تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

ادعای کوثری درباره مذاکرات برجامی و مجلس نهم/ آیا اصولگرایان از مذاکره می‌ترسند؟

نماینده تهران در مجلس گفت: در مجلس نهم مخالفان برجام نظرشان مخالفت با اصل مذاکره نبود بلکه معتقد بودند برجام اگر مذاکره است باید نتیجه بخش باشد و نتیجه آن فقط به نفع آمریکا و ۱+۴ رقم نخورد، کسی از مذاکره نمی‌ترسد.

ادعای کوثری درباره مذاکرات برجامی و مجلس نهم/ آیا اصولگرایان از مذاکره می‌ترسند؟

رویداد۲۴ اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس، در پاسخ به این سوال که برخی مخالفان برجام اکنون در موافقت با برجام اظهاراتی را بیان می‌کنند نظر شما در خصوص این تغییر موضع چیست، گفت: در مجلس نهم مخالفان برجام نظرشان مخالفت با اصل مذاکره نبود بلکه معتقد بودند برجام اگر مذاکره است باید نتیجه بخش باشد و نتیجه آن فقط به نفع آمریکا و ۱+۴ رقم نخورد، کسی از مذاکره نمی‌ترسد، از همان ابتدا گفتیم که حمایت از آمریکا اشتباه است. اروپایی‌ها توقع دارند تا هرچه می‌گویند ایران بپذیرد. همان موقع در مجلس وقت هم به تیم مذاکره کننده گوشزد کردیم که اشتباه است یکدفعه برجام را عملی کنند، ایران یک گام بردارد و بگذارند آن‌ها هم یک گام بردارند.

به گزارش برنا، او ادامه داد: هر وقت که طرفین مقابل انصاف به خرج دهند آن وقت می‌توان امیدی به برجام داشت، برجام دو، سه و چهار را مطرح نکنند. راه برای مذاکره بعدی باز است، اما اگر بخواهند شروطی را در زمینه موشکی، منطقه ای، حقوق بشر بگذارند نمی‌پذیریم. مذاکره می‌کنیم تا نتیجه بگیریم نه اینکه مذاکره کنیم برای مذاکره، این روند قابل قبول نیست.


بیشتر بخوانید: تیم مخفی علیه برجام/ تندروهای واشنگتن در وزارت خارجه آمریکا چه می‌کنند؟


کوثری بیان کرد: هیچ گاه کسی مخالف مذاکره نبوده است، حضرت آقا هم فرمودند که ما از مذاکره ترس نداریم منتها اصل این است که مذاکرات باید عینا عملی شود. در مجلس نهم که بازدید از فردو داشتیم، تمام دستگاه‌های سانتریفیوژ را جمع کرده بودند در خنداب اراک نیز به همین صورت.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اکنون هم آقای رئیسی می‌گوید که مذاکره باید تضمین داشته باشد، اگر تضمین نباشد ما به راه خودمان ادامه می‌دهیم آن‌ها هم دنبال ما بدوند، ما که از کسی باکی نداریم. آمریکایی‌ها تخلف کردند و خودشان خلف وعده کردند. ایران آمادگی مذاکره را دارد در صورتی که مذاکره مشخص باشد و در چارچوب همین برجام صورت بگیرد نه برجام‌های دیگر؛ ما برجام‌های دیگری نداریم.

منبع: برنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: برجام ، اصولگرایان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
0
1
شماها که نه می ترسید علم و دانش را هم دارید پس چرا معطلید!؟
نظرات شما