تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

یک پیش‌بینی جدید از قیمت سکه

اقتصادنیوز نوشت: در معاملات پشت خطی دیشب هم کمتر کسی تمایل به خرید سکه امامی داشت. به نظر می‌رسد سکه بازان سعی می‌کنند بعد از روشن شدن مسیر حرکتی نرخ دلار در وضعیت خرید یا فروش قرار بگیرند.

یک پیش‌بینی جدید از قیمت سکه

رویداد۲۴ بازار سکه در اولین روز هفته تقریبا خالی از خریداران سکه امامی شد. آن طور که شواهد نشان می‌دهد دیروز خریدار در بازار سکه نایاب شد و فلز گران بهای داخلی از مدار ۲۹ میلیون تومان خارج شد.

به عقیده تحلیلگران اقتصادی دلیل اصلی عقبگرد قیمت سکه در تهران ناشی از فشار فروش از ناحیه دلار بود. قیمت دلار دیروز در حدود ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در واقع نسبت به قبل از تعطیلات دو سه روز اخیر نوسان کاهشی ۸۰۰ تومانی را نشان می‌دهد.

بازار سکه دیروز با شوک کاهشی قیمت دلار در سراشیبی قرار گرفت و کانال ۲۹ میلیون تومان را از دست داد و به کانال ۲۸میلیون تومان برگشت. طبق ادعای معامله گران قیمت سکه عصر دیروز ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود که نسبت به چند روز قبل ۶۵۰ هزار تومان ارزان شده بود.

در معاملات پشت خطی دیشب هم کمتر کسی تمایل به خرید سکه امامی داشت. به نظر می‌رسد سکه بازان سعی می‌کنند بعد از روشن شدن مسیر حرکتی نرخ دلار در وقعیت خرید یا فروش قرار بگیرند.

فعالان بازار دیشب می‌گفتند که ماندگاری سکه بالای مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مهم است. به عقیده این دسته از معامله گران در صورتی که سکه بالای این محدوده باقی بماند احتمال ورود مجدد سکه به کانال ۲۹ میلیون تومان محتمل خواهد بود. البته به باور آن‌ها شرط مهم برای نوسان‌صعودی نرخ سکه این است که قیمت دلار برخلاف دیروز مسیر رشد را دنبال کند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت سکه
نظرات شما