سردرگمی مردم باافزایش قیمت خودرو در بازار! | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که افزایش قیمت در حوزه بازار خودرو مردم را سردرگم کرده است.

افزایش قیمت خودرو در بازار!

رویداد۲۴ مصطفی رضاحسینی قطب آبادی با اشاره به وضعیت بازار خودرو گفت: به اعتقاد من ما در حوزه قانونگذاری چیزی کم نداریم بلکه مشکل ما در اجرا و نظارت است. مگر می‌شود در یک کشور دو واحد خودروسازی دولتی وجود داشته باشند که هر کاری می‌خواهند انجام دهند؟ آن هم در شرایطی که شرکت‌های خودروسازی خصوصی هم وجود دارند که مردم از آن‌ها خودرو می‌خرند و اعتراضی ندارند.

وی با اشاره به این که افزایش قیمت خودرو عمدتا مربوط به دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا است تصریح کرد: احتمالا مدیران این شرکت‌ها توان مدیریت ندارند که بهتر است پست و مقام را رها کنند؛ البته تحولات بسیاری در حوزه‌های مدیریتی هم از ضعف‌های ماست. تغییرات سیاسی دولت‌ها گاهی باعث می‌شود افراد توانمند کنار گذاشته شوند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گاهی یک شرکت خودروسازی اعلام می‌کند خط تولید فلان خودرو تعطیل شده، اما فردا می‌بینید خودرویی با همان برند و مدل از آن خودروسازی بیرون آمده است. به نظر می‌رسد نظارت بیشتر در این زمینه چیزی است که ما به آن احتیاج داریم.


بیشتر بخوانید: متقاضیان خرید خودرو بخوانند


این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که افزایش قیمت خودرو مردم را سردرگم کرده است تاکید کرد: ما بسیاری از امور را در خارج از مرز‌ها هدایت می‌کنیم، هواپیما، پهپاد و موشک نقطه زن می‌سازیم. آیا تکنولوژی خودرو سخت‌تر از این است که هر روز شاهد خودروی بی کیفیت‌تر و آشفتگی بازار هستیم؟

رضاحسینی با بیان این که بهتر بود از پول‌های جذب شده به بازار بورس در بخش تولید و زیربنایی استفاده می‌شد گفت: متاسفانه نقدیندگی مردم گاهی به سمت بورس گاهی خودرو یا ارز، سکه یا ملک هدایت می‌شود و مردم هم اسیر این بازی‌ها می‌شوند و در نتیجه هر روز دادگاه‌ها و پاسگاه‌ها پر از مالباختگان و شاکیان است. در حالی که باید برای مدیریت این نقدیندگی اقدام مشخصی انجام شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
0
1
ایران خودرو سال 98اقدام به ثبت نام نمود و زمان تحویل را هم آذر 1400تعیین کرده اما 15 روز بعد نیز ثبت نام جدید خود را انجام و تحویل آنها را در سال 99 واگذار کرد آیا این کار منطقی است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
0
0
ای خدا از ثبت نام فقط کاغذ های ثبت نام که از کافی نت میگیریم نصیب من مشه تا به الان هنوز اسمم در نیامده
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: