تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

فارغ ز غوغای جهان/ دستور کار مجلس انقلابی در زمان اعتراضات خوزستان چیست؟

یک هفته از اعتراضات مردم خوزستان می‌گذرد و مردم، کارشناسان و مسئولان هر یک به نحوی سهم خود در این ماجرا را دید و درباره آن صحبت کرد. مردم مطالبه‌گری کردند و مسئولان دستور بررسی صادر کردند. در مجلس یازدهم اما خبری نیست. فیلترینگ گویا از بی‌آبی مردم در دمای ۵۰ درجه خوزستان مهمتر است!

مجلس یازدهم

رویداد۲۴ روزها همه از خوزستان می‌گویند؛ اعتراضات گسترده در این استان به دلیل بی آبی و بی برقی در سطح جهان بازتاب داشته و در رسانه ها و شبکه‌های مجازی ابعاد مختلف، علل و شرایط کنونی مردم خوزستان به بحث و بررسی گذاشته شده است. از سوی دیگر، شاهد ابراز همدردی مرم استان‌های مختلف با مردم خوزستان هستیم و بسیاری از گروه‌های خیریه و افراد شناخته شده تلاش کردند تا با همراهی مردم بتوانند گره از کار این مردم باز کنند.

در این شرایط حدس می‌زنید در مجلس شورای اسلامی چه خبر است؟ دغدغه مردم چقدر دغدغه نمایندگان است؟ در پارلمان برخلاف خیابان‌های خوزستان، گویا همه چیز آرام است و اتفاق خاصی در کشور رخ نداده است. نمایندگان مجلس انقلابی کماکان به زهم خود به مهمترین مسائل روز کشور! از جمله فیلترینگ و محدود کردن شبکه‌های اجتماعی فکر و رسیدگی می‌کنند و به جز یک یا دو تذکر هیچ یک از نمایندگان صدای مردم خوزستان نشدند و هیچ طرح و یا دستوری برای رسیدگی به امور خوزستان تصویب نشد.


بیشتر بخوانید:تیر نزنید، ما مسالمت آمیزیم!/ معترضان خوزستانی چه می‌گویند؟


وضعیت مجلس آنقدر عجیب است که حتی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی به جای اینکه از تریبون و فضای مجلس برای رسیدگی به بحران خوزستان استفاده کند، سوالی در خصوص علت ولنگاری بیش از حد و تبلیغ ناهنجاری‌های اجتماعی در شبکه خانگی پرسیده بود. اتفاقی که انتقاد و نگرانی مردم این استان را در پی داشت. در این گزارش به دستور جلسات مجلس در یک هفته گذشته و هفته آینده نگاهی می‌اندازیم:

اعتراضات خوزستان

در اقدامی عجیب، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس یازدهم و سخنگوی کمیسیون اقتصادی، برای طرح ساماندهی ساخت و ساز در محدوده حریم روستاها و مقابله با زمین خواری در هفته آینده درخواست «دوفوریت» کرده است. به نظر می‌رسد نمانیدگان هنوز درک صحیحی از میزان اهمیت موضوعات کشور ندارند.

موضوعات مورد بحث از 4 تا 6 مرداد ماه یعنی هفته آینده نیز به شرح زیر است، این موضوعات با موضوعات داخلی کمیسیون‌های متفاوت است، اما با نگاهی اجمالی به برنامه داخلی کمیسیون‌ها میبینیم که هیچ یک از آنها تصمیمی برای بررسی موضوع بحرانی خوزستان ندارند. 

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
0
0
همانطور که گفتید این مجلس بی سواد ترین و کم دانش ترین مجلس است و اصلا درکی از موضوعات کشوری ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
0
0
چرا تعجب می کنید! مجلس فرهیخته یعنی همین!
بهمن آریا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
0
0
ایناکه بدون رای مردم رفتن مجلس،نماینده ی مردم نیستن.
نظرات شما
پیشخوان