تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰
طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که ولایت پنجشیر را به صورت کامل تصرف کرده است. جنگ در این ولایت، تحت رهبری احمد مسعود رهبر جبهه پنجشیر برای هفت شبانه روز ادامه یافت. در حال حاضر از سرنوشت احمد مسعود و سایر اعضای جبهه گزارشی در دست نیست.

برادر احمدشاه مسعود: پنجشیر سقوط نکرده است
رویداد۲۴ احمد، ولی مسعود، برادر فرمانده سابق جبهه مقاومت افغانستان مدعی شد که پنجشیر به صورت کامل سقوط نکرده است.

 «احمد، ولی مسعود»، برادر احمدشاه مسعود فرمانده سابق جبهه مقاومت افغانستان مدعی شد که پنجشیر به صورت کامل سقوط نکرده است.

مسعود که روز گذشته (سه شنبه) در نشستی در سوئیس سخنرانی می‌کرد، افزود: جبهه پنجشیر برای جنگ آمادگی کامل دارد و طالبان نباید فکر کند که، چون جاده‌ها را گرفته، کل پنجشیر را تصرف کردند، هزاران نیروی محلی در دره پنجشیر حضور داشته و آمادگی حمله را دارند.

طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که ولایت پنجشیر را به صورت کامل تصرف کرده است.

جنگ در این ولایت، تحت رهبری احمد مسعود رهبر جبهه پنجشیر برای هفت شبانه روز ادامه یافت. در حال حاضر از سرنوشت احمد مسعود و سایر اعضای جبهه گزارشی در دست نیست.


بیشتر بخوانید: پیام رهبر طالبان به کشورهای جهان: از خاک افغانستان برضد هیچ کشوری استفاده نمی‌شود


روز گذشته «ادیب فهیم» فرزند «محمد قسیم فهیم» از فرماندهان و مجاهدان ارشد افغانستان به تحولات پنجشیر واکنش نشان داد.

وی در توئیتی نوشت: «در دو روز گذشته، در پنجشیر تعداد بیشماری از افراد غیرنظامی به‌شهادت رسیدند. تعدادی از برادران سنگ دشمنی گذاشته و جنگ را شعله‌ور ساختند، روزهاست بیرون از کشور تشریف دارند، ولی هنوز مردم را به جنگ و قیام تشویق می‌کنند. آیا بس نیست؟ تا چه زمانی مردم قربانی شما شوند؟ فراموش نکنید که مسئولیت شما در قبال حالت پیش آمده کمتر از دیگران نیست. شرم تان باد.»

این در حالی است که پیش از این برخی منابع از خروج امرالله صالح و احمد مسعود از افغانستان خبر داد بودند.

در همین حال یکی از نزدیکان احمد مسعود گفت که پس از تحولات دو شب گذشته پنجشیر احمد مسعود به مکانی دورتر از پنجشیر، اما داخل خاک افغانستان منتقل شده است.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: