افتتاح خط تولید فیلتر خودرو در سایپاخزر | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
خط تولید انواع فیلتر‌های خودرو در شرکت سایپاخزر با حضور معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران- ایدرو- و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به بهره برداری رسید.

افتتاح خط تولید فیلتر خودرو در سایپاخزر

رویداد۲۴ به گزارش سایپانیوز، این خط تولید که در شهرستان قائم شهر واقع شده است در فاز نخست فیلترهوا و سوخت خودرو را تولید می‌کند و تولید فیلتر‌های کابین و روغن را نیز در فاز‌های توسعه‌ای در دستور کار خود دارد.

خط تولید انواع فیلتر‌های خودرو در فضایی بالغ بر ۶۸۰۰ متر ایجاد شده و ظرفیت تولید سالانه سه میلیون فیلتر را دارد و شرکت‌های سایپایدک، مگاموتور و سازه گستر به عنوان مشتریان اصلی این شرکت به شمار می‌روند و این کارخانه منبع اصلی تولید و تامین فیلتر‌های مورد نیاز برای تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا خواهد بود.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این کارخانه اسفندماه سال ۹۹ با دستور سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا عملیاتی شد و خط تولید آن روز پنجشنبه –نهم اردیبهشت- با حضور محسن صالحی نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش، نمایندگان مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صمت استان مازندران، فرماندار قائم شهر و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا به بهره برداری رسید.

خط تولید انواع فیلتر خودرو در شرکت سایپاخزر در فاز نخست برای ۱۲۰ نفر شغل ایجاد کرده و قابلیت اشتغال زائی برای ۵۰ نفر دیگر در سه شیفت کاری را دارد.

رئیس ایدرو در نشست بررسی مسائل واحد‌های بازدید شده تاکید کرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای ارتقای کمی و کیفی این واحد‌ها آماده حمایت و پشتیبانی‌های تخصصی است.

بر پایه مصوبات این نشست مقرر شد ساز و کار‌های کارشناسی نحوه تسریع و عملیاتی سازی این حمایت‌ها در برنامه زمانی مشخص، با تعامل طرفین نهایی و تدوین شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: