تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
رویداد ۲۴ گزارش می‌دهد؛

معرفی داستان رئالیتی شو ارتش سری

سریال ارتش سری به کارگردانی سعید ابوطالب در سال ۱۴۰۱ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ایران و در ژانر رئالیتی شو و گیم شو می‌باشد، که داستان فرضی آن برگرفته از سریال پرطرفداری است به همین نام با موضوع وقایع جنگ جهانی دوم، در ادامه این مقاله با رویداد ۲۴ همراه باشید تا با داستان، بازیگران و ... این رئالیتی شو بیشتر آشنا شوید.

دانلود رئالیتی شو ارتش سری

رویداد۲۴ مهدی توفیقی: سریال «ارتش سری»، یک بازی گروهی استدلالی و استنتاجی است که داستان آن الهام گرفته شده از سریال پر طرفدار ارتش سری است، با موضوع وقایع جنگ جهانی دوم: نبردی میان پارتیزان‌ها و ارتش آلمان نازی برای نجات خلبان ها. داستان این سناریو از این قرار است: در خلال جنگ‌جهانی دوم، ده نفر از بازیگران در نقش‌های متفاوت پارتیزان، سرهنگ کسلر، گشتاپو، خلبان، راینهارد و. در کافه کاندید واقع در بلژیک ۱۹۴۵ جمع می‌شوند تا یک بازی واقعی و رئال را انجام دهند.
همچنین رئالیتی شو «ارتش سری» هر یکشنبه ساعت ۸ صبح از پلتفرم فیلیمو پخش می‌شود.

آموزش روش بازی ارتش سری

چه افرادی در بازی ارتش سری حضور دارند؟

قبل از آموزش روش بازی ارتش سری، این موارد را بدانید خوب است.

  1. حداقل افراد لازم: ۱۰ نفر
  2. تعداد گروه‌ها: ۳ گروه شامل؛ گشتاپو / پارتیزان / مشتری کافه
  3. گرداننده: یک نفر + دستیار
  4. تعداد نقش‌ها: ۵ نقش اصلی / ۵ نقش فرعی

به گزارش رویداد ۲۴؛ گرداننده بازی ارتش سری کارت‌های نقش‌های مختلف را میان بازیکن‌ها که ۱۰ نفر هستند تقسیم می‌کند. ۳ نفر پارتیزان هستند که یک نفر آن‌ها فرمانده گروه نجات است و کرتیس نام دارد. کرتیس می‌تواند در ابتدای بازی ۳ نقش سرهنگ کسلر و دکتر پاسکال و خلبان را ببیند، اما نمی‌داند از میان آن ۳ نفر کسلر کدام یکی است. ۲ یار دیگر گروه نجات نیز در طول بازی سعی می‌کنند به پارتیزان‌ها کمک کنند. دکتر پاسکال و خلبان ۲ نقش مستقلی هستند که همراه گروه پارتیزان‌ها با گشتاپو‌ها مبارزه می‌کنند.

در گروه گشتاپو ۳ نفر حضور دارند. سرهنگ کسلر که می‌تواند در طول بازی نقش خودش را در اتاق گفتگو دروغ بگوید و حفاظ امن برای تیر خوردن دارد. دیگر گشتاپو‌های بازی یک نفر با نام راینهارت بازی می‌کند و دیگری گشتاپو ساده است که به پنهان ماندن سرهنگ کسلر کمک می‌کنند. راینهارت قابلیت این را دارد که وقتی یکی از یارانش از بازی بیرون رفته است یکی از مشتری‌ها را حدس بزند و اگر حدسش درست باشد مشتری به گروه گشتاپو‌ها می‌پیوندد. در شب معارفه سرهنگ کسلر نمی‌تواند یاران خود را ببیند، اما دو گشتاپو دیگر می‌توانند همدیگر را شناسایی کنند.

دو نفر دیگر بازی مشتری‌های بازی هستند که در زمان ۶ فرصت اتاق گفتگو می‌توانند با خرید اسلحه در یکی از دو گروه عضو شوند و با شلیک روزانه یا شبانه یکی از افراد داخل هر دو گروه گشتاپو‌ها و پارتیزان‌ها را از بازی بیرون کند. تمایل مشتری‌ها البته بیشتر همراهی با گروه پارتیزان‌ها است.

در اتاق گفتگو چه می‌گذرد؟

برای آنکه معما‌های بازی ارتش سری حل شود بازیکن‌ها حق دارند از فرصت گفت‌وگوی ۲ نفره استفاده کنند و به هر بازیکنی که شک دارند دعوت کنند تا به اتاق گفت‌وگوی مخفی رفته و از آن بازیکن نقشش را بپرسد. بازیکن مقابل باید راستگو باشد و نقشش را بگوید مگر در ۲ حالت. یا خلبان باشد یا سرهنگ کسلر. ضمن اینکه فردی که دعوت‌کننده است می‌تواند به دعوت شونده نقش‌اش را دروغ بگوید.

