تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

سیگنال مثبت برجام به بازار دلار/ افت قیمت در راه است؟

برخی از از معامله گران بازار دلار با توجه به پالس‌های مثبت از مقر مذاکرات وین معتقدند که احتمال افت قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه وجود دارد.

سیگنال مثبت برجام به بازار دلار/ افت قیمت در راه است؟

رویداد۲۴ بازار ارز تهران روز گذشته شاهد افزایش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی دیروز توانست ۳۰۰ تومان بالا برود و با ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان معامله شود. قیمت درهم نیز روز گذشته همزمان با رشد قیمت دلار وارد فاز صعودی شد.

پالس‌های مثبت برجامی

فضای بازار ارز تهران این روز‌ها پر از اخبار مثبت برجامی است و طرف‌های مذاکره کننده از رسیدن مذاکرات هسته‌ای به مرحله نهایی سخن گفته اند. روز گذشته در همین راستا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود در مسیر مذاکرات گشایش‌هایی اتفاق افتاده و برجام به ایستگاه پایانی رسیده است.

در کنار این خبر روز گذشته یک ادعای جدید درباره مذاکرات توجه‌ها را به خود جلب کرد. روزنامه الاخبار از احتمال آزاد سازی بخشی از دارایی‌های مسدود شده ایران در خارج از کشور و همچنین آزادی زندانیان آمریکایی دو تابعیتی در ایران خبر داده بود.

پیش بینی معامله گران از قیمت دلار

برخی از از معامله گران بازار دلار با توجه به پالس‌های مثبت از مقر مذاکرات وین معتقدند که احتمال افت قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه وجود دارد؛ به عقیده آن‌ها در صورتی که اخبار قطعی تری از برجام مخابره شود قیمت دلار به سمت ۲۶ هزار و ۲۰۰ و در نهایت ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت خواهد کرد. البته عده‌ای دیگر از بازیگران دلاری می‌گویند که ظرفیت کاهش قیمت دلار توسط اخبار برجام تکمیل شده و در صورت توافق هم نباید انتظار کاهش قیمت دلار به زیر کانال ۲۵ هزار تومان را داشت.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی ۷ هزار و ۲۲۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی دیروز ۱۰ تومان افت را نشان می‌دهد؛ بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم نزولی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی سه شنبه شب ۵۰ تومان افت کرده بود. در معاملات پشت خطی سه شنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی ۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان قرار داشت؛ بنابراین معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ را نزولی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات دیشب با ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد که نسبت به قیمت سه شنبه شب ۱۵۰ تومان بالا رفته بود. سه شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن بر مدار صعود قرار می‌گیرد.

منبع: اقتصاد نیوز

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما