تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۶ مهر ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴۰ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

حمله به بیمارستان کودکان غزه کار کیست؟

حمله خونبار به یک بیمارستان در نوار غزه به نقطه عطفی برای درگیری اخیر حماس و اسرائیل تبدیل شده و معادلات جنگ را برهم زده است. اسرائیل مدعی است که این حمله در اثر اشتباه جهاد اسلامی بوده و رسانه‌های غربی حامی اسرائیل هم حرفی از مقصر اصلی حادثه نمی زنند. رویداد۲۴ در این گزارش سابقه اسرائیل در حمله به بیمارستان‌ها و مدارس فلسطینی را بررسی کرده است.

حمله به بیمارستان غزه

رویداد۲۴ لیلا فرهادی: «ما شاید بتوانیم شما را برای کشتن کودکانمان ببخشیم، اما نمی‌توانیم شما را برای اینکه مجبورمان کردید کودکانتان را بکشیم، ببخشیم». «صلح زمانی حاصل می‌شود که اعراب بیشتر از آنکه از ما متنفر باشند، به کودکانشان عشق بورزند»؛ صاحب این جملات «گلدا مایر» نخست وزیر وقت و امضاءکننده اعلامیه استقلال اسرائیل است؛ رژیمی که امروز مدعی است کشتن کودکان و غیرنظامیان در بیمارستان غزه نمی‌تواند کار آنها باشد.

خبرهای ضد و نقیض درباره حمله به بیمارستان غزه

شب گذشته حمله مرگبار، خشونت‌آمیز و غیرانسانی به یک بیمارستان در غزه صورت گرفته است. منابع غربی رسمی از کشته شدن حداقل ۵۰۰ نفر از جمله زنان و کودکانی که به محل بیمارستان پناه برده بودند خبر داده اند، اما برخی منابع رقم کشته‌ها را تا ۱۰۰۰ نفر اعلام کرده اند. این حمله معادلات جنگ حماس با اسرائیل را تغییر خواهد داد. در آستانه حمله زمینی احتمالی اسرائیل به غزه، جهان از عمق وحشی‌گری اسرائیل یک بار دیگر انگشت به دهان مانده است.

محمود عباس رئیس دولت خودگردان فلسطین که قرار بود در اردن با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و مقامات اردنی دیداری داشته باشد، در محکومیت اقدام اسرائیل، هرگونه دیدار را لغو کرده و اردنی‌ها هم اعلام کرده‌اند نشست تا اطلاع ثانوی برگزار نمی‌شود. اما آنچه جالب توجه است انکار اسرائیلی‌هاست. مقامات ارتش اسرائیل گفته‌اند هیچ جنگنده اسرائیلی در منطقه اطراف بیمارستان عملیاتی در آن زمان نداشته است.

بنیامین نتانیاهو مدعی شده گروه‌های فلسطینی مسئول حمله به بیمارستان غزه بوده‌اند. «دانیل هاگاری» سخنگوی نیرو‌های اسرائیل (IDF) گفته به زودی اسنادی از جمله تصاویر پهپادی و مکالمه‌ها دال بر نقش داشتن یک گروه شبه‌نظامی اسلامی در حمله راکتی به بیمارستان را منتشر می‌کنیم. او همچنین مدعی شده تاثیر این انفجار نمی‌تواند ناشی از سلاح‌هایی باشد که جنگنده‌های اسرائیلی استفاده می‌کنند. علاوه بر این مقامات اسرائیلی فعالیت‌های زمینی و دریایی اسرائیل را بررسی کردند و تایید کرده‌اند که هیچ یک از این دو نیروی نطامی در آن زمان عملیاتی در غزه انجام نمی‌دادند.

همزمان با این ادعا‌ها سخنگوی نیرو‌های اسرائیل تصویری را به اشتراک گذاشته که ادعا می‌کند فیلمبراداری گرفته شده توسط ارتش اسرائیل است و نشان می‌دهد رگبار راکت‌هایی که از داخل غزه به سمت اسرائیل شلیک شده بود، از محل «بیمارستان الاهلی» عبور می‌کرده است.

حمله اسرائیل به بیمارستان غزه

جالب اینجاست که این مقام نظامی اسرائیلی مدعی است فیلم‌های پهپاد‌های اسرائیل بعد از حمله ویرانگر به بیمارستان گرفته شده‌اند و این یعنی در اسناد ادعایی اسرائیل خبری از نحوه حمله یا محل ورود راکت‌ها به سمت بیمارستان نیست و نمی‌تواند چیزی را اثبات کند. او گفته «پس از انتشار خبر حمله ویرانگر، به یک پهپاد اسرائیلی دستور داده شد بر فراز محل انفجار حرکت کند.»

هاگاری مدعی شده فیلم پهپاد‌ها نشان می‌دهد هیچ ضربه مستقیم خارجی در کار نبوده و محل انفجار در یک پارکینگ بوده نه در ساختمان‌های بیمارستان. او در ادامه ادعای خود را تکرار کرده و گفته شواهد نشان می‌دهد انفجار کار جهاد اسلامی بوده و «تعدادی از مکالمات شنود شده جنبش جهاد اسلامی» این ادعا را اثبات می‌کند. ارتش اسرائیل مدعی است که بیمارستان هدف حمله راکتی قرار گرفته که جنبش جهاد اسلامی به اشتباه شلیک کرده است.


بیشتر بخوانید:

ویدئویی غم انگیز از کودک بازمانده از حمله به غزه

دستور جدید تخلیه به ساکنان غزه و افزایش آمار جان‌باختگان به بیش از ۳۲۰۰ تن

بازی کودکان در محوطه بیمارستان غزه یک روز قبل از بمباران

فیلم دردناک حمله به بیمارستانی در غزه


جنبش جهاد اسلامی به این ادعا‌ها پاسخ داده است. در بیانیه‌ای که صبح امروز توسط جنبش جهاد اسلامی منتشر شده ادعای ارتش اسرائیل «دروغین» خوانده شده و آمده «رژیم صهیونیستی سعی می‌کند مسئولیت فاجعه خون‌بار حمله به بیمارستان غزه را با عادت همیشگی خود در جعل و دروغ، لاپوشانی کند و انگشت اتهام را به سمت جنبش جهاد اسلامی گرفته است. بدین وسیله ما همه اتهامات دشمن را دروغ و بی اساس می‌خوانیم.»

در ادامه این بیانیه به دستور اسرائیل برای تخلیه این بیمارستان و تهدید آن‌ها به بمباران آن چند روز قبل از حمله هم اشاره شده است. در بیانیه جنبش جهاد اسلامی آمده «بیمارستان اطلاعیه عمومی جهانی در مورد تخلیه به دلیل تهدید بمباران را دریافت کرده بود.»

اشاره جهاد اسلامی فلسطین به بیانیه سازمان جهانی بهداشت است که پیش از این گفته بود این بیمارستان به همراه ۲۰ مرکز بهداشتی دیگر در شمال غزه از ارتش اسرائیل دستور تخلیه گرفته بودند. بسیاری از کشور‌های جهان اسرائیل را محکوم کرده‌اند و به نظر می‌رسد آمریکا هم معتقد است حمله کار اسرائیلی‌ها بوده است. صدای آمریکا در گزارشی با اشاره به انکار ارتش اسرائیل درباره نقش داشتن در این حمله گفته «مقامات می‌گویند این حمله کشنده‌ترین حادثه در غزه از زمان آغاز کمپین انتقام جویانه اسرائیل علیه حماس بوده است.» با این حال بایدن هرچند اعلام «خشم و اندوه عمیق» کرده‌اند رسما اسرائیل را مقصر نخوانده و به صورت شتاب‌زده به اسرائیل سفر کرده است.

رسانه‌های غربی معیار از مقصر خواندن رسمی اسرائیل اجتناب کرده‌اند. ادعای اسرائیل درباره احتمال خطای جهاد اسلامی در پرتاب موشک، در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان هم مطرح شده است. هرچند حافظه تاریخی اکثر مردم ایران نسبت به وحشیگری اسرائیل هنوز زیاد ضعیف نشده، اما برخی کاربران ایرانی احتمال صحت داشتن ادعای اسرائیل را رد نکرده‌اند. مستند آن‌ها در استناد به ادعای اسرائیل، حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی است.

اقدامات وحشتناک اسرائیل در فلسطین

به گزارش رویداد۲۴ شاید تاریخ اعتماد مردم ایران به قبل و بعد از حادثه هواپیمای اوکرایتی تقسیم شده باشد، اما با این حال مردم ایران در قیاس‌شان باید جانب عدالت را نگه دارند. تاریخ کوتاه اسرائیل سرشار از مواردی مشابه اتفاق شب گذشته در غزه است و در واقع ذات این رژیم با کودک‌کشی سرشته شده است. فراموش نکنید اسرائیل برای محکوم شدن به کودک‌کشی نیازی به چنین حمله خونباری به یک بیمارستان ندارد. در جریان درگیری اخیر میان حماس و اسرائیل، اسرائیل نوار غزه را محاصره کرده و اجازه رسیدن آب، غذا، برق و اینترنت به این منطقه را نمی‌دهد و حتی اقدام به ریختن سیمان در منابع آب فلسطین کرد. ساکنان نوار غزه اگر از موشک‌باران جان سالم بدر ببرند، از گرسنگی و قحطی اختیاری اسرائیلی‌ها جان خواهند داد.

سال ۲۰۱۴ «مکارم ویبیسونو» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور سرزمین‌های فلسطین اعلام کرد هیچ کودکی در غزه وجود ندارد که تحت تأثیر درگیری‌های منطقه قرار نگرفته باشد. او نسبت به هزینه وحشتناکی که شهروندان فلسطینی به ویژه کودکان غزه در نتیجه عملیات‌های اسرائیل در تابستان ۲۰۱۴ پرداخت کرده‌اند هشدار داده بود. بر اساس آمار‌های تایید شده، نزدیک به ۱۵۰۰ غیرنظامی از جمله بیش از ۵۰۰ کودک در حملات تابستان ۲۰۱۴ اسرائیل به غزه جانشان را از دست داده بودند.

مضاف بر اینکه در همین درگیری اخیر، اسرائیل از دستگاه عریض و طویل رسانه‌های حامی خود برای یک دروغ بزرگ دیگر هم استفاده کرده بود. مقامات اسرائیلی در روز‌های نخست با انتشار تصاویری مدعی سربریدن کودکان اسرائیلی توسط حماس شده بودند به گونه‌ای که این تصاویر به دست کاخ سفید هم رسیده بود و جهان را تحت تاثیر قرار داده بود، اما به سرعت مشخص شد این تصاویر جعلی بوده و کاخ سفید هم ادعا‌های تماشای تصاویر سر بریدن کودکان توسط رئیس جمهور آمریکا را رد کرد.

کشتار قبیه اکتبر ۱۹۵۳

ارتش اسرائیل به فرماندهی آریل شارون به روستای «قبیه» در فلسطین حمله کرد و به‌طور ناگهانی به شلیک پرداختند و سقف خانه‌ها را روی ساکنان آن خراب کردند. ۶۹ فلسطینی ساکن روستا در این حملات جان باختند. ۱۹ اکتبر نخست وزیر بن گوریون ادعا کرد که این حمله توسط مردم غیرنظامی اسرائیل انجام شده‌است.

کشتار قانا آپریل ۱۹۹۶

۱۸ آپریل ۱۹۹۶ ارتش اسرائیل محوطه سازمان ملل روستای قانا در جنوب لبنان را زیر آتش سنگین توپخانه‌ای قرار داد. در اثر این حمله به کشتار قانا معروف شد، ۱۰۶ پناهجوی غیر نظامی لبنانی جان باختند و ۱۱۶ نفر زخمی شدند.

تصاویر ویدئویی نشان می‌داد که هواپیمای بدون سرنشین شناسایی اسرائیلی قبل از گلوله‌باران بر فراز محوطه بوده است. دولت اسرائیل در ابتدا وجود هواپیمای بدون سرنشین را انکار کرد، اما پس از اعلام شواهد ویدئویی گفت که این هواپیمای بدون سرنشین مأموریت دیگری داشته‌است. بعدا تحقیقات سازمان ملل نشان داد که گلوله‌باران اسرائیل عمدی بوده‌است.

حملات با فسفر سفید به غیرنظامیان از دسامبر ۲۰۰۸ تا ژانویه ۲۰۰۹

گزارش ناظران حقوق بشر در سال ۲۰۰۹ نشان می‌دهد اسرائیل از ۲۷ دسامبر ۲۰۰۸ تا ۱۸ ژانویه ۲۰۰۹، دست‌کم از فسفر سفید علیه مردم غزه استفاده کرده که منجر به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان و آسیب رساندن به ساختمان‌های غیرنظامی از جمله چند مدرسه، بازار، انبار کمک‌های بشردوستانه و یک بیمارستان شده است.

در حمله ۲۲ روزه اسرائیل به غزه در این تاریخ، مدرسه «بیت الاهیه» که مدرسه سازمان ملل در منطقه غزه بوده مورد هدف قرار گرفته و در اثر این حمله ۱۶۰۰ پناهجوی ساکن مدرسه، بی‌خانمان شدند.

حمله به بیمارستان الاقصی جولای ۲۰۱۴

تانک‌های اسرائیلی به سمت بیمارستانی در مرکز نوار غزه شلیک کردند و چند ده نفر در این حمله کشته و زخمی شدند. «مارک رگو» سختگوی وقت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در آن زمان در توجیه حمله به بیمارستان گفته بود این بیمارستان توسط حماس استفاده می‌شده و «ما اجازه داریم هر نقطه‌ای که مرود استفاده حماس است مورد هدف قرار دهیم. ما اطمینان داریم که حماس از این بیمارستان‌ها استفاده می‌کند.» ارتش اسرائیل هم مدعی شد که در نزدیکی بیمارستان حماس انبار موشک ضد تانک داشته است.

حمله به بیمارستان الوفا جولای ۲۰۱۴

اسرائیل در جولای ۲۰۱۴ دو حمله دیگر به بیمارستان الوفا در شرق غزه داشت. عفو بین‌الملل آن حملات را محکوم کرده بود. بیمارستان در نهایت با حملات هوایی اسرائیل با خاک یکسان شد. یکی از کارکنان بیمارستان در آن زمان به الجزیره گفته بود «ما هیچ جایی برای مخفی شدن ندارم. هیچ جایی برای زنان و کودکان ما نمانده است. آن‌ها (اسرائیلی‌ها) انسان نیستند. مانند حیوان رفتار می‌کنند. همه خانه‌ها و خانواده‌ها در غزه را مورد هدف قرار داده‌اند.

حمله به مدرسه سازمان ملل جولای ۲۰۱۴

در حمله خونین اسرائیل به نوار غزه در تابستان سال ۲۰۱۴، یک مدرسه که توسط سازمان ملل اداره می‌شد هم مورد حمله قرار گرفت و دست کم ۱۶ کودک در این حمله جانشان را از دست دادند و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند.

حمله به مرکز بازتوانی در غزه جولای ۲۰۱۴

رسانه الجزیره در گزارش در تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۱۴ نوشت در اثر حمله اسرائیل به یک مرکز بازتوانی در غزه، بیماران، پرستاران و کارکنان مرکز جانشان را از دست دادند.

حمله به بیمارستان المکاسد جولای ۲۰۱۷

«رفیق حسینی» رئیس بیمارستان الماکسد که یک مرکز درمانی فلسطینی در شرق بیت‌المقدس است، به خبرنگار عفو بین‌الملل گفته بود دست‌کم ۲۰ تا ۳۰ نیروی مسلح گارد اسرائیلی به بیمارستان یورش برده و بیماران و کارکنان را مورد آزار قرار داده‌اند. نیرو‌های اسرائیلی در این یورش از بمب صوتی هم استفاده کردند.

حمله به مدرسه ابتدایی در کمپ پناهجویان غرب غزه آگوست ۲۰۲۰

۱۳ آگوست ۲۰۲۰ رسانه‌ها از پیدا شدن یک موشک منفجر نشده در یک مدرسه ابتدایی در کمپ پناهجویان «الشتی» در غرب شهر غزه خبر دادند که یکی از نتایج حملات هوایی اسرائیل به این منطقه بوده است. این مدرسه از جمله مدارس سازمان ملل برای پناهجویان غزه بود که در یک منطقه بسیار شلوغ قرار داشت. پلیس این موشک را خنثی کرد، اما مردم از موج برخورد موشک متوجه حادثه شده بودند.

حمله به ۵۰ مدرسه در نوار غزه می ۲۰۲۱

بر اساس گزارش میدل ایست‌آی، سازمان مردم‌نهاد «نجات کودکان» سال ۲۰۲۱ اعلام کرد اسرائیل ۵۰ مدرسه در سراسر غزه را در جریان بمباران‌های ماه می آن سال مورد هدف قرار داده و ۴۱ هزار کودک از این حملات متاثر شده‌اند چرا که مدارس به دلیل حملات هوایی گسترده، بسته شده است.  آمار‌ها نشان می‌دهد در این حملات ۴۵۰ کودک زخمی شدند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اسرائیل ، فلسطین ، حماس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
10
40
درود به شرف رویداد24 و خانم لیلا فرهادی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
44
21
ما موافق گروگانگیری حماس نیستیم اما نمی توان باور کرد که این کار وحشیانه کار کسی جز ناتانیاهوی عصبی و وحشی است. ناتانیاهو باتلاقی برای اسراییل و بایدن درست کرد
پاسخ ها
مهدی
| United States of America |
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
آقازاده ناشناس، اگر ۶ میلیارد بهشون بدهند، فردا همشون آزاد می‌شوند. مثل اینکه تا حالا نوعمرت گروگانگیری نديدی. کمی دورو ورت را نگاه کن.
x.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
31
6
اسرائیل با این حمله وحشیانه گوره خودشو کند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
حرف مفت زده هزینه ای نداره،لطفا برای حرف زدن هزینه کن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
7
34
آدم را به یاد سینما رکس و ماجرای افشا شده اش می اندازد.
پاسخ ها
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
درود بر شما
همچنین آدم یاد ساقط کردن هواپیمای اکراینی می افتد که اول سکوت، بعد انکار و دست آخر پذیرش خطای انسانی !!! اینا فکر میکنند در صدر اسلام زندگی می کنند و کسی از عملکردشان خبردار نمی شود.
ناشناس
| Japan |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
دقیقا منم با خوندن این خبر ناخودآگاه تصویر سینما رکس و هواپیمای اوکراینی افتادم
شهاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
11
35
اینطور که مقاله شما نشان میدهد ادعاهای اسرائیل متکی بر اسناد و مدارک است ، لیکن ادعای گروه های دیگر صرفا رد اتهام است. با توجه به پیشرفت های تکنولوژی و تصاویر ماهواره ای که بعدا رو خواهد شد بالاخره مشخص خواهد می شود مقصر کیست. بعید است که اسرائیل با انجام این کار بخواهد خود را بدنام کند و در مظان اتهام قراردهد. اما طرف مقابل چون در نقطه ضعف قرار گرفته و شدیدا محتاج پایان جنگ است این انگیزه را دارد که با انجام این کار جامعه جهانی را بر علیه اسرائیل تحریک کرده و برای پایان دادن به جنگ اسرائیل را تحت فشار قرار دهد
پاسخ ها
بهزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
همین طور که این مقاله نشان داده ادعاهای اسرائیل در موضوعات کشتار مردم غیرنظامی فقط در حد و اندازه ی ادعاست و بعد از مدتی آن ادعاها از سوی منابع بیطرف و موثق مورد تردید جدی و حتمی قرار گرفته است. لطفا یک بار دیگر مقاله را با دقتی بیشتر مطالعه کنید. بدبختانه دولتهای اسرائیل با اطمینان از حمایت تمام و کمال دولتهای غربی نیازی به اینکه در مظان اتهام قرار بگیرند نمی بینند و با ایجاد فشار بر فلسطینی ها برای ترک سرزمین های آبا و اجدادی شان از هیچ نوع جنایتی پرهیز نمی کنند.
خاقان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
برخلاف شما گمان دارم اسرائیل این کار را انجام داده است و عمدا هم انجام داده است، تا هشدار بدهد به حزب الله که اگر وارد جنگ شود چنین عاقبتی در انتظارش است. این حجم از تخریب کار راکتهای حماس نیست. مقایسه کنید با فاجعه انفجار پمپ بنزین در قره باغ یک ماه پیش.
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
جناب بهزاد و جناب خاقان
شما مقصر رو پیدا کردین آفرین بر شما اما برگردین به عملکرد ج ا و حماس و حزب شما یعنی حزب الله بالاخره حقیقت مشخص میشه یه کم از حافظه تون استفاده کنید فراموش کار نباشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
11
13
قتل‌عام کودکان فلسطینی یکطرف، دم از حقوق بشر زدن برخی داخلی ها هم یکطرف! طفلک فلسطین که اینا شدن مدعی حقوق شان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
وقتی پول داروی مردم تحریم شده و کودکان و بیماران خاص ایرانی سر از جای دیگر درمی آورد و مسئولان در پاسخ کمبود دارو می‌گویند عمر دست خداست مطمئن باشید اینگونه می‌شود و خدا جای حق است
روزی که دکتر بر بالین مادرم آمد و گفت مگر اکسیژن مفت است که به بیمار می‌زنید و آن را برداشت و مادرم فوت کرد من آه کشیدم و این چند روز شاهد عدالت خدا بودم
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
3
37
از کاپیتان شهبازی سوآل کنید . او با سی سال تجربه خلبانی - می تواند به عنوان کارشناس فنی بگوید که پرتاب موشک کار کیست . خاطره کار کارشناسی او را در جریان شلیک به هواپیمای اکراینی در خاطر همه مردم ایران هست . خخخخخ
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
5
8
فقط خدا میدونه کار کی بوده نه بنده خدا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
12
7
زدن بیمارستان نقطه عطف است؟؟؟ نقطه عطف برای چیزی مثبت و رضایت بخش بکار می برند . ظاهرا این نویسنده از زدن بیمارستان ابراز خوشحالی می کنند
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
8
18
بزن در رو این چیزارو داره دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
از کجا فهمیدی کار خود اسرائیل نبوده برای به تله انداختن حماس احمق. خاطره خانواده گروگان های اسرائیلی را ببین که میگن هم مصر و هم اسرائیل شب قبل از حمله آگاهی داشتن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۶
32
4
کسی نمی تواند جز نتانیاهو این سگ هار این کار را کرده باشد اما انسان شک میکند چرا حماس باید این سگ هار را زخمی کند تا اینگونه همه را گاز بگیرد
مهدی
|
United States of America
|
۰۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
3
7
اگر خوشحال میشی میگم اسرائیل. ولی خودت جوابشو بهتر می‌دانی
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
2
5
همین خانم «گلدا مایر» را که در ابتدای مقاله نام بردید که نخست وزیر اسرائیل بود و از نظر بسیاری از دوستداران اسرائیل مورد ستایش قرار گرفته و از او به عنوان قهرمان یاد میشود، مصاحبه ای داشته با (اوریانا فالاچی) خبرنگار معروفِ ایتالیایی که سالهای ابتدای انقلاب در کتابی به نام (مصاحبه با تاریخ) در ایران ترجمه و منتشر شده است. این خانم که متولد آلمان بوده با افتخار در توضیح خاطرات جوانی اش در آلمان در این مصاحبه میگه: "عضو سازمانی بودم که هدفش کوچ دادن یهودی های آلمانی به سرزمین فلسطین بود. یکی از اقدامات ما برای نیل به این مقصود این بود که با ایجاد ترس و وحشت در میان یهودیان آلمانی (مانند آتش زدن خانه های آنها و ... در دل آنها هراس افکنی کنیم تا به سرزمینهای فلسطینی مهاجرت کنند." لطفا دوستانی که در ادعایم تردید دارند کتاب را تهیه و مطالعه کنند. حالا با چنین نخست وزیرِ قهرمانی با چنین پیشینه ای چه انتظاری از سیاستهای دولت فعلی اسرائیل که اتفاقاً از راستگراترینِ آنهاست دارید؟ کاش قضاوتمان بر اساس واقعیتهای تاریخی و امروزی باشد و نه بر اساس سو گیریهای سیاسی مان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
کاملا درسته. کاش همه جا نابود کردن انسانهارو تقبیح کنیم نه بر اساس تعصباتمون حقایق رو تغییر بدیم تا وجدانمون آزاد بشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
8
در این میان این غیر نظامیان هستند که فدای قدرت طلبی سیاستمدارنی می شوند که در محل امن خود نشسته اند و از دور امر و نهی می کنند آن هم به این خاطر که می خواهند قدرت طلبی کنند و جان انسانها براین ارزشی ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
12
موشکش ایرانی باشه هیچ بعید نیست .مثل موشکی که بطرف کویر لوط شلیک شد و بعدش رو سر مردم گرگان خراب شد
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
14
امکان ندارد که حماس بیمارستان خودی را زده باشه . اصلا غیر قابل تصور هست
همانطور که اصلا امکان ندارد یک کشور از ترس شروع درگیری با کشور دیگر هواپیمای مسافربری خودی را بزند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
10
کار خودشونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
که جمعیت خودشون رو کم کنن و دیگه نتونن جلوی اسرائیل رو بگیرن. خوبی؟ عاقلید شما؟ چرا فکر می کنید چون با حکومت مشکل دارید الان اسرائیل کار درستی می کنه داره بیمارستان و مدرسه و مسجد رو هدف قرار میده. شرافت رو همه جا حفظ کنید
آرزو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
7
7
اسرائیل فقط ترسیده همین .چون فهمیده چه غلطی کرده مردم رو داره به شک میندازه مرگ براسرائیل
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
5
5
??دمش گرم خوب زده
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
3
12
???????.احمق های که شب اول جشن گرفتن فکر اینجاشو نمیکردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
1
در پاسخ به «ناشناس» که فکر می‌کند نقطه عطف تنها بار مثبت دارد باید بگویم هم از طرفی این حادثه می‌تواند بار مثبت داشته باشد به این معنا که جلوی حمله زمینی به غزه و یک فاجعه انسانی بزرگ‌تر را بگیرد هم از سوی دیگر این واژه اساسا بار مثبت یا منفی ندارد و به معنای لحظه ایست که اوضاع تغییر می‌کند (یا به سمت اوضاع بهتر یا اوضاع بدتر) . که در اینجا اوضاع واقعا بهتر خواهد شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
9
2
اسراییل اشغالگره این چیزی که همه می دونن و آزادی فلسطین نزدیکه
فرشاد...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
16
3
از آنجایی که اسراییل ب کودک کشی و حمله به مدارس و بیمارستانها ها سابقه کثیفی دارد ...
شکی در آن وجود ندارد که کار خود کودک کشش است ...
در اینجا کشورهای عربی ب برادرانشان کمک کنند ...
امروز جامعه اعراب در حال ظلم است ، کسی نمیگه ترک ها و یا روس ها و یا ایرانی ها را دارند بهشون ظلم می کنن ، همه میگن عرب ها را دارند می کشن و بهشون ظلم می کنن، چرا کشورهای عربی با هم متحد نمی شن ...
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
اردوغان‌هم‌‌درست‌همین‌راه‌رامیره‌‌بدترهم‌کرده‌ودرحال‌انجام‌است.اوناهم‌مسلمان‌وکودک‌وزندگی‌هم‌دارن‌.کشتاراردغان‌به‌چشم‌نمیادچون‌عرب‌نیستن.والامسلمان‌هستن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
12
2
حمله به این مراکز عمومی از تخصص های رژیم اشغالگر فلسطین است. اینکه چرا فلسطینی باید اینکار را بکند پدر سوختگی در عملیات روانی که استاد آن آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
خاک بر سر اطلاعات تاریخیت.
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
1
6
خود فلسطینی‌ها آمارمیدن بیش از ۴۵۰راکت شلیک شدشون تو خود غزه فرود اومده ،چرارسعی دارید با اعضای و روان مردم بازی کنید؟اونروزیکه با پاراگلایدر به داخل اسراییل نفوذمیکنن وحمام خون براه می اندازند باید بفکر این گونه برخوردها نظامی میبودند،البته منظورم حمله به بیمارستان نیست که مسلما یا خطایانسانیه یا خطای عمد مثل پرواز اوکراین۷۵۲
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
0
4
جنایات‌اردغان‌خیلی‌بیشترومسلمان‌وکوک‌هم‌کشتارمیکند.
هیچ‌صدای‌نداردچرا؟
ه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹
0
5
پااااااااااااااروووووووووووپااااااااااااااگااااااااااااانداااااااااااااسیسم
نظامی که نه نظم دارد نه جمهوریست و نه اسلامی فقط پروپاگاندا.
طرز ساخت پروپاگاندا
پول نفت بعلاوه کلاس اموزشی چین کبیر و راشا و حمایت ار جورج فلوید جهت مبارزه با اپارتاید و نوازش افاغنه در ایران انتی اپرتاید
نظرات شما
پیشخوان