تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰

سفر وزیر خارجه طالبان به ترکیه

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت، هیات طالبان به رهبری وزیر امور خارجه افغانستان امروز (پنجشنبه) در ترکیه با مولود چاووش اوغلو مذاکره خواهد کرد.

سفر وزیر خارجه طالبان به ترکیه

رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری رویترز، ترکیه پس از خروج کشور‌های غربی به دنبال تسلط طالبان، سفارتخانه خودش را در افغانستان حفظ کرد و از دیگر کشور‌ها خواست تا تعاملات را افزایش دهند. همزمان ترکیه اعلام کرد تنها در صورتی با طالبان همکاری کامل خواهد داشت که آن‌ها یک دولت فراگیرتر تشکیل دهند.

عبدالقادر بلخی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان در پیامی توییتری گفت که امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه و دیگر مقامات در خصوص کمک‌ها، آوارگان، انتقال هوایی و تجارت در آنکارا به رایزنی می‌پردازند.

منابع دیپلماتیک ترکیه، این مذاکرات هماهنگ‌شده با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه را تایید کردند، اما جزئیات بیشتری ندادند. ترکیه برای کمک به عملیاتی کردن فرودگاه کابل و گشایش دوباره آن به روی سفر‌های خارجی با قطر همکاری داشت.

روز دوشنبه وزیر خارجه طالبان از جهان خواست تا روابط حسنه برقرار شود، اما خودش از ارائه تعهد در زمینه مسائل انسانی که جزو نگرانی‌های مهم جامعه بین‌المللی است، خودداری کرد. این سفر همچنین یک روز پس از آن انجام می‌شود که چاووش اوغلو به خبرنگاران گفت که او و وزرایی از دیگر کشور‌ها قصد دارند برای مذاکره با طالبان راهی کابل شوند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: طالبان ، تزکیه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: