تاریخ انتشار: ۰۶:۰۷ - ۲۵ دی ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
هاشم‌زایی گفت: وقتی دقیق می‌شویم می‌بینیم که برادر سه شهید، فرزند شهید، فرمانده سپاه و... هم ردصلاحیت شده‌اند و عده‌ای هم به‌دلیل اینکه فکر می‌کردند در مجلس کاره‌ای نبودند اصلاً ثبت‌نام نکردند. حال باید پرسید این روش و منش‌ها منجر به جذب حداکثری و رویش‌ها خواهد شد؟

رد صلاحیت ها

رویداد۲۴ محمد آیتی: پس از هفته‌ها بررسی، بالاخره نتیجه صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم مشخص شد. نکته حائزاهمیت، ردصلاحیت ۹۰ نفر از نمایندگان کنونی است در حالی که باید توجه داشت که پیش از آن، ۴۰ نفر از نمایندگان یا ثبت‌نام نکردند یا در ادامه انصراف دادند.

در شرایطی که بی‌اعتمادی در جامعه روز به روز در حال افزایش است و دیگر شاهد وحدت و همدلی توده‌های مردم به مانند سابق نیستیم به‌نظر می‌رسید که شورای نگهبان کمی انعطاف بیشتری در تایید صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی به خرج دهد تا شاید در بین این همه خبر بد و ناامیدکننده بارقه‌های امید زنده شود، موضوعی که به واقعیت تبدیل نشد.

در همین خصوص، عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده تهران به رویداد۲۴ گفت: من معتقدم در زمانی که کشور گرفتار یک جنگ سخت اقتصادی شده است و التهاب در بسیاری از حوزه‌ها موج می‌زند و کسی هم نمی‌تواند منکر آن شود باید تا حد قابل ملاحظه‌ای فضای اجتماعی را باز کرد.

وی افزود: مدیران ارشد نظام باید دست از مداخله در امور مردم و مخصوصاً جوانان بردارند. امروز نظارت‌ها شکل اشتباهی به خود گرفته است. متاسفانه عده‌ای به پوشش زنان، جوانان و حتی اینکه چه بخورند و نخورند و کجا بروند و کجا نروند هم کار دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: در این ماه‌های اخیر مکرراً در حال شنیدن خبر‌های ناامیدکننده و تاسف‌بار هستیم. یک روز و بدون هماهنگی بنزین گران می‌شود و به تبع آن در بسیاری از نقاط کشور ناآرامی رخ می‌دهد و یک روز دیگر می‌شنویم که سردار حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها به شهادت می‌رسد و در ادامه خبر می‌رسد که ۵۶ نفر در تشییع حاج قاسم در کرمان جان خود را از دست می‌دهند و بعد هم خبر غم‌انگیز شلیک اشتباهی موشک به هواپیمای مسافربری اوکراین مخابره می‌شود. همه این خبر‌ها و واکنش‌ها حکایت از این دارد که زیر پوست شهر آمادگی بروز التهابات بیشتر هم است.


بیشتر بخوانید: چقدر از اصلاح طلبان مجلس رد صلاحیت شدند؟ +جدول


این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم اظهار داشت: وقتی توسط آمریکا و هم‌پیمانانش محاصره اقتصادی شده‌ایم و بی‌اعتمادی هم در جامعه رشد پیدا کرده است تنها باید فضای اجتماعی را باز کرد تا بستر وحدت و همدلی برای اداره بهتر کشور مهیا شود. به‌طور مثال شهر شیراز یک شهر فرهنگی، توریستی و بین‌المللی است، اما می‌بینیم که در حوادث آبان‌ماه خرابی زیادی در آنجا به‌بار می‌آید، هرچند ریشه بسیاری از آن ناآرامی‌های مسائل اقتصادی است، ولی باید قبول کرد یکی از عمده دلایل نارضایتی مردم در آن منطقه تحت فشار قرار گرفتن در مسائل فرهنگی است.

عضو فراکسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها با اشاره به ردصلاحیت گسترده نامزد‌ها در انتخابات پیش رو گفت: امروز ردصلاحیت‌های کاندیدا‌های انتخابات هم موضوعی در این راستا است، یعنی می‌باید نوع نگاه و نظارت تغییر پیدا کند. وقتی دقیق می‌شویم می‌بینیم که برادر سه شهید، فرزند شهید، فرمانده سپاه و... هم ردصلاحیت شده‌اند و عده‌ای هم به‌دلیل اینکه فکر می‌کردند در مجلس کاره‌ای نبودند اصلاً ثبت‌نام نکردند. حال باید پرسید این روش و منش‌ها منجر به جذب حداکثری و رویش‌ها خواهد شد؟

وی یادآور شد: پیامبر اکرم با یک نفر شروع کرد و در ادامه یک امت را تحویل داد، اما امروز برعکس شده و می‌بینیم یک امت در حال ریزش به رسیدن به یک نفر است. دلیل رد بسیاری از نامزدها، عدم‌ التزام به اسلام عنوان شده است که واقعاً جای تعجب دارد. وقتی پیامبر مکه را فتح کرد گفت خانه ابوسفیان هم امن است در حالی که از ابوسفیان کسی دشمن‌تر نبود. همین رافت اسلامی بود که یک نفر را تبدیل به یک امت کرد و دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد.

هاشم‌زایی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریع‌تر فضای اجتماعی را باز کرد، گفت: تنها راه باقی‌مانده برای عبور از این وضعیت نامناسب ایجاد فضای باز اجتماعی است و شک ندارم در این صورت بسیاری از مشکلات اعم از مسائل اقتصادی و معیشتی مردم هم حل خواهد شد و اگر فضای اجتماعی مناسب به‌وجود نیاید حتی نمی‌توان برای آینده بهتر فکر کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من فکر می‌کردم با استقبالی که از تشییع حاج قاسم سلیمانی شد فضای وحدت و همدلی گسترش پیدا کند، اما متاسفانه عده‌ای با روندی که در پیش گرفتند طور دیگر عمل کردند و من به شخصه به تغییر رویه شورای نگهبان در برگشت از تصمیمشان امیدوار نیستم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
الحمد لله روز به روز بر عظمت، شوکت و سطح آگاهی و همراهی مردم افزوده می شود
بله برخی مفسدین که خود را یک ملت می دانند فکر میکنند اگر چرک وجودشان از تن جامعه پاک شود و نباشند دفع همه شده است
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
1
اگر امام الان زنده بود رد صلاحیت می شد
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
مگر مهم است ؟ چند نفر بمانند هم برای کسانی که حاضر به تغییر در ذهن و رویه خود نیستند کافی است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
بالاخره هر کس هنری دارد
سعید حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
.

حنای مجلسیان ( قهوه ای ..!!) رنگ است.
ضمنا
بوی کمپوست طبیعی میدهد..!!!


.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
اتفاقا باید درست و حسابی ها سر کار بیایند تا جامعه دوباره سر ذوغ بیاید
جد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
شورای نگهبان هم دارد گند می زند روشن به مردم بگو همه مردم ونخبگان با این رفتار به اضد انقلاب تبدبل می شوند یا مرک داربد افشا کن راست می گوئید تا فسار کم بشود ما که حزب الهی هیتیم با 70،مل ه جبهه همبه این روش داریم شک می کنیم
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
0
نماینده ای که مشکل دارد و حق وحقوق مردم را وجه مصاله خود می داند و با ان معامله می کند باید تایید شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: