تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰

وضعیت توسعه اینترنت اپراتور‌های موبایل در تابستان ۱۴۰۰

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به تازگی گزارشی از وضعیت توسعه اینترنت اپراتور‌های تلفن همراه رایج در کشور را در سه ماهه دوم از سال ۱۴۰۰ منتشر کرده است.

وضعیت توسعه اینترنت اپراتور‌های موبایل در تابستان ۱۴۰۰

رویداد۲۴بر اساس این گزارش، تعداد مشترکین اینترنت همراه شرکت همراه اول، حدود ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار سیم‌کارت، تعداد مشترکین اینترنت همراه ایرانسل، حدود ۳۸ میلیون و ۱۰۰ هزار سیم‌کارت و در نهایت تعداد مشترکین اینترنت همراه رایتل، حدود ۴ میلیون سیم‌کارت است.

در بررسی تک به تک اپراتور‌ها می‌توان گفت که از ۴۸ میلیون مشترک اینترنت همراه اول، حدود ۳۸ میلیون سیم‌کارت ۴G و حدود ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سیم‌کارت ۳G هستند. در واقع می‌توان نتیجه گرفت که تعداد مشترکین اینترنت ۴G همراه اول برابر با کل تعداد مشترکین اینترنت ایرانسل است!

همچنین در رابطه با مشترکین اینترنت ایرانسل، حدود ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک اینترنت ۴G و حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار سیم‌کارت، مشترک اینترنت ۳G هستند؛ و در نهایت در رابطه با مشترکین اینترنت رایتل، حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشترک ۴G و حدود ۷۰۰ هزار نفر مشترک ۳G هستند.

وضعیت توسعه اینترنت اپراتور‌های موبایل در تابستان ۱۴۰۰

در مجموع مشترکین اینترنت همراه تمام اپراتور‌های تلفن همراه که در کشور ما فعالیت دارند، حدود ۹۰ میلیون سیم‌کارت است که حدود ۷۴ میلیون سیم‌کارت ۴G و ۱۶ میلیون سیم‌کارت ۳G موجود است.

در مقایسه با گزارش مشابهی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که آمار‌های سه ماهه بهار ۱۴۰۰ را ارائه داده بود، تعداد مشترکان هر سه اپراتور تلفن همراه رایج کشور، در فصل تابستان نسبت به بهار، افزایش یافته است.

بر اساس آمارها، در سه ماهه تابستان امسال، همراه اول با رشد ۱۷ درصدی، ایرانسل با رشد ۳ درصدی و رایتل با رشد ۳ دهم درصدی در زمینه تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت مواجه شده است. یعنی در مجموع می‌توان همراه اول را یکه‌تاز اینترنت همراه در ایران دانست که توانسته با رشدی بسیار زیاد، وضعیت خودش را بهبود بخشد.

خبر های مرتبط
نظرات شما