تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۱/۰۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۹۴ دلار و ۶۳ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا
رویداد۲۴ به نقل از رویترز، در حالی که با تشدید بحران ویروس کرونا و افزایش محدودیت‌های کشوری در جای جای جهان که بر اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان سایه افکنده، سرمایه گذاران در حال نقد کردن دارایی‌های خود هستند، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۹۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه گذشته و به دلیل اقدامات محرک اقتصادی کشور‌های مختلف جهان ۳.۱ درصد افزایش یافته بود. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز ۰.۸ درصد افزایش داشت و به ۱۴۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفت: «نگرانی کلی این است که سرمایه گذاران برای جبران زیان‌های خود در بازار‌های بورس چه مقدار دیگر باید طلا بفروشند. این عامل روانی موجب تداوم فروش دارایی‌ها در بازار طلا شده است.»

وی افزود، با توجه به تداوم افزایش ارزش دلار، نگرانی دیگر این است که ممکن است بانک‌های مرکزی جهان برای خرید دلار اقدام به فروش ذخایر طلای خود کنند.

در حالی که کاهش بیشتر شاخص‌ها در بازار‌های بورس جهان و نگرانی‌ها در مورد کمبود نقدینگی به دلیل تشدید بحران موجب افزایش عطش سرمایه گذاران به نقد کردن دارایی هایشان شده، ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی به نزدیکی بالاترین رقم ۳ سال گذشته رسید.

در حالی که بالا گرفتن موجب قرنطینه در کشور‌های مختلف موجب بی اثر شدن تلاش‌های سیاستگذاران پولی برای جلوگیری از بروز رکود اقتصادی شده، ارزش سهام در بازار‌های آسیایی امروز سقوط کرد.

فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی مهم جهان به منظور جلوگیری از عمیق‌تر شدن بحران همچنان در تلاش اند تا بسته‌های محرک اقتصادی اضطراری را به اقتصاد‌های خود تزریق کنند.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: