تعیین تکلیف ۳ قلم داروی کرونا/ وضعیت پلاسما درمانی | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:
معاون درمان وزارت بهداشت، از تدوین نسخه هفتم دستورالعمل درمان ویروس کرونا خبر داد و گفت: تحقیقات درباره اثربخشی «پلاسما درمانی» در بهبود کووید ۱۹ هم در حال انجام است.
تعیین تکلیف ۳ قلم داروی کرونا/ وضعیت پلاسما درمانی
رویداد۲۴ قاسم جان بابایی، روز سه شنبه در نشست کمیته عملی کووید ۱۹ که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، گفت: تحقیقات متعددی درباره عوارض ابتلا به کووید ۱۹ انجام شده که نتایج یافته‌ها در نسخه هفتم دستورالعمل جدید درمان کرونا تدوین می‌شود.

وی افزود: دارو‌های مصرفی در بهبود علائم بیماری کرونا در دست بررسی است و تکلیف «فاویپیراویر» مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به دارو‌های قبلی ندارد.
بیشتر بخوانید: تأثیر پلاسمادرمانی در پیشگیری و درمان کرونا
پلاسما درمانی، روشی قطعی برای درمان ویروس کرونا
جان بابایی گفت: در مورد داروی «رمدسیویر» هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم و بررسی‌ها در حال انجام است. در مورد تاثیر داروی «کلروکین» در بهبود کووید ۱۹ نیز تحقیقاتی انجام شده که از نتایج آن در پروتکل جدید درمان کووید ۱۹ استفاده می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تحقیقات درباره اثربخشی «پلاسما درمانی» در بهبود کووید ۱۹ هم در حال انجام است، افزود: نتایج این روش بر روی ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: