارزان‌تر شد و به نرخ ۹۴۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S۵ یکی از محبوب‌ترین محصولات کرمان موتور محسوب می‌شود. این کراس‌اوور نیز از ابتدای هفته اخیر افت پنج میلیون تومانی را ثبت کرده و با یک میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو پنج‌نفره یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن موتور است که با ۸۰ میلیون تومان رشد قیمتی که پیدا کرد به نرخ یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان رسید.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و هیچ اتفاقی، حتی نوسانات نرخ ارز و انتخابات ریاست جمهوری روی آن تأثیرگذار نیست. در حال حاضر انواع خودروهای وارداتی از جمله سوزوکی، تویوتا و هونگچی چینی با افت قیمت شدید در بازار روبه رو هستند و به نظر می‌رسد که قیمت‌های پایین‌تر را نیز تجربه خواهد کرد.

جعفری ادامه داد: بازار خودروهای مونتاژی هم وضعیت چندان جالبی ندارد و رکود این بازار، خصوصاً در خودروهای مونتاژی بالای دو میلیارد تومان به چشم می‌خورد. برخی از شرکت‌های مونتاژکار برای مقابله با این موضوع، طرح‌های فروش اقساطی راه‌اندازی کردند و این باعث می‌شود تا خودروهای مونتاژی با قیمت کمتر از دو میلیارد تومان نیز اختلاف چندانی از کارخانه تا بازار نداشته باشند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت خودرو
نظرات شما