تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱

صعود ۱۵ هزار واحدی شاخص در بورس

بورس در معاملات ۹ آبان ماه ۱۴۰۱ با رشد ۱۵۳۶۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۳۳ واحدی قرار گرفت.

دلیل ریزش بورس

رویداد۲۴ براساس گمانه زنی‌ها حدود ۷۰ درصد بی‌اعتمادی سهامداران به بورس حاصل بلاتکلیفی موضوعات سیاسی کشور در مورد نتیجه مذاکرات و بلاتکلیفی برجام است و شاید بتوان گفت ۳۰ درصد آن حاصل مدیریت اشتباه مسئولان در این بازار است.

بورس معاملات سومین روز هفته را با رشد آغاز کرد و در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۳ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، شستا، فولاد، فملی و تاپیکو با تاثیرات مثبت و منفی موجب رشد نسبی شاخص کل شدند. طبق نظر کارشناسان بورس در حال حاضر شاخص کل در محدوده حساسی قرار گرفته است و عملاً به محدوده حمایتی معتبر خود نفوذ کرده است و ادامه این روند اصلاحی می تواند به معنای شکست این محدوده حمایتی تلقی شود.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد ولی در ادامه  روند رشد بیشتر شد تا با افزایش ۴۵۷۴ واحدی به ۳۶۰ هزار و ۸۱۶ واحد رضایت دهد.

 

شاخص-کل

 
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۱۵ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۴۷,۱۲۲,۰۸۸.۷۵۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۲۷,۲۳۲.۸۹۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۵.۹۸۹ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز آریا، زاگرس، مارون، ددانا، فرابورس، شبصیر و بجهرم هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
نظرات شما