اگر بازیکن‌ها در اتاق گفتگو به هم اعتماد کنند می‌توانند نقش‌شان را به یکدیگر بگویند تا با هم در یک گروه به مبارزه ادامه دهند. مثلا اگر کرتیس به یارش اعتماد کند نقشش را لو می‌دهد و از سربازان عادی گروه نجات می‌خواهد که با او همکاری کنند. این در صورتی است که این اعتماد میان آن‌ها شکل بگیرد وگرنه لو دادن نقش برایشان خیلی خطرناک می‌شود و بازیکن‌ها می‌توانند بگویند گشتاپو هستند یا پارتیزان.
در طول زمان گفتگو گرداننده به روند حرف‌ها نظارت می‌کند و در این مدت دستیار گرداننده که کافه را نیز می‌گرداند مراقب رفتار‌های دیگر بازیکن‌ها است.

بعد از آنکه گفتگو تمام شد دو بازیکنی که به اتاق گفت‌وگوی خصوصی رفتند حق ندارند در طول روزی که بازی می‌کنند درباره نتایج گفتگو حرفی بزنند و باید منتظر باشند تا شب شده و رای‌گیری انجام شود و در روز بعد محتوای گفتگو را افشا کنند.

چه زمانی می‌توانند از اسلحه استفاده کنند؟

بازیکن‌ها در طول روز حق دارند اگر به کسی شک دارند شلیک کنند. شلیک با اجازه گرداننده و تایید او انجام می‌گیرد. اگر شلیک تایید شود همه بازیکن‌ها به حالت اضطرار می‌روند و بازیکنی که تیر خورده است می‌تواند وصیت کند.

اگر بازیکنی که تیر خورده است نقش دکتر پاسکال را درست حدس بزند در بازی می‌ماند و اگر درست حدس نزند باید اقبالش بلند باشد که دکتر پاسکال او را در بازی نگه دارد و او را مداوا کند. سرهنگ کسلر و خلبان اگر در طول بازی تیر بخورند یک جلیقه نجات دارند و با اولین شلیک از بازی بیرون نمی‌روند.

اعلام وضعیت اضطرار به چه معناست؟

اگر در طول روز و در خلال گفتگو‌ها گروه گشتاپو‌ها و پارتیزان‌ها به نتیجه‌ای برای شلیک نرسیدند گرداننده بازی اعلام وضعیت اضطراری می‌کند و بازیکن‌ها با زدن ماسک به شب می‌روند. در شب به صورت چشم بسته رای گیری می‌شود تا اگر بازیکنی جزو گروه گشتاپو‌ها باشد از بازی بیرون برود. تعداد رای‌هایی که برای خروج یک بازیکن نیاز است نصف بعلاوه یک است. اگر این تعداد رای برای خروج یک بازیکن وجود نداشت ادامه گفتگو‌ها در روز‌های بعد ادامه پیدا می‌کند.


بیشتر بخوانید:  معرفی داستان و بازیگران رئالیتی شو پدر خواننده


اگر در طول شب ۲ نفر به یک اندازه رای بالا برای خروج بیاورند هیچ کدام به بیرون نمی‌روند و بازی با همان تعداد در روز بعد ادامه پیدا می‌کند.

تکلیف استعلام‌های مسابقه ارتش سری چه می‌شود؟

بعد از آنکه ۲ بازیکن از بازی بیرون بروند (یا با شلیک مستقیم یا با رای گیری) گرداننده می‌تواند استعلام بازیکن‌های بیرون رفته را اعلام کند. هم گروهی که بازیکن به آن تعلق دارد گفته می‌شود و هم تعداد اسلحه‌هایی که در بازی مانده و بازیکن‌ها می‌توانند از آن برای شلیک استفاده کنند. گرداننده همچنین می‌تواند در استعلام تعداد گفتگو‌های باقیمانده در روز‌های بعد را برای تصمیم‌گیری اعضا اعلام کند.

چه زمانی بازی ارتش سری تمام می‌شود؟

اگر پارتیزان‌ها در طول بازی با هوشمندی و استفاده از شلیک و رای‌گیری هر ۳ گشتاپو را بیرون کنند بازی را می‌برند. اگر گشتاپو‌ها در خلال گفتگو‌های عمومی و خصوصی متوجه شوند که خلبان چه کسی و او را با تیر بکشند پیروز بازی می‌شوند. در واقع تمام بازی بر سر حفظ جان خلبان بازی است و باید هر طور شده او در بازی بماند.

معرفی داستان رئالیتی شو ارتش سری

بازیگران سریال ارتش سری

به گزارش رویداد ۲۴؛ در این سریال پژمان بازغی، بهنام تشکر، سروش جمشیدی، عباس جمشیدی فر، میثاق جمشیدی، شقایق دهقان، محیا دهقانی، رامین راستاد، امیرحسین رستمی، حسین رفیعی، عبدالله روا، امین زندگانی، امیرمهدی ژوله، متین ستوده، کوروش سلیمانی، شکیب شجره، مهدی صبایی، مهسا طهماسبی، الیکا عبدالرزاقی، خداداد عزیزی، مهراب قاسم خانی، بهار قاسمی، شهرام قائدی، شبنم قلی خانی، محمد لقمانیان، فرزین محدث، آشا محرابی، مریم مومن، حسین مهری، غلامرضا نیکخواه و کیانا دژکامه به هنرمندی پرداخته‌اند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان