تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ با اشاره به مصوبات این کمیسیون گفت: اعضای کمیسیون مصوب کردند که سقف پرداختی حداکثری حقوق در دولت برای سال آینده ۳۳ میلیون تومان باشد.

سقف حقوق و دستمزد مدیران

رویداد۲۴ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: اعضای کمیسیون مصوب کردند که سقف پرداختی حداکثری حقوق در دولت برای سال آینده ۳۳ میلیون تومان باشد.

وی افزود: شورای حقوق و دستمزد در دولت مصوب کرده بود که سقف پرداختی حقوق حداکثری ۲۱ برابر حداقل حقوق یک کارمند باشد که میزان آن ۴۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: طبق گزارشاتی که در صحن کمیسیون ارائه شد ما پرداختی‌هایی بالای ۳۳ میلیون در مواردی داشته‌ایم به عنوان مثال رئیس اداره گاز یک شهرستان ۴۵ میلیون تومان، رئیس یک دانشگاه ۶۷ میلیون تومان و مدیران یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت ۵۰ میلیون تومان حقوق ماهانه داشته‌اند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند چنانچه دولت قانون برنامه ششم را درباره راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و دستمزد و ثبت حقوق مدیران در این سامانه را اجرا نکند اجازه پرداخت حقوق مدیران را ندارد.


بیشتر بخوانید: ۹۵ درصد کارگران زیر خط فقر/ حقوق ۲ میلیونی با خط فقر۱۰ میلیونی همخوانی ندارد


وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق چنانچه دولت در سال آینده اقدام به ثبت حقوق مدیران در این سامانه نکند هرگونه برداشت از بیت‌المال برای پرداخت حقوق مدیران جرم محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند که برای تکمیل ساختمان‌های کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها یک درصد از اعتبارات تملک دارایی عمرانی شهرستان‌ها برای این منظور هزینه شود.

مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن مجلس و تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
احسان معتمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
0
1
تشکر میکنم از دولت بخاطر اینکه حقوق نفت مدیران از پول بیت المال را 60میلیون کرده است و چون در دهه نود هستیم اگر لطف کنید آنرا 90میلیون تومان کند خیلی بهتر است تا بچه ها عشق کنند جوج بزنند کباب سفر خارج ازدواج مجدد
اگر اینکار را نکنید دوستان گفته اند ناچار ما چون قدرت را در دست داریم تمام اموال بیت المال را در روز روشن پیش چشم خاله کوکب همه را می دزدیدم مقصر هم ترامپ است بخاطر تحریم ریکا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: